Közéleti hírek
-
Wathay Ferencre, a hős vicekapitányra emlékeztek a Prohászka ligetben
Négyszázötvenhárom éve született Wathay Ferenc egykori vicekapitány, akinek nevéhez kötődik Székesfehérvár 1601-es visszafoglalása a törököktől. A Wathay Ferenc Bajtársi Egyesület 2011 óta évről évre megemlékezik névadójáról, a végvári vitézről, aki 1602- ben alkapitánya is volt Székesfehérvárnak.
2021.09.20. 15:25:00 -
A 95 éves Szabó Ferencnét ünnepelték klubtársai a Zsolt utcában
Nyugdíjas társaival és családtagjaival együtt ünnepelte 95. születésnapját Szabó Ferencné a Zsolt utcai Gondozási Központban. Ilike néni 23 éve jár az itteni idősek klubjába, ő a legrégibb tag, a közösség motorja, akit nagy szeretet és tisztelet övez, akinek életszeretete, tenni akarása, optimizmusa megszívlelendő jó példát mutat mindenkinek.
2021.09.20. 14:18:09 -
Csatatéri sokadalommal kezdődik a 12. Honvédfesztivál szombaton a KEMPP-ben
12. alkalommal rendezik meg a Honvédfesztivált a pákozd-sukorói csata 173. évfordulója alkalmából. A fesztivál nyitónapján, szeptember 25-én, szombaton a Csatatéri sokadalom című programsorozatra várják a hazafias, honvédelmi hagyományok iránt érdeklődőket a KEMPP-ben.
2021.09.20. 09:25:05 -
Már kérhető fűtés a távfűtéses lakásokban - jövő héten már hidegek lesznek az éjszakák
Szeptember 15-től kérhető a fűtés a távfűtéses lakásokban a közös képviselőkön, illetve a lakásszövetkezeten keresztül online formában a SZÉPHŐ Zrt-től. Jelenleg 170 lépcsőházban még tartanak a lakásfelújítások, ahol akkor indítható a szolgáltatás, ha újra feltöltötték vízzel a fűtésrendszert.
2021.09.20. 06:35:00 -
41 éve mérnökök - ezüstdiploma-átadó a Városházán
Ezüstdiploma-átadó ünnepséget tartott az Óbudai Egyetem. Az 1980-ban a mai Mérnöki Intézet jogelődjében, a Kandó Kálmán Villamosipari Műszaki Főiskola székesfehérvári kihelyezett tagozatán, valamint Geoinformatikai Intézet jogelődjében végzett hallgatók a Városháza Dísztermében vehették át díszoklevelüket.
2021.09.18. 20:00:16
Megtelt a Zichy liget a 14. Székesfehérvári Civil Napon
Folytatódott a Fehérvári Családi Életmód hétvége a Jancsárkertben
Elismerés a köz szolgálatáért – idén is három személyt díjazott az Alapítvány a Székesfehérvári Fogyasztóvédelemért
Foglalkoztatási program a Székesfehérvári Roma Nemzetiségi Önkormányzattal
A teljes vezetékrendszert ki kell cserélni a Csitáry-kút alatt
Lakossági fórum Csalán - körforgalom, kastély, Depónia költözés
110 éves a Jézus Szíve Templom - püspöki szentmisével ünnepelnek
Székesfehérvár víziváros Jézus Szíve templomot Dr Prohászka Ottokár megyéspüspök 1911. szeptember 17-én szentelte fel. A 110 éves évforduló alkalmából szeptember 16-án, csütörtökön, 18 órakor Spányi Antal megyéspüspök ünnepi szentmisét mutat be a vízivárosi templomban.