Kulturális hírek


/ 2013.08.21. 14:01:54 |

Egyestés tárlaton mutatkozik be az I. Székesfehérvári Művésztelep

 Az I. Székesfehérvári Művésztelep alkotásaiból nyílik tárlat augusztus 22-én, csütörtökön 18.00 órakor. Az egyestés kiállítást Brájer Éva alpolgármester nyitja meg A Szabadművelődés Házában. A 12 résztvevő közül három Fehérvár testvérvárosaiból érkezett, és meghívást kapott a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola egyik művészeti szakközepes növendéke is.
/ 2013.08.20. 21:53:34 |

Megkezdődött a XVIII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál

  Üveges tánc, szláv ritmusok és színes legyezők –elkezdődött az XVIII. Királyi Napok Nemzetközi Néptánc-fesztivál, amelynek nyitógáláját a kedvezőtlen időjárás miatt a Városház tér helyett a Vörösmarty Színházban tartották meg. A Vörösmarty Színház már a kezdés előtt színültig megtelt, hiszen sokan már a Táncháztól kezdve követték a táncosokat.
Részletes program a cikkben!
/ 2013.08.20. 20:31:10 |

Díszközgyűlés Szent István ünnepén a felújított Nagytanácsteremben

Székesfehérvár Szent István napi ünnepi közgyűlése a történelmi zászlók behozatalával, és az „Ó, Szent István, dicsértessél …” című énekes-néptáncos műsorral kezdődött. Ezt követően dr. Cser-Palkovics András köszöntötte a Díszközgyűlés résztvevőit a Városháza megújult nagytanácstermében. 2013-ban Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése három díszpolgári címet ítélt oda: Balsay István, Dr. Ferenczy-Nagy István és Warvasovszky Tihamér a város új díszpolgárai.
/ 2013.08.20. 12:56:36 |

Megszentelték az új kenyeret - Szent István napi ünnepi szentmise a Bazilikában

Szent István napi ünnepi szentmisét tartottak augusztus 20-án délelőtt a Bazilikában, ahol a megyéspüspök megáldotta az új kenyeret, amely az életet, a megélhetést és az otthont szimbolizálja. A nemzeti színű szalaggal átkötött kenyérrel azt fejezzük ki, hogy az élet és a haza összekapcsolódik. Spányi Antal megyéspüspök a szentmisén azt kívánta a híveknek, hogy a Szent István Emlékév ünnepeiből merített boldogság adjon erőt a hétköznapok megpróbáltatásaihoz.
/ 2013.08.20. 09:49:14 |

A Nemzeti Emlékhelyen a 2013-as Szent István Emlékév kiemelt programjaként nyitották meg a királyok sírkamráját

 Megnyílt a látogatók előtt az egykori koronázó templomban talált csontmaradványokat őrző Osszárium. A Nemzeti Emlékhelyen Törő Gábor, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke mondott ünnepi megnyitó beszédet. A csak különleges alkalmakkor látogatható királyi csontokat rejtő kamrába 14 órától a Szent István Király Múzeum óránkénti szakvezetéssel enged bepillantást az érdeklődőknek.
/ 2013.08.19. 20:06:51 |

Öreghegyi Mulatságok - több ezren voltak kíváncsiak a programokra

Több ezren látogattak ki idén az Öreghegyi Mulatságokra. A Bory-tér és a környező utcák teljesen megteltek. Az igényes programok közül minden korosztály talált kedvérevalót. Most sem maradhatott el a borrendek felvonulása és az új kenyér megszentelése, sőt igazi kuriózumként még a városrész borát is megválasztották.
/ 2013.08.19. 12:26:01 |

A nemzetet egyben kell tartani - Magyarország miniszterelnöke köszöntötte a Szent István Emlékévet

Fehérváron ülésezett Magyarország kormánya, mely előtt Orbán Viktor miniszterelnök a Szent István Emlékév ünnepségén mondott beszédet a zsúfolásig megtelt Városház téren. A kormányfő szerint Szent István király tettei nélkül ma aligha beszélhetnénk önálló magyar nemzetről, hiszen első országvezetőnk nagyszerű államférfiként túllépett az ország mindennapi kormányzásához szükséges küzdelmeken, taktikákon, és az emberek összekapcsolásával egyben tartotta a magyar nemzetet.
/ 2013.08.19. 10:01:27 |

Augusztus 20-án látogatható lesz ismét az Osszárium

Az osszárium augusztus 20-án 9.30-tól ismét látogatható lesz. Az ünnepélyes megnyitón Törő Gábor, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke mond köszöntőt. 14 órától a Szent István Király Múzeum munkatársai óránként szakvezetést tartanak. A Nemzeti Emlékhely osszáriuma a Szent István király által alapított Szűz Mária Prépostság templomában a 20. századi régészeti feltárások során fellelt csontmaradványokat rejti.
/ 2013.08.19. 09:04:18 |

Fehérvári egyházi vezetőkkel találkozott Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes

  Hétfőn reggel a Hiemer-ház Moskovszky termében Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Róth Péter alpolgármester munkareggeli keretében találkoztak a Székesfehérváron működő történelmi egyházak vezetőivel. Spányi Antal megyés püspök, Somogyi László lelkészi elnök, Bencze András püspök-helyettes lelkész, valamint Neubart István hitközségi elnök vett részt a megbeszélésen.
/ 2013.08.18. 13:09:10 |

A múltból merítünk erőt, és bizalommal tekintünk előre - így üzentünk 2038-ba

 "Mi, 2013 fehérvári polgárai ma tiszta szívvel, örömmel, a jövőnek ajánlott tettekkel emlékezünk és ünneplünk. A múltból merítünk erőt, és bizalommal tekintünk előre." - így kezdődik az-az üzenet, amit számos 2013-as kordokumentum mellett elhelyeztünk a Városháza udvarán egy földbe ásott időkapszulában. A vasárnap délelőtti eseményre nagyon sokan eljöttek. Interneten keresztül is sok százan csatlakoztak, küldtek üzenetet a Szent István Emlékév Facebook-os oldalán keresztül, amik mind bekerültek az időkapszulába.