Közéleti hírek
-
Lakossági fórum volt hétfőn este a Palotavárosban
Hétfőn este lakossági fórumot tartottak a Palotavárosban, a Bory Jenő Általános Iskolában, ahol Farkas László a Palotaváros déli részének önkormányzati képviselője számolt be az elmúlt önkormányzati ciklus eredményeiről. Kiemelte, hogy 29 éves képviselősége alatt 2010 vízválasztó volt az önkormányzat életében, hiszen az adósságkonszolidáció és a város felelős gazdálkodása a városrészekben is meghozta az eredményét.
2019.10.01. 07:04:33 -
Gyógyszer a halál ellen - Kellermayer Miklós előadása a Szent István Művelődési Házban
Október 1-jén, kedden 17.30 órakor a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus felkészülési évében, az „Az Út, az Igazság és az Élet”- vándorszabadegyetem keretében „Gyógyszer a halál ellen” címmel Dr. Kellermayer Miklós, emeritus profeszor, világhírű sejtkutató előadására várják az érdeklődőket a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házba. A belépés díjtalan.
2019.09.30. 15:50:00 -
Okos terem a Széna tériben a gyerekek digitális tudásáért
Az Alba Innovárra együttműködve egy új okos tantermet alakítottak ki a Széna Téri Iskolában. Az okos tanterem nem csupán informatika oktatására szolgál, hanem digitális arra, hogy új pedagógiai módszerek használatával tanítsák mind a humán, mind pedig a reál tantárgyakat és növeljék ezzel a tanulók motivációját és a tanulás hatékonyságát.
2019.09.30. 09:41:29 -
Két díjat is nyert Székesfehérvár a "Communities in Bloom" virágosítási világversenyen
Tavaly csatlakozott Magyarország a "Communities in Bloom" virágosítási világversenyhez, melyre idén a nagyvárosi kategóriában Székesfehérvár kapott meghívást. A verseny díjátadóját a kanadai Yarmouthban tartották -itteni idő szerint- szombaton késő este, ahol Székesfehérvár volt a versenyben résztvevő egyetlen olyan város, amely két díjat is kapott.
2019.09.29. 11:30:25 -
A József Attila Gimnáziumban 50 éve érettségizett évfolyam tagjai találkoztak
Az 1969-ben, ötven esztendővel ezelőtt a József Attila Gimnáziumban érettségizett évfolyam öregdiákjai találkoztak szombaton. A fél évszázados érettségi találkozó a ciszterci templomban Dózsa István atya által celebrált szentmisével kezdődött, majd a résztvevők átsétáltak az alma mater épületébe, melynek aulájában emléktáblát avattak az egykoron eltanácsolt Szemlér Mária (Tálos Zoltánné) tanárnő tiszteletére.
2019.09.28. 16:15:00