Székesfehérváron lesz 2020-ban is az Országos Diákparlament

Székesfehérváron ülésezett kedden a Fejér Megyei Diákparlament. Az Oktatási Hivatal Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központja által szervezett ülés napirendi pontjai között az Országos Diáktanács tagjának beszámolója és tisztújítás is szerepelt. A Hiemer-ház Báltermében tartott ülésen elhangzott, hogy 2020-ban ismét Székesfehérváron rendezik az Országos Diákparlamentet.
2019.11.12. 10:49 |
Székesfehérváron lesz 2020-ban is az Országos Diákparlament

Fontos üzenete a Diákparlamenteknek, hogy a fiatalok elmondhassák azokat a problémáikat, vagy azokat az ötleteiket, amik a fejükben megfogalmazódnak és ezeket eljuttassák a döntéshozóknak.

Az ország összes megyéjében megyei diákparlamenti üléseket tartanak ezekben a napokban, melyeken megválasztják a jövő évi Diákparlament résztvevőit. A Fejér megyei Diákparlamenten elhangzott javaslatokat a 13 megválasztott küldött továbbítja majd az Országos Diákparlamentbe.

Az ülésen Mészáros Attila alpolgármester mellett, a diákok képviseletében ott volt Pleck Dominika, a Székesfehérvári Diáktanács elnöke és Tátrai Réka, az Országos Diáktanács megyei tagja. Az ülésen részt vett Dominó Csaba, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum kancellárja, Dr. Kovács Zsoltné, a generációk közötti együttműködés tanácsnoka, a Nemzeti Ifjúsági Tanács képviseletében Nemes László és Taraczközi Anna, valamint a Polgármesteri Hivatal ifjúsági ügyekkel foglalkozó munkatársai.

Az ülés levezető elnökének Mészáros Attilát Székesfehérvár alpolgármesterét választották, aki hivatalosan is bejelentette, hogy 2014 és 2017 után 2020-ban is Fehérvár ad otthont az Országos Diákparlamentnek, ami egyfajta elismerése is a fehérvári ifjúsági munkának. „Fontos témákat beszélnek meg a fiatalok a Diákparlament három napja alatt, és ez egy olyan legitim lehetőség, amikor oktatási kérdésekben tudnak egyeztetni a kormányzattal.” Kiemelte, hogy a legutóbbi Diákparlamenten megalakult például az Országos Diáktanács, de sok eredményt értek el a fiatalok, akár az ingyenes nyelvvizsga és KRESZ vizsga esetében vagy például annak érdekében, hogy 2020-tól nem vezeti be a kormány a kötelező nyelvvizsgát a felvételihez. A 2020-as Diákparlamenten is egy olyan ajánlássort állítanak majd össze, amit az ülés végén nyújtanak majd át az oktatási államtitkárnak a fiatalok. Kiemelte, hogy az elmúlt két országos Diákparlament egyik legfőbb eredménye azonban az, hogy a kormánynak van egy olyan fiatalokból álló tárgyalópartnere, mellyel az oktatásról tud egyeztetni.

Fejér megyei delegáltak a 2020-as ORszágos Diákparlamentbe

Bali Pál István (József Attila Középiskolai Kollégium), Füreder Balázs (Deák Ferenc Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnázium), Gebe Evelin (I. István Szakgimnázium); Komáromi Péter (Kodolányi János Gimnázium és Szakgimnázium); Molnár Szimonetta Lúcia (Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola), Mosonyi Boglárka (Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Szakgimnáziuma és Kollégiuma), Oppenauer Petra (Dunaújvárosi SZC Lorántffy Zsuzsanna Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma), Párkányi Veronika (Ciszterci Szent István Gimnázium), Pesei Karolina (Rácalmási Jankovich Miklós Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola), Pleck Dominika (Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium), Tátrai Réka (Vasvári Pál Gimnázium), Török Norbert (Móri Táncsics Mihály Gimnázium) és Varga Réka (Dunaújvárosi SZC Dunaferr Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája). A delegáltak az Országos Diáktanácsba Molnár Szimonettát, póttagnak pedig Tátrai Rékát választották.