Emberelőnyös pontvesztés - nem érte utol az Újpestet az FCF

A 18. fordulóból elhalasztott mérkőzésen a Bozsik Stadion játéktere már alkalmas volt a futballra – vagy inkább a grundlabdázásra. Az FC Fehérvár számára a néhol göröngyös, máshol sárpamacsos pálya eleinte nem okozott gondot, már a 8. percben Nagy Dániel révén vezetést szerzett Csertői Aurél alakulata a Budapest Honvéd otthonában... Bp. Honvéd – FC Fehérvár 1-1 (0-1)

2006.04.19. 22:29 |

Ezen az egy momentumon kívül a folytatásban már szinte semmi sem történt, így a lelátó népe a nemlétező gyeptéglák alatti színvonal láttán egy lényegesen jobb második félidőre számított. Nos, nem kapott. Pedig lett volna esély az iram fokozására, ezt a 49. percben Schrancz egyenlítő találata jelezte: egy sárdombocskán lefékeződő labda becsapta a fehérvári védőket, Takács Schrancz elé tálalt, aki kilőtte a bal sarkot, majd pechére úgy örült találatának, hogy még mezét is levette, ezt pedig Fábián játékvezető sárga lappal díjazta. Mivel ebből a középpályásnak már volt egy, idő előtt mehetett zuhanyozni. 40 percnyi (!) emberelőnyös játékot indíthatott a fehérvári csapat, azonban Sitkuék antifocija még egy Honvédnak nevezett árnyékbrigádot sem volt képes megadásra kényszeríteni. A lélektelen és elképzelés nélküli játék nem is vezethetett sikerre, a Vidi pontokat vesztett Kispesten. A következő állomások remélhetőleg újra lángra lobbantják az FC Fehérvár gépezetét működtető tüzet, mert ha nem, akkor a dobogóról dédelgetett álmoknak búcsút inthetnek a piros-kékek.

Bp. Honvéd – FC Fehérvár 1-1 (0-1)

Bozsik Stadion, 1500 néző
 Vezette: Fábián (Ortó, Márkus)

Honvéd: Tóth – Kovács, Baranyai, Takács, Udvari – Schrancz, Csobánki, Lantos (Genito, 75.p.), Freddy (Dancs a szünetben), Lázár (Dobos a szünetben)– Miro. Vezetőedző: Aldo Dolcetti

FCF: Tudor – Csizmadia, Kuttor, Horváth, Vincze – Bozic, Farkas, Lattenstein (Kocsis, 73.p.) – Györök (Dajic, 53.p.), Sitku, Nagy D. Vezetőedző: Csertői Aurél

Gól: Schrancz, 49.p. ill. Nagy D., 8.p.

Sárga lap: 3-1

Kiállítva: Schrancz, 50.p.