Hírek
-
Továbbjutott az Alcoa FKC RightPhone a Magyar Kupában
Az első néhány perc váltott vezetése után folyamatosan növelte előnyét a vendég Alcoa FKC RightPhone a Veszprém Barabás KC elleni MK-mérkőzésen. A szünetre 16-13-as vezetéssel térhettek a fehérváriak. A második félidőben még egyértelműbbé vált az Alcoa fölénye, és mintegy negyedóra elteltével tízgólosra nőtt a különbség a két csapat között – ezt követően már nem fenyegette veszély a fehérváriak továbbjutását. Veszprém Barabás KC – Alcoa FKC RightPhone 26-30 (13-16)
2010.11.04. 10:23:43 -
Továbbjutott a Videoton a Magyar Kupában
A Monicomp Liga első helyén álló Videoton 4-2-re nyerni tudott a másodosztályú Baja otthonában a Magyar Kupa 4. fordulójának utolsó mérkőzésén. A fehérvári csapatban Sándor, Lipták, Vasiljevic és Nikolic is eredményes volt. A múlt héten megtartott sorsolásnak megfelelően a Vidi a nyolcaddöntőben a Haladással mérkőzik meg, először november 10-én.
2010.11.04. 08:32:21 -
Az 56-os hősőkre emlékezünk a Nemzeti Gyásznapon
A szovjet csapatok egykori bevonulásának 54. évfordulóján az 1956-os forradalom és szabadságharc áldozataira emlékeznek országszerte. Székesfehérváron csütörtökön este hat órakor Spányi Antal megyés püspök és dr. Cser-Palkovics András polgármester mond köszöntőt a Szent István Művelődési Házban rendezendő kerekasztal beszélgetés előtt, amit az 1956 november 4-e után történt eseményekről szerveznek.
2010.11.04. 07:21:31 -
Fejér Szikrák - jótékonysági gálaest a Vörösmarty Színházban
Fejér szikrák - a remény fényei címmel rendeztek gálaestet november 3-án a Vörösmarty Színházban a vörösiszap katasztrófa áldozatainak megsegítésére. A jótékonysági akció Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Fejér Megye Önkormányzat összefogásával jött létre. A gálaesten többek között latin táncokkal és autentikus cigányzenével is szórakoztatták a közönséget a művészek.
2010.11.03. 20:05:06 -
Vérüket adták Fejér megye rendőrei
Közel negyven liter vért adtak, így képletesen 264 ember életét mentik meg ezzel a Fejér megyei rendőrök, akik részt vettek a szerdai rendőrségi véradáson. A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság már nem először rendezett véradást a Magyar Vöröskereszt Fejér Megyei Szervezetével, valamint az Országos Vérellátó Szolgálat Székesfehérvári Intézetével közösen.
2010.11.03. 17:39:55