Közéleti hírek
-
A beérkezett menetrendi javaslatok összegzése - 2022-ben az intermodális központ miatt mindenképpen lesz módosítás
Megköszönve az augusztus óta érkezett javaslatokat, közösségi oldalán összegezte a buszmenetrenddel kapcsolatos tapasztalatokat dr. Cser-Palkovics András. A polgármester beszámolt arról is, hogy egy szakmai munkacsoport kezdi meg működését: elkezdik előkészíteni azokat a hálózati módosításokat, amelyekre a jövő év második felében, az intermodális közlekedési központ építése okán számítani kell majd.
2021.10.07. 17:04:00 -
ÁRH 2021 - közel 3,5 milliárd forintos fejlesztési pénzre pályázhatnak a kistelepülések
ÁRH 2021 címmel európai uniós pályázati felkészítőt tartott csütörtökön a Fejér megyei önkormányzatok, humán intézmények és a civil szféra képviselőinek az Echo Innovációs Műhely annak érdekében, hogy a 2021-27 között felhasználni tervezett 3,448 milliárd forint elérhető és lehívható legyen a járásszékhelynél alacsonyabb jogállású településeken élők számára Fejér megyében.
2021.10.07. 12:03:00 -
Pénteken ér véget a Mária Anya – Mária Anyánk előadássorozat
Utolsó előadásához érkezik a Mária Anya – Mária Anyánk A Mária-tisztelet a Kárpát-medencei népi kultúrában című előadás-sorozat, a 100 éve született folklorista, Erdélyi Zsuzsanna tiszteletére. A Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban október 8-án, pénteken 16.30 órára várják az érdeklődőket. A beszélgetést követően a sorozat a Villő Énekegyüttes koncertjével zárul.
2021.10.07. 11:25:30 -
Velencei-tó vízpótlás - meg kell várni míg lecsökken a Pátkai-tározó klorofill koncentrációja
Befejeződött a Velencei-tó vízpótló rendszerének öt napon keresztül tartó üzemirányítási vizsgálata és megtörtént az eredmények kiértékelése. A méréssorozattal a vízügyi szakemberek azt vizsgálták, hogy a Pátkai-tározóból a Velencei-tóba történő vízeresztés során milyen vízmennyiségi és vízminőségi változások következnek be.
2021.10.07. 10:00:55 -
Dr. Pál Katalin hematológus és Dr. Turi Tibor kardiológus vehették át a Romhányi díjat
Szerdán este a Hiemer házban került sor a Prof. Romhányi György emlékülésre, amelynek keretében átadták a 2020. évi Romhányi díjakat. A 2020-as év díjazottjai közül mindketten - Dr. Pál Katalin hematológus és Dr. Turi Tibor belgyógyász, kardiológus is - évtizedek óta gyógyítják a Szent György Kórházban a fehérvári betegeket.
2021.10.06. 20:11:22