-
A gyógyítás közös ügy
A héten véget ér a Fehérvár Televízió és a Szent György Kórház közös kampánya, mely az intézmény alapítványára, valamint a gyógyító közösségre irányítja a figyelmet. Az adventi műsorfolyam negyedik, befejező részében a szervezet támogatói mesélnek arról, miért álltak a kezdeményezés mellé, bízva abban, hogy az adakozásban másoknak is példát mutatnak.
2025.12.18. -
50 éves a Bugát
Fontos jubileumi esemény helyszíne volt a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Bugát Pál Technikum, szerdán délután ünnepelték az iskola fennállásának 50. évfordulóját. Az intézmény életében mérföldkőnek számító rendezvényen Székesfehérvár Önkormányzata és közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és köszöntötte az iskolát.
2025.12.17. -
Tovább zöldül Fehérvár
Új korszak kezdődik Székesfehérvár távhőellátásában. Villanykazánok és egy hatalmas hőtároló segíti majd, hogy a város fűtése biztonságosabb és környezetkímélőbb legyen. A beruházást az E.ON valósítja meg, a fejlesztés több ezer fehérvári háztartást támogat majd.
2025.12.17. -
Adomány a kórháznak
Újabb támogatás érkezett a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházhoz. A Jeruzsálemi Szent János Szuverén Rend, Kórházas Lovagok Magyarországi Parancsnoksága és a Kórházas Lovagok Alapítvány rendezett jótékonysági koncertet, amelynek bevételét felajánlotta a Szent György Kórház Alapítványnak.
2025.12.17.
Lejárt szaloncukrot is találtak a húsvét előtti fogyasztóvédelmi ellenőrzésen
Lejárt szavatosságú szaloncukrot is találtak a szakemberek a húsvét előtti ellenőrzési akció során, kirívó szabálytalanság azonban nem történt. A Fejér Megyei Kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóságának munkatársai április negyedikétől hétfőig 81 egységben vizsgálódtak, szabálytalanságra azonban összesen négy esetben bukkantak. Jelölési hiba és a szavatossági idő lejárta adta a hiányosságok többségét.
2011.04.20. 07:33 |
Lejárt szavatosságú szaloncukrot is találtak a szakemberek a húsvét előtti ellenőrzési akció során, kirívó szabálytalanság azonban nem történt. A Fejér Megyei Kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóságának munkatársai április negyedikétől hétfőig 81 egységben vizsgálódtak, szabálytalanságra azonban összesen négy esetben bukkantak. Jelölési hiba és a szavatossági idő lejárta adta a hiányosságok többségét. A szakemberek kiemelt figyelmet fordítottak az élelmiszerek ellenőrzésére, különös tekintettel a tojásra és a húskészítményekre, sonkára. Az akcióban górcső alá vették az élőállat szállítmányokat és az élelmiszer előállítókat is. Az ellenőrzési sorozat április 26-ig tart.