-
Teltház a Városi Diákbálon
A Városi Diákbál a Székesfehérváron tanuló középiskolások egyik legnagyobb közösségi eseménye, melyet kilencedik alkalommal rendeztek meg szombaton a Sóstói Stadionban. A több száz fős, teltházas bált Mészáros Attila alpolgármester és Bakonyi Lili Eszter, a Székesfehérvári Diáktanács elnöke nyitották meg.
2026.01.31. -
dr. Gálicz Tibor köszöntése
Fehérvár polgármestere is köszöntötte kilencvenedik születésnapja alkalmából dr. Gálicz Tibor közgazdászt, címzetes főiskolai docenst, a Lánczos-Szekfű Ösztöndíj Közalapítvány alapító kurátorát, aki jelentős szerepet játszott a Kodolányi János Főiskola gazdálkodási képzéseinek elindításában és az oktatásban. Dr. Gálicz Tibor szerető családja körében ünnepelte a születésnapját.
2026.01.31. -
Kátyúzás Fehérváron
Az elmúlt nyolc évben nem nőtt akkora mértékben a kátyúk száma Fehérváron, mint most a nagyobb fagyok után. A Városgondnokság folyamatosan két csapattal dolgozik az úthibák megszüntetésén.
2026.01.30. -
Visszatér a tél?
A napokban markáns fordulatok várhatók időjárásunkban. A meteorológusok szerint egy fokozatosan gyengülő ciklon hatására borult, csapadékos időre készülhetünk, miközben észak felől hideg levegő áramlik a Kárpát-medencébe, ami kisebb havazást is okozhat.
2026.01.30.
Több évtizedes elhivatottság az emberekért
A katasztrófavédelem hivatásos állományában hosszú időn át töltött szolgálata és eredményes munkája elismeréséül Magyarország belügyminisztere Szolgálati Jelet adományozott három Fejér megyei tűzoltónak.
2019.11.22. 10:49 |
Az elismeréssel a lakosság védelme és mentése érdekében harminc éven át és jelenleg is végzett elhivatottságát köszönték meg Takács József tűzoltó alezredesnek, a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat tűzoltójának.
Tűzoltóként húsz éve ugyancsak az életmentés és az anyagi javak védelme iránt kötelezte el magát és végzi hivatását Ormándy Zoltán tűzoltó őrnagy, a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat tűzoltója és Fülöp András tűzoltó főtörzsőrmester, a sárbogárdi hivatásos tűzoltó-parancsnokság gépjárművezetője.
Az elismeréseket Magosi Lajos tűzoltó ezredes, megyei katasztrófavédelmi igazgató adta át november 22-én Székesfehérváron.