Hírek


/ 2010.11.11. 21:01:16 |

A kisgyermekek napi só szükségletük 300-400 százalékát is fogyaszthatják naponta

  Általános egészségügyi probléma Magyarországon, hogy túl sok nátriumot fogyasztunk. Ennek legfőbb forrása a konyhasó (nátrium-klorid), amelyet nem csak az ételek közvetlen sózásával, hanem az élelmiszerek sótartalmával is elfogyasztunk. A gyermekorvosok kutatásából kiderült, hogy a kisgyermekek a napi só szükségletük (500mg) 300-400%-át fogyasztják el naponta.
/ 2010.11.11. 20:51:35 |

Jelentősen csökkenthető a mellrák kialakulásának kockázata

  A mellrák a nőket érintő második leggyakoribb daganatos megbetegedés, a bőrrák után. 100 nő közül körülbelül 15-nek van hajlama erre a betegségre. Éppen ezért nagyon fontos tudatában lennünk annak, hogyan csökkenthetjük a kockázatát. Attól függetlenül, hogy volt-e a családban mellrákos beteg vagy sem, van néhány olyan életmódbeli tényező, amellyel csökkenthetjük a mellrák rizikóját
/ 2010.11.11. 19:59:28 |

Frissült a háziorvosok, a fogorvosok és a patikák listája is

 Az ÁNTSZ Székesfehérvári, Abai, Enyingi, Gárdonyi Kistérségi Intézetének köszönhetően, ismét a legaktuálisabb lista áll az egészségügyi alportál látogatóinak rendelkezésére. A menüpontok közül frissült a székesfehérvári gyógyszertárak, védőnők, gyermek és felnőtt háziorvosok, valamint a fogorvosok listája is, ahol nem csak a pontos elérhetőségeket, de a rendelési időket is megtalálják.
/ 2010.11.11. 14:37:33 |

Kedvezményes nyugdíj negyven év munkaviszony után

Kedvezményes nyugdíjba vonulhat minden olyan nő, aki 40 év munkaviszonnyal rendelkezik - jelentette be a kabinet döntését a kormányszóvivő. A rendelkezés 2011-től érvényes. A munkaviszonyba beleszámít a gyermekneveléssel töltött időszak is, vagyis amikor az érintett nő gyermekgondozással kapcsolatos ellátásokat kapott.
/ 2010.11.11. 14:20:51 |

Leállt a termelés a Cerbonánál - egyelőre nincs elbocsátás

 Leállt a Cerbona utolsó üzeme is csütörtökön, így a székesfehérvári cég működését teljesen felfüggesztették. A 400 dolgozónak nem mondanak fel egyelőre, a leállás idejére törvényben meghatározott munkabér jár nekik, de hogy ezt ki tudják-e majd fizetni, még nem lehet tudni. Korábban a malom és tésztaüzem működését már megszüntették. A gabonaalapú élelmiszereket gyártó cég 1988 óta van jelen a hazai piacon.
/ 2010.11.11. 13:23:59 |

Székesfehérváron tanácskoztak a régió országgyűlési képviselői

 Az elmúlt időszak jelentős változásokat hozott a Közép-dunántúli régió társadalmi és gazdasági életében, éppen ezért az Uniós pályzati pénzeket elsősorban munkahelyteremtésre fordítanák. Ennek érdekében a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke, dr. Cser-Palkovics András közös fórumra hívta Fejér, Komárom-Esztergom valamint Veszprém megye országgyűlési képviselőit csütörtökön délelőtt Székesfehérvárra a Hiemer-házba. A találkozón majd 30 országgyűlési képviselő volt jelen.
/ 2010.11.11. 12:59:03 |

Nyílt nap a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskolában

 A Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola nyílt napon tart felvételi tájékoztatót az érdeklődő diákoknak és szüleiknek:
-Négy évfolyamos gimnáziumi képzés: 2010. november 15. hétfő 15.00 óra
-Hat évfolyamos gimnáziumi képzés: 2010. november 15. hétfő 17.00 óra
 Minden érdeklődőt szeretettel várnak! További információ a 22/506-472-es telefonszámon kérhető.
/ 2010.11.11. 10:50:32 |

Munkatársakat keres Székesfehérvár Városgondnoksága

 Humánerő-gazdálkodási, köztisztasági, kontroller és belvízrendező mérnök munkakör betöltésére keres munkatársat Székesfehérvár Városgondnoksága. Az álláshirdetések és a jelentkezés kritériumai megtekinthetők a www.varosgondnoksag.hu oldalon.
/ 2010.11.11. 10:16:11 |

Humánerő-gazdálkodási munkakörbe keres munkatársat a Városgondnokság

 Székesfehérvár Városgondnoksága Kft. munkatársat keres humánerő-gazdálkodási munkakörbe. Feladatai közé tartozik többek között a munkaviszony létesítésével, fenntartásával, megszüntetésével kapcsolatos információs, adminisztráció a munkaügyi jogszabályok szerint, valamint folyamatosan végzi a dolgozók szakmai képzésével, továbbtanulásával kapcsolatos ügyintézést. A jelentkezéseket fényképpel ellátott önéletrajzzal, 2010. november 30-ig kérjük eljuttatni a bendek.balazs@varosgondnoksag.hu email címre.
/ 2010.11.11. 09:17:49 |

Hétfőig lehet jelentkezni a keresztféléves képzésekre

November 15-ig nyújthatják be felsőoktatási felvételi jelentkezési kérelmüket azok, akik februárban szeretnék megkezdeni vagy folytatni egyetemi, főiskolai tanulmányaikat. 94 felsőoktatási intézmény, kar összesen 1118 lehetőséget hirdet meg. A meghirdetéseket a Felsőoktatási felvételi tájékoztató – 2011. februárban induló képzések című kiadvány tartalmazza, de a www.felvi.hu honlapon is böngészhetők.