-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Széles úttá formált ösvény - negyven éves jubileumát ünnepelte a Ligetsori Óvoda
Gelencsér Rita, a Ligetsori Óvoda igazgatója ünnepi gondolataiban kiemelte, hogy ha az elmúlt négy évtized történelmi távlatokban nézve ugyan nem is nagy idő, az intezmeny történetében sokat, büszkén vállalható múltat jelent.
"A nagy esemenyek, amelyek velünk történtek, egy adott pillanatban meghatározták tovabbi életünket, s a 40. év küszöbét éppen átlépve úgy illik, hogy visszatekintsünk a mögöttünk hagyott időszakra, végiggondoljuk meddig jutottunk. Ez idő alatt óvodánk jelentősen átalakult, megújult, küllemében is egészen más arculatot öltött, mint ahogyan 1979. szeptember első hetében megnyitotta kapuit a 8 csoportos óvoda, ahol már a nyitás napján magas, 42-44- fős csoportlétszámok voltak, ami a kovetkező 10-15 évben is jellemző volt. Azon az őszi napon egy lelkes és fiatalos csapat kezdte meg munkájat, 9 frissen diplomazott óvónővel." - idézte fel a 40 évvel ezelőtti eseményeket Gelencsér Rita.
Az ünnepségen köszöntötték azokat a kollégákat is, akik az 1979-es nyitástól az intézmény oszlopos tagjai voltak: Fülöpne Varga Gabriella korábbi igazgató 2017. végén, Nagyné Bor Marianna pedig 2019.juliusától kezdte meg nyugdíjas napjait.
Az ünnepségen az igazgató arról is szólt, hogy az elődök, vezetők által kitaposott ösvényt kötelességük széles úttá formálni: "Az óvodai nevelés napjaink gyorsan valtozó világában egyre nagyobb kihívást jelent. Az újítás, az innováció, a haladó szellemiség jellemezte és jellemzi ma is a nevelőtestületet. A modern oktatási módszerek tudatos alkalmazása elengedhetetlen eszköze a minőségi óvodai nevelésnek."
A jubileum alkalmából ellátogatott az óvodába Cser-Palkovics András polgármester is, aki pohárköszöntőjében kiemelte, hogy a város büszke lehet az intéményrendszerére, azon belül az óvodáira.
A polgármester azt kívánta, hogy az a sok mosoly, amit az ünnep során látni lehetett, maradjon meg a mindennapokban is.