Közéleti hírek


/ 2019.10.16. 07:06:43 |

Újraélesztés Nemzetközi Napja - a fehérvári mentősök is várják az érdeklődőket ma délelőtt

Október 16-án, szerdán az Újraélesztés Nemzetközi Napján 136 mentőállomás nyitja meg kapuit, köztük a Székesfehérvári Mentőállomás is várja délelőtt az érdeklődőket. Néhány egyszerű mozdulattal bárki lehet életmentő. A tudás könnyen megszerezhető, bátorság, hiszen a legrosszabb az, ha nem teszünk semmit.
/ 2019.10.15. 14:38:49 |

Figyelemfelhívó program a csontritkulás világnapja alkalmából

Figyelemfelhívó programot és ünnepséget tartanak a székesfehérvári Osteoporosis Klubban október 18-án, pénteken a csontritkulás világnapja alkalmából. Az eseményre tisztelettel invitálják mindazokat, akik fontosnak tartják egészségük védelmét és a megelőzést.
/ 2019.10.14. 10:18:00 |

Egészségnap lesz a Köfém Művelődési Házban október 19-én

Ötödik alkalommal rendeznek a KÖFÉM Művelődési Házban városrészi szűrőnapot. Október 19-én, szombaton 9 órától Egészségnapra várják azokat, akik szeretnének különféle alapvizsgálatokat elvégeztetni gyorsan és ingyenesen. Az Egészségnapra minden korosztályt kortól és nemtől függetlenül várnak.
/ 2019.10.13. 23:56:00 |

Több mint 60%-os támogatottsággal folytatja Székesfehérvár polgármestere

Cser-Palkovics Andrást meggyőző fölénnyel, több mint 60%-os támogatottsággal, mintegy 23 ezer fehérvári szavazatával választották újra vasárnap. Székesfehérvár újraválasztott polgármestere a Fehérvár Televízió választási műsorában elmondta, hogy a következő öt évben sem pártpolitikai alapon szeretné vezetni Székesfehérvárt.
/ 2019.10.13. 21:41:47 |

Meggyőző többséggel vezetheti tovább Székesfehérvárt Cser-Palkovics András és csapata

Székesfehérváron 14 önkormányzati választókerületben lehetett képviselőjelöltekre szavazni. Egyéni választókerületek önkormányzati képviselői: 1. vk. Szabó-Bakos Györgyné, 2. vk. dr. Kovács Zsoltné, 3. vk. dr. Horváth Miklósné, 4. vk. Molnár Tamás, 5. vk. Mészáros Attila, 6. vk. Brájer Éva, 7. vk. Farkas László, 8. vk. Viza Attila, 9. vk. Szigli István, 10. vk. Földi Zoltán,  11. vk. Deák Lajosné, 12. vk. Östör Annamária, 13. vk. Horváth Miklós Csaba, 14. vk. Dienesné Fluck Györgyi.
/ 2019.10.13. 19:06:00 |

Bezártak a szavazóhelyiségek - rendben zajlott Fehérváron az önkormányzati választás

Minden fehérvári szavazőkörben rendben befejeződött a 2019-es önkormányzati és kisebbségi választás. A választásra jogosult magyar állampolgárok egészen 19 óráig járulhattak az urnákhoz. Székesfehérváron 58 képviselőjelölt és 4 polgármesterjelölt indult. A fehérvári névjegyzékben 79.038 választópolgár szerepel. 
Székesfehérvári eredmények a Nemzeti Választási Iroda honlapján.

/ 2019.10.13. 11:30:00 |

Önkormányzati választás 2019 - 18:30-ig 36 281 székesfehérvári választott

Rendben zajlott napközben mind a 92 székesfehérvári szavazókörben a voksolás - tájékoztatott Pápai Erzsébet a Helyi Választási Iroda helyettes vezetője. Székesfehérváron 92 szavazókörben 79.038 választópolgár szavazhat, Fejér megyében 345.854 választásra jogosult adhatja le szavazatát. Szavazni este hét óráig lehet. 18:30-ig a választók 45.9%-a, 36 281 ember adta le a voksát.
/ 2019.10.12. 14:28:46 |

Közösségként igazi az élet - Híd a generációk között

Szombaton rendezték meg a Híd a generációk között című projekt egyik családi programját a Csónakázó-tó mellett. Cser-Palkovics András polgármester köszöntőjében azoknak az aktív generációknak, kisközösségeknek mondott köszönetet, amelyek hozzásegítik a város nagy közösségét a fejlődéshez.
/ 2019.10.12. 11:58:48 |

Arany Bot díjat kapott Lengyel Zsófi a Székesfehérvári Érzékenyítő Program megálmodója

A fővárosi Láthatatlan liállításon adták át az idei Arany Bot díjakat, melyen Lengyel Zsófia a magánszemély kategóriában nyerte el az elismerést. Zsófi a SZÉP , az-az a Székesfehérvári Érzékenyítő Program megálmodójaként már több száz általános iskolást megismertetett a fogyatékosság fogalmával az elfogadással és a segítségnyújtás lehetséges módjaival.
/ 2019.10.11. 14:06:22 |

Köztes átmenetek - nehéz kiállítás egy még nehezebb "karrierről"

Október 11-én nyitotta meg kapuit az Egészségdokk Közhasznú Nonprofit Alapítvány szervezésében a Köztes átmenetek drogprevenciós kiállítás A Szabadművelődés Házában. Az interaktív tárlat nemcsak az érzékszervekre és az érzelmekre hat, hanem el is gondolkodtatja a látogatót. A vándorkiállítás négy héten keresztül várja elsősorban a székesfehérvári fiatalokat.