-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Multikulturális nyílt napot tartanak az Igézőben
Színes programokkal és hasznos tanácsokkal várják a 11-12. évfolyamos tanulókat, valamint osztályfőnökeiket február 5-én, szerdán az Igéző elnevezésű multikulturális közösségi térben. Továbbtanulással kapcsolatos kérdéseikre kaphatnak választ a tanulmányaikat multikulturális, üzleti, turisztikai, vagy kommunikációs szakterületen folytatni kívánó diákok.
2014.02.03. 13:36 |
Színes programokkal és hasznos tanácsokkal várják a 11-12. évfolyamos tanulókat, valamint osztályfőnökeiket február 5-én, szerdán az Igéző elnevezésű multikulturális közösségi térben. Továbbtanulással kapcsolatos kérdéseikre kaphatnak választ a tanulmányaikat multikulturális, üzleti, turisztikai, vagy kommunikációs szakterületen folytatni kívánó diákok.

Idén januárban nyitotta meg kapuit Székesfehérváron, a Basa út 1. szám alatt az Igéző elnevezésű multikulturális közösségi hely, ahol szerdán 10 órától a Budapesti Gazdasági Főiskola Külkereskedelmi Karának oktatói és munkatársai, valamint a kulturális centrumot üzemeltető, Pro Cultura-díjas Szabad Színház képviselői tartanak tájékoztatót az érdeklődő végzős diákok számára.
A multikulturális, üzleti, turisztikai, vagy kommunikációs szakterületen továbbtanulni kívánó diákokon túl azok megjelenésére is számítanak, akik érdeklődnek a különböző nyelvi kultúrák, közösségek, vagy a médiamunka iránt, illetve akik már az idei nyáron szeretnék magukat ezen a területen kipróbálni. A programok között lesz „kreatív kínáló”, ahol az említett képzéseket választók számára adnak szakmai elhelyezkedéssel kapcsolatos információkat.
Irányt mutatnak mindazoknak, akik szeretnek utazni, érdeklődnek a különböző nyelvi kultúrák iránt, jó kommunikációs készséggel rendelkeznek, és szeretnének multinacionális szervezeteknél dolgozni. A „kreatív toborzó” keretében azok figyelmére is számítanak, akik szívesen gyakorolnának nyelveket, előadói és média-készségüket fejlesztenék, kedvet éreznek magukban, hogy a városba látogató turistákkal beszélgessenek, szívesen vennének részt „multikulti” produkciókban, vagy örömmel mutatnák be városunkat kulturális szempontból.
A képzési és együttműködési lehetőségekről szervezett, kihelyezett nyílt napon a részvétel ingyenes, azonban előzetes regisztráció szükséges. Ez alapján a BGF KKK az egyetemi, főiskolai nyílt napokon kérhető, névre szóló látogatási igazolást állít ki a résztvevők számára. Ezen felül a regisztrációval lehetőség nyílik a tavasz folyamán egy ingyenes, székesfehérvári önkéntes munkára felkészítő „multikulturális animátor” tréningen való részvételre is.
Regisztrálni az igezo2014@gmail.com címen lehet.
További információ az alábbi telefonszámon: + 36 20 949 11 73