-
Vigyázat csalók!
Az utóbbi időszak tapasztalatai alapján a csalók továbbra is próbálkoznak, itt Fejérben is, ezért különösen fontos a tudatos és körültekintő internetes vásárlás és befeketetés, hogy az ünnepi forgatagban senki ne váljon áldozattá.
2025.12.02. -
Illegális autóbontók
Vádat emelt a Székesfehérvári Járási Ügyészség azzal a négy férfival szemben, akik engedély nélkül bontottak autókat és egyikük tárolta az alkatrészeket ingatlanán. Állampolgári bejelentés alapján a rendőrök a helyszínen leplezték le őket.
2025.12.01. -
Adventi Bűnmegelőzési Pont
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési szakemberei az adventi időszakban személyes tanácsadás keretein belül várják a lakosokat Székesfehérvár belvárosába, hogy ezzel hívják fel a figyelmet az év végi ünnepekkel kapcsolatos veszélyekre és az áldozattá válás elkerülésének lehetőségeire.
2025.11.28. -
Tanácsok a tűzoltóktól adventre
Vasárnap megkezdődik az adventi időszak, meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Egyre több helyen felkerülnek a karácsonyi fények is, sőt, sokan már november végén, december elején karácsonyfát állítanak. Annak érdekében, hogy az adventi ünnepkör ne végződjön tragédiával, előzzük meg az ilyenkor jellemző lakástüzeket.
2025.11.26.
Sok baleset és sok ittas sofőr volt Húsvét hétvégéjén
Április 14-e és 18-a között összesen tizenhat személyi sérüléses közlekedési balesethez riasztották a rendőröket. Ebből nyolc súlyos és nyolc könnyű kimenetelű volt. Összesen huszonhárom volt az ittas, míg egy a bódult állapotban vezetők száma a hétvégén. Az ittas sofőrök közül hatan személyi sérüléses balesetet okoztak, míg négyen anyagi káros balesetet. A többi tizenhárom sofőr közúti ellenőrzés során került kiszűrésre.
Pénteken összesen hét személyi sérüléses baleset történt a megyében. Ebből három súlyos, míg négy könnyű kimenetelű volt. A balesetet okozók közül hárman ittasak voltak. Ezen kívül Fejér megye rendőrei két ittas vezetőt szűrtek ki közúti ellenőrzés során.
Szombaton öt személyi sérüléses baleset történt a megyében. Négy baleset súlyos, míg egy könnyű kimenetelű volt ezek közül. Az egyik balesetben az okozó ittasnak minősült. Fejér megye rendőrei rajta kívül összesen nyolc ittas vezetővel szemben intézkedtek. Hárman közülük anyagi káros balesetet okoztak, míg öten közúti ellenőrzés során kerültek kiszűrésre. Egy személy bódult állapotban vezette gépkocsiját.
Vasárnap egy súlyos személyi sérüléses baleset történt a megyében, és öt ittas vezetővel szemben intézkedtek a rendőrök.
Hétfőn három könnyű kimenetelő közlekedési balesethez riasztották a rendőröket. Ezek közül kettőnél ittas volt a balesetet okozó személy. Fejér megyében ezen kívül három ittas sofőrrel szemben intézkedtek a járőrök. Egy anyagi káros balesetet okozott, míg kettőt közúti ellenőrzés során szűrtek ki a rendőrök.
