-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Szombatig lehet beküldeni az alkotásokat a magyar-lengyel barátságról szóló képzőművészeti pályázatra
Ifjúsági képzőművészeti pályázatot hirdetett a Magyar-Lengyel Barátság Napjához kapcsolódóan Székesfehérvár és Opole város Önkormányzata, valamint Fejér megye illetve Opole vajdaság Közgyűlése. Az alkotásokat február 15-ig, szombatig lehet leadni a Városházán vagy a Megyeházán Székesfehérváron.
2014.02.10. 09:09 |
Ifjúsági képzőművészeti pályázatot hirdetett a Magyar-Lengyel Barátság Napjához kapcsolódóan Székesfehérvár és Opole város Önkormányzata, valamint Fejér megye illetve Opole vajdaság Közgyűlése. Az alkotásokat február 15-ig lehet leadni a Városházán vagy a Megyeházán Székesfehérváron.

„Magyar - lengyel két jó barát” - ifjúsági képzőművészeti pályázat
A pályázat kiírója:
Székesfehérvár MJV és Opole város Önkormányzata
Fejér megye és Opole vajdaság Közgyűlése
Pályázat témája:
A magyar és a lengyel nép között évszázadok óta tartó, ma is élő kölcsönös érdeklődés és jó viszony ápolása, erősítése céljából a 2014. évi “Magyar-Lengyel Barátság Napja” megünneplése keretében magyar és lengyel fiatalok képzőművészeti alkotásokon keresztül mutathatják be a két nemzet barátságáról meglévő tudásukat és élményeiket.
Pályázati kategóriák:
- rajz
- festmény
- kisplasztika
- fotó
Pályázók köre:
A Székesfehérváron és Opolében, illetve Fejér megye és Opole vajdaság területén működő középiskolák diákjai (14-18 éves korosztály).
A pályamunkák leadási határideje:
2014. február 15.
A magyar pályamunkák leadási helye:
Székesfehérvár
- Városháza (Városház tér 1.) vagy
- Városháza (Városház tér 1.) vagy
- Megyeháza (Szent István tér 9.)
Kérjük a pályamunkákhoz mellékljék adataikat az alábbiak szerint: pályázó neve, iskola neve, életkor, telefonszám, e-mail cím.
A pályamunkák értékelése:
A beérkezett alkotások szakmai és közéleti személyekből álló zsűri értékelése alapján kerülnek rangsorolásra.
Díjazás:
A beérkezett pályamunkák a székesfehérvári Városházán megrendezett tárlat keretében a nagyközönség előtt is bemutatásra kerülnek. Az értékelés során az I-III. helyre rangsorolt pályamunkák alkotói meghívást kapnak a 2015. évi Magyar-Lengyel Barátság Napja rendezvényein való részvételre, Opolébe.
A pályázaton helyezést elérő opolei fiatalok az idén Székesfehérváron megrendezésre kerülő Magyar-Lengyel Barátság Napjára kapnak meghívást, 2014. március 21-23. között.
Székesfehérvár, 2014. január 14.
Magyar-Lengyel Barátság Napja
Szervező Bizottsága
További információ:
Székesfehérvár MJV Polgármesteri Hivatal Közművelődési és Rendezvényszervező Iroda
Halász Etelka
Tel.: 22/537-198, 0670/6699-038
Fejér Megyei Önkormányzat
Dominkó Anita
Telefon: 0620/6200-501
E-mail: dominko.anita@fejer.hu