Közéleti hírek
-
Szentmisével adtak hálát a Szőlő utcai kereszt felszentelésének évfordulóján
Szabadtéri szentmisére gyűltek össze a Vasútvidéki Prohászka és a Maroshegyi Egyházközségek tagjai a 2013-as Szent István Emlékévben felújított Szőlő utcai keresztnél, a felszentelés évfordulóján, a Szent Kereszt felmagasztalásának ünnepéhez kapcsolódóan. A misét Lovász Rajmund OFM, a Magyarok Nagyasszonya Ferences Rendtartomány örökfogadalmas tagja celebrálta.
2019.09.22. 18:30:30 -
Civilek hívására szülők és önkéntesek festették újra a Tóvárosi Tagóvoda kerítését
Az iGenerációért Egyesület kezdeményezésére szülők és önkéntesek festették újra a Tóvárosi Tagóvoda kerítését a második önkéntes napon. A vasárnapi önkéntes akción - melynek keretében több száz méter kerítést festettek le - Tóváros önkormányzati képviselője is részt vett. Hétfőn százötven óvodás örülhet az új világoskék kerítésnek, amit az ötven önkéntes hétvégi munkája tesz lehetővé.
2019.09.22. 12:43:08 -
Polgármesteri Emlékéremmel köszöntötték dr. Mayer Gizellát a XV. Senior Orvos Találkozón
Tizenötödik alkalommal szerveztek Senior Orvos Találkozót, amelynek a MOL Aréna Sóstó adott otthont. A senior orvosokat Székesfehérvár polgármestere köszöntötte, majd Polgármesteri Elismerő Emlékérmet adott át dr. Mayer Gizella gyermekorvos kardiológusnak, aki 1963 óta dolgozik a fehérvári kórházban. A találkozón adták át a Szent Márton Emlékérmeket is. Az idei évben tizennyolc orvos vehette át szakmai munkájának elismeréseként a díjat.
2019.09.21. 15:19:34 -
Egész napos rendezvénysorozattal hívták fel a figyelmet az Alzheimer-kórra Fehérváron
Magyarországon közel 250 ezer ember él Alzheimerrel és az érintettek száma a hozzátartozókkal együtt meghaladja az egymillió főt is. Szombaton, az Alzheimer világnapján „Adj esélyt az éveidnek" mottóval egész napos rendezvénysorozatra várták az érdeklődőket Fehérvár Belvárosában, hogy felhívják a figyelmet az Alzheimer és a demencia terjedésének veszélyére.
2019.09.21. 13:41:00 -
Fehérvári mentős házaspár mentett életet a spanyol tengerparton
Jól megérdemelt pihenését töltötte Mallorcán az Országos Mentőszolgálat székesfehérvári mentőtiszt házaspárja, amikor tegnap valaki segítségért kiabált a vízből. Gyorsan odasiettek, ahol a fürdőzők egy 60 év körüli férfi testét tartották a víz tetején. A rutinos mentőtiszt pár partra húzta a beteget, akinél nem tapasztaltak légzést és azonnal megkezdték az újraélesztést.
2019.09.20. 10:18:18