Hírek
-
Trabant és Suzuki ütközött a 7-es főúton
Személygépkocsik karamboljához riasztották a székesfehérvári tűzoltókat pénteken este. A 7-es főúton Dinnyés és Székesfehérvár között, a pákozdi elágazónál egy Suzuki Wagon R+ és egy Trabant ütközött. A Trabantot vezető férfi a roncsok közé szorult, őt a tűzoltók szabadították ki. A Trabant sofőrjét, valamint a Suzuki vezetőjét és utasát a mentők kórházba szállították.
2010.11.05. 23:03:03 -
Fogyasztók Kiváló Boltja - idén 43 üzlet nevezett a versenybe
A Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület már 14. alkalommal rendezik meg a Fogyasztók Kiváló Boltja "versenyt". Tavaly 38 bolt jelentkezett, idén pedig már 43-ra nőtt a számuk –tájékoztatott Németh László, az egyesület elnöke. November 26-án a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület által szervezett Fogyasztók Napján vásárt is rendeznek a Technika Házában, ahol termelők kínálják majd portékájukat.
2010.11.05. 19:33:54 -
A Vízivárosi Nyugdíjas Klub látogatott a Városházára
Továbbra is támogatja a város a nyugdíjasokat, hiszen ők azok, akik leginkább példát mutathatnak a fiataloknak. Víziváros önkormányzati képviselője, Horváth Miklósné és dr. Cser-Palkovics András polgármester délután találkozott a körzet nyugdíjas klubjának tagjaival, hogy személyesen beszélgethessenek elképzeléseikről.
2010.11.05. 17:33:59 -
Csökkent a szállópor koncentráció a városban
A Közép-dunántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség Levelgőtisztaság-védelmi Vizsgálólaboratóriumának adatai alapján a tájékoztatási küszöbérték alá, 62,3 μg/m3-re csökkent a szállópor koncentrációja Székesfehérváron. A székesfehérvári mérőállomás adatait ITT találja
2010.11.05. 14:33:53 -
Egyeztető fórumok a Városházán - munkahelyteremtésre csoportosítják át a régiós forrásokat
A Közép-dunántúli régió civil és gazdasági egyeztető fórumait tartották ma a Városházán. A civilekkel való konzultáció tapasztalatairól szólva dr. Cser-Palkovics András polgármester, a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke elmondta, hogy nyitottságot tapasztalt a szervezetek részéről. A gazdasági egyeztető fórumon résztvevő partnereknek azt a célkitűzést ismertették, mely szerint elsősorban gazdaságélénkítésre, munkahelyteremtésre kell átcsoportosítani a régiós forrásokat.
2010.11.05. 11:54:58