Közéleti hírek


/ 2021.08.27. 19:50:48 |

Hosszú idő után ismét fehérvári küldöttség járt erdélyi partnertelepüléseinken

Miután - a pandémiás helyzet miatt - hosszabb ideje nem volt alkalom találkozni sem a testvérvárosunk, sem a partnervárosunk képviselőivel, ezért nagy öröm volt, hogy augusztusban ismét fehérvári küldöttség erősítette a személyes kapcsolatokat, valamint - fehérvári vállalkozóknak köszönhetően - ajándékokat is vihettek a székelyudvarhelyi Orbán Alapítványnak, ahol mozgás,- és szellemileg sérült gyerekek élnek.
/ 2021.08.27. 11:42:35 |

In memoriam Kőszegi József - elhunyt az egykori önkormányzati képviselő

Szomorú kötelességének eleget téve adja hírül Székesfehérvár Önkormányzata, hogy életének 71. évében, 2021. augusztus 21-én elhunyt Kőszegi József, korábbi önkormányzati képviselő. A Vagyonhasznosítási és Vállalkozási Bizottság munkáját – nem képviselő tagként – 1995 januárjától segítette, majd 1996 szeptemberében szerzett mandátumot a Közgyűlésben. 
/ 2021.08.27. 08:29:54 |

Sajnos ismét megrongálták az Országalmát - letört a kereszt, rendőrségi eljárás indult

Éjfél után egy többtagú társaság egyik tagja - feltehetőleg nem rongálási szándékkal - felmászott az Országalmára, majd ott megcsúszva leesett, belekapaszkodva és ezzel magával rántva a város egyik jelképének számító köztéri alkotásról a keresztet is. Az esetről dr. Cser-Palkovics András polgármester tájékoztatta a fehérváriakat közösségi oldalán. A bejegyzés az alábbiakban olvasható.
/ 2021.08.27. 07:55:00 |

Veni Sancte-val indul az új tanév a katolikus oktatási intézményekben

Szeptember 2-án délután 15 óra 30-kor az elmúlt évekhez hasonlóan a katolikus oktatási és nevelési intézmények számára közös Veni Sancte-t tartanak Székesfehérváron, a Prohászka emléktemplomban.
/ 2021.08.27. 07:17:00 |

Kaland, közösség, kihívás! – hétfőig lehet jelentkezni az MCC-hez

Hétfőig várja leendő ötödikesek jelentkezését a gyakorlatközpontú, ingyenes képzésére a Mathias Corvinus Collegium. A diákok már Székesfehérváron is részt vehetnek a népszerű programban, amelyre augusztus 30-ig lehet jelentkezni.
/ 2021.08.26. 22:48:13 |

100 éve hunyt el Wekerle Sándor

Wekerle Sándor halálának 100. évfordulóján díszünnepséggel emlékezett az államférfi munkásságára a Wekerle Sándor Alapítvány és a Móri Városi Önkormányzat. Az eseményen részt vettek a Wekerle Sándor részére díszpolgári címet adományozott városok, Székesfehérvárt Lehrner Zsolt alpolgármester képviselte.
/ 2021.08.26. 18:36:51 |

Fehérvári diák volt - koszorúelhelyezés a Wekerle-emléktáblánál

Száz esztendeje ezen a napon hunyt el Wekerle Sándor, a Magyar Királyság egykori miniszterelnöke. A centenárium alkalmából csütörtökön délután Róth Péter alpolgármester helyezett el koszorút az Oskola utcai emléktáblánál. Székesfehérvár Önkormányzata 2011-ben – halálának 90.évfordulóján – állíttatott emléket Wekerle Sándornak, a Vörösmarty Mihály Könyvtár Olvasótermének falán elhelyezett táblával.
/ 2021.08.25. 20:15:04 |

Millió lépés az életért - Szervátültetettek és Szervre várók Magyar Bajnoksága és Életmód Tábora

„Hajrá szervátültetettek, hajára magyarok!” – hangzott fel a közös kiáltás a Szervátültetettek és Szervre várók Magyar Bajnokságának megnyitóján. Első alkalommal szervezik meg ezt a versenyt, amelynek keretében nyolc sportágban állnak majd rajthoz a nevezők.
/ 2021.08.25. 15:53:56 |

Megnyílt a XXV. GISOpen konferencia Székesfehérváron

A napokban 25. alkalommal rendezik meg Székesfehérváron a térinformatikusok, földügyi- és ingatlanügyi szakemberek országos szakmai találkozóját a GISopen-t, mely éves rendszerességgel a geodéta- és a földmérő élet aktualitásaira fókuszál. A hazai szakmai konferenciák közül a székesfehérvári az egyik legnépszerűbb szakmai összejövetel az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar Geoinformatikai Intézet szervezésében.
/ 2021.08.24. 14:33:24 |

A főbb változásokról is szó volt a Fejér megyei Szakmai Tanévnyitó Konferencián

Kedden a Fejér megyei Szakmai Tanévnyitó Konferencián tájékoztatták a köznevelési intézmények vezetőit és az intézmények fenntartóit az új tanévet érintő főbb változásokról és szakmai feladatokról. Ötödik alkalommal tartotta a Városháza Dísztermében az EMMI Oktatási Hivatala a Fejér Megyei Szakmai Tanévnyitó konferenciát, melyre valamennyi Fejér megyei közoktatási intézmény vezetője meghívást kapott.