-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Gálaműsor a Szent István Emlékév segítőinek
Neves művészek, külföldi slágerek és teli nézőtér - gálaműsorral köszönte meg az önkormányzat azoknak a segítségét, akik a 2013-as Szent István Emlékév megvalósításában részt vettek. A szakmai munkájáért a 2013-as Emlékbizottság elnöke, Csurgai Horváth József Polgármesteri Elismerő Emlékérmet, Percze Ilona titkár Szent István Emlékév alkalmából kiadott Emlékérmet, a tagok pedig szakmai munkájukért emléklapot kaptak.
2014.01.31. 19:50 |
Neves művészek, külföldi slágerek és teli nézőtér – a Vodafone Sportcentrumban gálaműsorral köszönte meg az önkormányzat azoknak a segítségét, akik a 2013-as Szent István Emlékév megvalósításában részt vettek. A szakmai munkájáért a 2013-as Emlékbizottság elnöke, Csurgai Horváth József Polgármesteri Elismerő Emlékérmet, Percze Ilona titkár Szent István Emlékév alkalmából kiadott Emlékérmet, a tagok pedig szakmai munkájukért emléklapot kaptak.
Cser-Palkovics András polgármester beszédében kiemelte, a gálaműsort azért szervezték meg,mert mindenképpen szerettek volna egy olyan alkalmat, ahol az önkormányzat minden segítőnek megköszönheti, hogy részt vett a 2013-as Szent István Emlékév lebonyolításában. „Amikor 2010-ben döntött a közgyűlés arról, a 2013-as évet Szent István Emlékévvé nyilvánítsa, őszintén szólva, még magunk sem tudtuk, hány rendezvény lebonyolítására vállalkozunk. Az Emlékbizottság tagjainak koordinálásával végül a 2013-as év 225 programot hozott a város életébe, amelyhez többször kértük az intézmények, civil szervezetek, mozgalmak és adott esetben magánszemélyek, önkéntesek segítségét. Olyan programokat akartunk szervezni, amelyek méltóak a városhoz, a több, mint ezer éves történelmi hagyományokhoz. Úgy gondolom, ez talán sikerült, hiszen év végre erősebb közösséggé váltunk, mi fehérváriak, mint amikor az emlékévet elindítottuk.”– mondta a polgármester, aki megjegyezte, jó lenne, ha 2022-ben ismét emlékévet ülne a város.
Cser-Palkovics András a gálaműsor előtt külön köszöntötte a 2011 januárjában megalakult, és a rendezvények koordinálásáért felelős 2013-as Emlékbizottság tagjait, akik emléklapot kaptak a programok kidolgozásában és megvalósításában nyújtott szakmai tevékenységük, valamint személyes munkájuk elismeréseként.
Percze Ilonát, a bizottság titkárát a Szent István Emlékév alkalmából kiadott emlékérmmel jutalmazták, Csurgai Horváth József elnök pedig Polgármesteri Elismerő Emlékéremben részesült. "Az emlékévben januártól decemberig tartalmas programoknak adott otthont a város. Jó érzés volt fehérvárinak lenni, a rendezvények során a város igazi közösségi vált, és bízom benne, hogy ez a folyamat a következő években is folytatódni fog” - mondta Csurgai Horváth József.
A gálaműsor előtt kihirdették a 2013 decemberében, a Vörösmarty Mihály Könyvtár által meghirdetett totópályázatok eredményeit. A hibátlan beküldők között értékes könyvutalványokat sorsoltak ki, melyeket a polgármester és Vasné Borsos Beáta adtak át. A „Szent István és Székesfehérvár” című, az államalapító egyéniségével és tevékenységével kapcsolatos játékban Fekete-Jezsó Benedek, Szigetvári Katalin és Dékán Ildikó lettek a nyertesek, míg az ünnepi emlékév rendezvényeivel kapcsolatos totóban Kelemenné Ódor Csilla, Alföldi Szilvia és Simon Zsuzsanna kaptak ajándékot. A Vörösmarty Mihály Könyvtár Fejér megyei pedagógusok körében is hirdetett pályázatot az Emlékévhez kapcsolódó foglalkozásterv, óraterv megírására. A pályázat nyertese Galambos Judit, a Kislángi Tamási áron Általános Iskola pedagógusa lett „István király ítélete” című óravázlatával. A pedagógus egy értékes könyvcsomagot kapott ajándékba.
Az elismerések átadását követően zenés-táncos gálaműsorral folytatódott a program, melyben közreműködött a Székesfehérvári Helyőrségi Zenekar, Fehér Adrienn, Jónás Andrea, Feke Pál, Szomor György, a Gorsium Művészeti Szakközépiskola és az Alba Regia Táncegyesület 50 fős tánckara. A művészek ismert hazai és külföldi dalokat, slágereket adtak elő, részlet hangzott el többek között az István, a király rockoperából.




