Kulturális hírek


/ 2013.08.16. 17:03:19 |

Dr. Béres József kapta a Szent István Emlékérem és Díjat

Az Emlékévben az Államalapító Szent István Érdemérem és Díj is 10 éves jubileumát ünnepli. Az idei díjat Dr. Béres József okleveles vegyész, a Béres Vállalatcsoport elnöke vehette át. A magánszemélyek által 2004-ben alapított Szent István-díj átadásán a város és a megye vezetői is részt vettek. Az elismerést minden évben olyan személyiségnek ítélik oda, akinek munkásságához, szakmai életútjához, emberi hozzáállásához mindenkor Szent István öröksége szolgált és szolgál iránymutatásul.
/ 2013.08.15. 23:28:30 |

Miénk itt a tér - sok ezren ünnepeltek az új Fő utcán

A gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt szóló, reggeltől estig tartó programkavalkáddal ünnepelte a város a Fő utca felújítását. A város új közösségi tere 561 nap alatt újult meg. Este háromnegyed tízkor gyúltak fel a fények: az utcán végigfutó indamotívumok ledes világítása jelezte, hogy ünnepélyesen is átadták a megújult Fő utcát a fehérváriaknak.
/ 2013.08.15. 16:03:51 |

Élménykatalógust készített a Tourinform Iroda

 Élmény- katalógust adott ki a Tourinform Iroda. A nagy kedvezményeket kínáló, igényes kivitelű kedvezményfüzet ingyen elérhető a Hiemer-házban lévő irodában és a Városház téren álló Információs faházban. Augusztus 24-ig meghosszabbított nyitva tartással, 21.00 óráig, illetve a programok végéig fogadja a vendégeket a Tourinform Iroda.
/ 2013.08.15. 09:31:52 |

Szentmise Nagyboldogasszony napján a Székesegyházban

 Spányi Antal megyéspüspök tart szentmisét csütörtökön este hat órakor a Székesegyházban, Nagyboldogasszony napján, amely Szent István óta parancsolt ünnep, bár a mennybevétel dogmáját XII. Pius pápa viszonylag későn, 1950-ben hirdette ki. Az ünnep, mely 1948-ig munkaszüneti nap is volt Magyarországon, az egyház sok évszázados hitbeli meggyőződését tükrözi.
/ 2013.08.15. 07:20:26 |

Programkavalkáddal keltik életre csütörtökön a megújult Fő utcát

 Igazi népünnepély keretében adják át augusztus 15-én, csütörtökön a megújult székesfehérvári Fő utcát. A gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt szóló, reggeltől estig tartó programkavalkádon ünnepelheti a város a sétálóutca létrejöttét. Augusztus 15-én, 7 helyszínen, 15 órán át 37 program várja a székesfehérváriakat a Fő utcán és a Zichy ligetben. A programokra mindenkit szeretettel várnak!
Részletes program a cikkben!
 
/ 2013.08.14. 18:50:53 |

Szent István műve a hit, a remény, az értelem és a harmónia nagyszerű alkotása - fogadalmi mise a Nemzeti Emlékhelyen

 A középkori Magyarország szakrális központjában, a Szűz Mária királyi prépostsági templom maradványait őrző Nemzeti Emlékhelyen Erdő Péter bíboros, prímás, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye érseke koncelebrált ünnepi szentmisét Alberto Bottari de Castello apostoli nunciussal és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tagjaival mintegy négyezer ember előtt.
/ 2013.08.14. 12:44:04 |

Árnyjáték Imre herceg életéről a Pelikán Udvarban

Augusztus 16-án és 19-én 21. 30 - kor a Pelikán udvarban A Szabad Színház előadásában zenész árny-és álcajátékot lehet megnézni István király tragikus sorsú fiáról, Imre hercegről. A különleges látványvilágú darabot Rumi László rendezte. A belépés ingyenes.
/ 2013.08.14. 12:21:18 |

Baba-mama Pont nyílik a Koronázási Ünnepi Játékok alatt

A Fejér Megyei Civil Információs Centrum két programmal csatlakozik a Koronázási Ünnepi Játékokhoz 2013. augusztus 17-18-án. Szombaton és vasárnap 11-20 óra között Baba-mama Pont, és Játszóház működik majd a Fehérvári Civil Központban.
/ 2013.08.14. 11:46:56 |

Magyar Szentek és Boldogok - alkalmi bélyegsorozat a Szent István Emlékév tiszteletére

 Ünnepi bélyegbemutatót tartottak augusztus 14-én a Püspökség Dísztermében. A Püspöki Palotában a 2013-as Szent István-emlékév kapcsán kibocsátott „A Magyar Szentek és Boldogok I. alkalmi bélyegkisív” bemutatására került sor Székesfehérvár fogadalmi napján, a Szent Jobb tiszteletére. Az első kisív bélyegképein Szent László, Szent Imre és Szent István látható.
/ 2013.08.14. 09:35:14 |

A Szent Jobb Székesfehérváron - több ezren tisztelegtek a Bazilikában az ereklye előtt

 Nem sokkal fél tíz után egy különleges autóval, a Nemzeti Bank páncélozott járművével, különleges biztonsági körülmények között érkezett meg a Szent Jobb, Szent István városába, melyet Snell György kanonok, a budapesti Szent István Bazilika plébánosa, a Szent Jobb őre is elkísért Székesfehérvárra.  Az ereklyét körmenet viszi 9.50-kor a Székesegyházba a Püspöki Palotából. A Bazilikában egész nap bárki tiszteletét teheti az ereklye előtt egészen.