Emlékdiplomás pedagógusokat köszöntöttek a Városházán

Nyugdíjas pedagógusok vehették át emlékdiplomájukat csütörtökön, melyen arany, gyémánt, vas és rubin okleveleket adtak át a tanári munka és életpálya megbecsüléseként. A Városháza Díszterme megtelt kedden délután az emlékdiploma átadó ünnepségen, melyen az 50, 60, 65 és 70 esztendővel ezelőtt végzett tanárokat, tanítókat és óvónőket köszöntötték.
2019.11.12. 16:16 |
Emlékdiplomás pedagógusokat köszöntöttek a Városházán

Székesfehérvár polgármestere Cser-Palkovics András a város közössége nevében fejezte ki köszönetét a pedagógusoknak. Arról is beszélt, hogy a polgármesteri hivatás egyik legnagyobb szépsége, hogy alapvetően emberi történetekről, kapcsolatokról, találkozásokról szól.

„Egy város életében pedig sokféle találkozás van évről-évre, ami mindig örömteli esemény. Van azonban egy kiemelten fontos nap, az emlékdiplomák átadása, mely az egyik leginkább érzelemmel teli ünnepség a Városházán. A pedagógusi hivatás pedig a legmesszemenőbben szól emberi történetekről, sorsokról, ami a fiatalokhoz kapcsolódik legyenek akár óvodások, iskolások vagy diákok. Azokról a fiatalokról szól, akik egy-egy család életében a legfontosabbak, a pedagógusok pedig ezeket a fiatalokat nevelik, tanítják, hogy felnőtt emberként aztán élhessék a saját emberi történetüket, családot alapíthassanak és az ő gyermekeik érkezzenek vissza az óvodákba és iskolákba. A gyermekek a legnagyobb kincsek, akiket nap mint nap a pedagógusokra bízunk és biztosak lehetünk abban, hogy féltett kincsünk biztonságban lesz, tanul, nevelődik. Kevés nagyobb felelősséggel járó hivatás van, mint a pedagógusi pálya.” 

„…gyereket csak úgy lehet nevelni, ha az ember megtiszteli azzal, hogy komolyan veszi.”

Jámbor Ferencné, a Pedagógus Szakszervezet Fejér Megyei Szervezetének elnöke Szabó Magda szavaival köszöntötte az 50, 60, 65, 70 éves jubileumi oklevelük átadása alkalmából a pedagógusokat. „Minden időben példamutató felelősséget vállaltak. Generációk számára mutattak irányt és nehéz körülmények között is a becsületes életre, a tisztességes helytállásra nevelték tanítványaikat.” Mint mondta hálásak vagyunk, hogy nap mint nap féltő okos szóval, de ha kellett segítő szigorral bővítették ismereteinket és adtak biztos tudást és tartást az életben.

A színesdiplomások ünnepén a Kossuth Lajos Általános Iskola Iskola tanulói adtak verses-zenés műsort a nyugdíjas pedagógusoknak.

Az ünnepségen Aranyoklevelet (50 év) vehetett át:

Balázsné Látó Julianna, Bankó Istvánné, Bódi Árpád József, Bódi Árpád Józsefné, Dech Erzsébet, Glogovátz Keresztélyné, Háry Jánosné, Horváth Lászlóné, Dr. Janurik Tamás Mátyásné, Juhász Lászlóné, Dr. Kovács Erzsébet, Kumánovics Györgyné, Major Istvánné, Major István, Nagy Margit, Nagy Ottóné, Dr. Németh Kálmánné, Németh Lászlóné, Palkovics Piroska, Pasztner Frigyesné, Petrovszki Pálné, Rákos Csabáné, Dr. Romné, Hegyes Gizella, Rumi Attila, Rumi Attiláné, Szloszjár András Gáborné, Tábi Éva, Tolinger Jenőné, Dr. Tóth Sándorné, Várdai Lajosné, Völgyi Sándorné

Gyémántoklevelet (60 év) vehetett át:

Belley Györgyné, Berkényiné Kiss Mária, Engyel Antalné, Dr. Gulyás Antal, Dr. Horváth Istvánné, Dr. Horváth László, Dr. Horváth Lászlóné, Dr. Horváth Lászlóné, Szép Lászlóné, Szűcs Sándor, Vass Lászlóné

Vasoklevelet (65 év) vehetett át:

Ágoston Istvánné, Barthos Béláné, Bősze Elemérné, Cserhalmi Istvánné, Fáncsik Zoltánné, Fehérváry Gyula, Füle Gizella, Halász Viktorné, Lakatos Ferenc, Ludányi Antalné, Rekvényi Tiborné, Szabó Károly Béláné, Szakál Antalné, Torma Károly

Rubinoklevelet (70 év) vehetett át:

Pálmai Zoltánné, Láng Hugóné, Kovács Lajosné, Erdei Józsefné

A rendezvény résztvevőit Dr. Cseh Sándor, a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Karának tanára is köszöntötte, majd az ünnepség zárásaként Földi Zoltán, a Humán Közszolgálati Szakbizottság elnöke mondott pohárköszöntőt.