Közéleti hírek
-
Világújdonság a betegellátásban - Transzlációs Medicina Központ a Szent György Kórházban
A Szent György Kórházban működő Transzlációs Medicina Központ egyedülálló eredményeiről és nemzetközi jelentőségéről volt szó azon a tájékoztatón, amelyen Dr. Cser-Palkovics András polgármester, Prof. Dr. Izbéki Ferenc, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház belgyógyász, gasztroenterológus osztályvezető főorvosa és Prof. Dr. Hegyi Péter, a Transzlációs Medicina Intézet igazgatója vett részt.
2021.08.31. 11:43:07 -
Szerdán becsengetnek – tanévnyitó a 35 éves István Király Általános Iskolában
Az István Király Általános Iskola történetének első tanítási napja 1986 szeptember elsején volt, így a város legfiatalabb iskolája. Az eltelt 35 év alatt nagyon sokat változott az iskola, többek között nevében is. Idén 457 kisdiák kezdi meg a tanévet az intézményben, ahol három első osztály is indul.
2021.08.30. 19:45:30 -
Átadták az Aranyember-díjakat - három személyt és egy szervezetet ismertek el
Három közismert fehérvári személynek és egy szervezetnek ítélték oda az Aranyember-díjat, amelyet márciusban, a Római Szerződés évfordulóján adtak volna át, azonban a koronavírus járvány miatt csak augusztus 30-án került sor a díjátadóra. A Tarsoly Ifjúságért Egyesület elismerését Csutiné Schleer Erzsébet építész, Kóbor István pedagógus, valamint a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Infektológia Osztálya érdemelte ki. Posztumusz díjat ítéltek oda Klecska Ernő újságírónak, aki 2020 novemberében hunyt el.
2021.08.30. 17:57:21 -
Karászi Kálmán tiszteletére avattak emléktáblát születésének 100. évfordulóján
A Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság előtti téren avattak emléktáblát a száz esztendeje született Karászi Kálmán, vízügyi mérnök tiszteletére hétfőn. Karászi Kálmánt 1961-ben nevezték ki Székesfehérvárra a Közép-Dunántúli Vízügyi Igazgatóság igazgatójává, ahol 1983-as nyugállományba vonulásáig dolgozott. Művei mind a mai napig meghatározóak.
2021.08.30. 14:35:03 -
Szív a Szívért - szívátültetettek találkozója a Velencei-tónál
Hatodik alkalommal tartja Agárdon regionális orvos-beteg találkozóját a Szív a Szívért Alapítvány. A szervezet a szívátültetésen átesetteket és családjaikat fogja össze. Fejér megyében a hazai szívátültetések 1992-es kezdete óta 27 beteg kapott új szívet. Sorstársak ők – ahogy magukat is emlegetik –, akik új életük mindennapjaiban segítik egymást, például a szombatihoz hasonló közös programokkal is.
2021.08.28. 15:30:35