Hírek


/ 2010.11.05. 09:42:09 |

Lakossági fórum a szolgáltatók és a szakhatóságok képviselőivel

 A Lakásbérlők és Lakástulajdonosok Érdekvédelmi Egyesülete november 10-én, szerdán 15 órakor a szakhatóságok és szolgáltatók részvételével lakossági fórumot rendez a Polgármesteri Hivatal Nagytanács termében. A fórumon a Fejérvíz Zrt., a Kémény Zrt., a Depónia Kft és a Tűzoltóság is képviselteti magát. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!
/ 2010.11.04. 20:47:14 |

A cukorbetegség ellen egészséges táplákozással küzdhetünk

  A kettes típusú cukorbetegség kialakulása és a szocioökonómiai státusz között inverz kapcsolat van. Dióhéjban ez annyit jelent, hogy az alacsony jövedelműeknek, különösen a nőknek, sokkal nagyobb az esélyük a betegség kialakulására, mint tehetősebb társaiknak. Egy kanadai felmérés szerint a szegényebbek körében kétszer gyakrabban fordul elő a kettes típusú cukorbaj.
 
/ 2010.11.04. 20:41:08 |

A gyorsételek a gyermekek lelki egészségére is negatívan hatnak

  A feldolgozott élelmiszer nem csak a zsírpárnák felhalmozódásában ludas, de negatívan befolyásolja a viselkedést és a lelki egészséget a gyermekeknél, állítja egy új tanulmány. A  Telethon Gyermekegészségügyi Kutatóintézet szerint az ilyen élelmiszerekből álló étrend növeli az érzelmi-és viselkedészavarok kockázatát, továbbá kétszeresére emeli a figyelemzavaros hiperaktivitás esélyét.
/ 2010.11.04. 20:38:15 |

"Sose rázd a kisbabádat" - konferencia a gyermekbántalmazás ellen

 A gyermekbántalmazások megelőzése érdekében tartottak konferenciát „Sose rázd a kisbabádat” címmel pénteken a Fejér Megyei Szent György Kórházban. Az ÁNTSZ és az Országos Gyermekegészségügyi Intézet közös programsorozatának célja, hogy csökkentse a gyermekbántalmazással kapcsolatos ügyek számát többek között Székesfehérváron is. Az eseményen részt vettek óvodás, bölcsődés dolgozók, tanárok, háziorvosok, védőnők és rendőrök is.
/ 2010.11.04. 19:49:49 |

Betört a Toyota is a Szent Flórián körútra

 Mintegy 6000 négyzetméteren nyitott meg a Toyota Mayer autókereskedés Székesfehérváron a Szent Flórián körúton. A kereskedésben jelenleg 11-en dolgoznak és hamarosan további öt fővel bővül a lészám. A nyolc autó bemutatására alkalmas szalon melett, 10 állásos szerviz, 2 állásos lakatos, 2 állásos fényező műhely, valamit vizsgasor is van a telepen.
/ 2010.11.04. 13:05:28 |

Somorjai Ferenc Mesterbérlet november 22-től Székesfehérváron

 A 2010/11 Somorjai Ferenc Mesterbérlet koncertjeiről tartottak sajtótájékoztatót a Vörösmarty Színházban. A mesterbérlet első előadása november 22-én lesz, amikor a Nemzeti Filharmonikus Zenekar Fuvolanégyes és Oboanégyese játszik a Szent István Teremben. A város alpolgármestere Brájer Éva kiemelte, hogy a egyre nagyobb érdeklődés mutatkozik a komolyzenei események iránt Fehérváron.
/ 2010.11.04. 12:40:20 |

Újabb munkahelyek Fehérváron -szolgáltató központot nyitott az Emerson

 A székesfehérvári gyár eddigi sikereire alapozva új szolgáltató központot nyitott az Emerson a városban, a Fisher divízió európai értékesítést támogató szervezetét így Magyarországra koncentrálják. Székesfehérvár polgármestere a fejlesztés kapcsán kiemelte, hogy a városnak minden adottsága megvan földrajzi és közlekedési szempontból, valamint az itt megtelepült ipar tekintetében is, hogy szolgáltató központoknak adjon helyet.
/ 2010.11.04. 12:39:51 |

Több rendőr lehet a város utcáin - a közbiztonságról konzultált a polgármester

 A közbiztonság témakörében szervezett konzultációt Székesfehérvár polgármestere, aki a rendőrséggel közösen lobbizik annak érdekében, hogy több legyen a rendőr a város utcáin. Az átlaghoz viszonyítva Fejér megyében több mint 100 rendőri álláshellyel van kevesebb. Folytatják az együttműködést a körzeti megbízotti rendszer fejlesztése tekintetében is, hamarosan a Hosszúsétatéren, a Mura utcában és a Köfém lakótelepen is lehet rendőrörs.
/ 2010.11.04. 10:56:39 |

ARAK-os sikerek a III. Baron von Twickel mezei futósorozaton

 A mezei futósorozat második fordulójának kiváló futóidőben adott otthont Bonyhád. A jó feltételeket, rendezést jó eredményekkel hálálták meg az ARAK versenyzői. Ismét második helyen ért célba Ragó Niki, valamint Révfalusi Balázs. Szabó Eszter ezúttal be kellett érje az ezüstéremmel. Kovács Ádám és Berta Zsuzsa is harmadik lett.
/ 2010.11.04. 10:29:58 |

Pénteken újraindul a vonatközlekedés a vörösiszap áradásban megsérült vasúti pályaszakaszon

 Megteremtődtek a biztonságos közlekedés feltételei Kolontár-Devecser térségben, ezért a Budapest–Székesfehérvár-Szombathely vasútvonalon november 5-én, 0 óra 00 perctől ismét a megszokott menetrend szerint közlekedhetnek a vonatok. Október 4-én a vörösiszap-tározó gátszakadása miatt a vasúti pálya olyan súlyosan megrongálódott, hogy az utasoknak vonatpótló autóbuszokra kellett átszállni.