Amikor az ipar segíti az oktatást - újabb támogatás az Arconic Alapítványtól

Az Arconic Alapítvány a Science, Technology, Engineering and Math az-az a STEM program keretében újabb 25 ezer dollár támogatásban részesítette a természettudományos, műszaki és mérnöki pályák felé érdeklődő fehérvári fiatalokat. A Vörösmarty, a Váci, az Árpád és a Széchenyi diákjai vehetnek részt olyan programokon, melyeken megismerhetik az ipari környezetet és hasznosítható tudásra tehetnek szert. 
2019.11.11. 14:10 |
Amikor az ipar segíti az oktatást - újabb támogatás az Arconic Alapítványtól

Az Arconic Alapítvány támogatásából megvalósuló Arconic STEM Szaki Szakkör nyitórendezvényét a Budapesti Corvinus Egyetem Székesfehérvári Campusának új előadótermében tartották. A Székesfehérvári Szakképzési Centrum 25 ezer dollárt, több mint 7.5 millió forintot nyert az ARCONIC Alapítványnál benyújtott pályázat során a STEM Szaki Szakkör-i tevékenységéhez, amely 20 héten keresztül valósul meg és többféle szakmai programokat is tartalmaz.

A program középpontjában a STEM gondolkodásmód megismertetése, elmélyítése és fejlesztése a cél. A fiatalok betekintést kaphatnak az adott területeken folyó tevékenységekbe, illetve élményeket szerezhetnek, amelyek segíthetik érdeklődésüket felkelteni a természettudományos pályák irányába.

Mészáros Attila alpolgármester a város nevében köszönetét fejezte ki a vállalatnak, hogy hosszú évek óta segít olyan programokat, melyek nagy lehetőséget biztosítanak Székesfehérvárnak. Mint mondta szeretnék minél több fiatal érdeklődését felkelteni a STAM irányába, hiszen elképzelhetetlen, hogy ne magas szinten tanulják a fiatalok a reál tárgyakat. Fehérvár alpolgármestere biztatta a jelen lévő diákokat, hogy használják ki a támogatás nyújtotta lehetőségeket. „Ma, amikor a digitalizáció jelen van a város iparában magas képzettségű fiatalokra van szükség.” Kiemelte, hogy országosan is kiemelkedő a CSR-tevékenysége az Arconic Alapítványának, hiszen nem elégszenek meg azzal, hogy iparűzési adót fizetnek, hanem efölött még jelentős összeggel támogatják a fehérvári közösséget.

A nyertesek a diákok

Dominó Csaba a Szakképzési Centrum kancellárja arról beszélt, hogy nagy öröm a szakképzés számára, amikor az ipar segíti az oktatást. Az Arconic évek óta támogatja azt, hogy a diákok minél jobban megismerjék az ipari környezetet és hasznosítható tudásra tegyenek szert. Beszélt arról is, hogy a Váci Mihály Ipari Szakképző Iskolában már 2011 óta az Alcoa, majd az Arconic Alapítvány támogatja az alumíniumipari képzést, hogy a diákok minél jobban megismerhessék az alumínium ipari technológiákat. A mostani pályázatban a Vörösmarty, a Váci, az Árpád és a Széchenyi vesz részt.

A projekttel szeretnék megerősíteni a már érdeklődő tanulókat, közvetlenül megismertetni velük a műszaki területet, azon belül a fémipar, illetve az alumíniumipar munkaterületeit, lehetőségeit, valamint növelni kívánják a tanulók elkötelezettségét a műszaki tudományágak felé.

Az Arconicnak fontos, hogy minél több fiatal maradjon Magyarországon, azon belül Székesfehérváron, hiszen ma már itthon is ugyanolyan jó vállalati kultúrában lehet dolgozni, mint más országokban.

Varga Zsuzsa HR vezető mielőtt átadta Dominő Csabának a több mint 7.5 millió forintról szóló jelképes csekket elmondta, hogy a Váciban évekkel ezelőtt elindult szakkör mellett elkészült egy szakkönyv is és mint mondta folyik már OKJ-s szakmai képzés is. Köszönetet mondott azoknak a szakembereknek, akik segítik a fiatalok alumíniumipari képzését.

Közélet

  1. Gyógyulás egy nap alatt

    A Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktatókórházban 2021. óta működik Egynapos Sebészeti Centrum. A részleget félig állami, félig pedig alapítványi forrásból hozták létre. A Fehérvár Televízió Közösen a gyógyításért Fejérben című adventi sorozatának második részében bemutatja a részleget és az is kiderül a magazinból, kik és hogyan vehetik igénybe az egynapos sebészeti eljárásokat.

    2025.12.03.
  2. Emlékdiplomás tanárok köszöntése

    Nyugdíjas pedagógusok vehették át emlékdiplomájukat kedden a Hiemer-házban. Székesfehérvár városának hagyományos ünnepségén arany-, gyémánt-, vas- és rubinokleveleket adtak át a pedagógusi életpálya megbecsüléseként. A város közössége nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester és Mészáros Attila alpolgármester fejezte ki köszönetét.

    2025.12.02.
  3. Vállalkozásismereti roadshow Fehérváron

    Vállalkozásismereti roadshownak adott otthont az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara. A rendezvényt Varga-Bajusz Veronika, felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, valamint a fiatalokért felelős államtitkár nyitotta meg.

    2025.12.04.
  4. Finisben a csomópont átépítése

    Gyakorlatilag elkészült, és már csak néhány útburkolati jel felfestése van hátra a Horvát István utca és a Hosszúsétatér kereszteződésének kapacitásbővítő átépítéséből. Várhatóan a jövő hét elejétől lép életbe az új közlekedési rend a csomópontban.

    2025.12.04.