Hírek
-
Ír és kelta népzene és táncház a Helyőrségi Klubban
A Greenfields zenekar koncertezik március 17-én, pénteken 18 órától a Helyőrségi Klubban. Az együttes ír és kelta zenét szólaltat meg hagyományos hangszereken. A zenében a fuvola, az ének és a hegedű hangja dominál. Az együttes a hagyományos ír zene mellett sokszor kocsma zenét is játszik, koncertjeiket legtöbb alkalommal táncház is kíséri. A belépő a rendezvényre 800 Ft -ba kerül a helyszínen.
2006.03.16. 00:10:00 -
Idegenben szerzett egygólos előnyt az FC Fehérvár a Magyar Kupa negyeddöntőjében
A labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjében az FC Fehérvár Kaposváron vendégszerepelt, és a fehérváriak a vártnál nehezebben szereztek egygólos előnyt a jövő heti visszavágóra. A mérkőzés elején mindkét oldalon akadtak helyzetek, majd a Rákóczi vette át az irányítást és a 17. percben ezt Alves nyomatékosította. Az első félidő hajrájára feljavult a Vidi játéka, és a 44. percben Schwarcz egyenlített. A folytatásban aztán a várva várt előnyt is megszerezte Csertői Aurél alakulata, a 78. percben Csizmadia talált a kaposvári kapuba, beállítva ezzel a 2-1-es végeredményt, tehát egygólos előny birtokában várhatja az FC Fehérvár a jövő szerdai hazai visszavágót. Kaposvári Rákóczi – FC Fehérvár 1-2 (1-1)
2006.03.15. 20:47:39 -
Szabó Krisztián élete első felnőtt sakkversenyén, a légkörrel való ismerkedést tűzte ki célul
Almási Zoltán nyerte az 56. férfi sakk országos bajnokságot, miután a kilencedik, azaz az utolsó fordulóban legyőzte Horváth Ádámot. A székesfehérvári Magyar Király Szállóban kilenc napon át színvonalas partikat vívott a honi ranglista első tíz versenyzője, s a küzdelemsorozat végén a fehérvári Szabó Krisztián nyolcadik helyen zárt első felnőtt bajnokságán.
2006.03.15. 20:25:34 -
A polgármester fogadta a Világkupa-első Horváth Viktort
Jól kezdődött az idei versenyidőszak Horváth Viktor, az Alba Volán SC öttusázója számára, hiszen a versenyző remek teljesítménnyel nyert az acapulcoi Világkupa-futamon. Horváth minden versenyszámban az elsők között foglalt helyet, tehát kiegyenlített produkciót varázsolt a mexikói hőségbe, annak ellenére, hogy a viadal rendezői kicsit átalakították a versenyrendszert, megkeverték a tusák sorrendjét. A sikeres öttusázót, és edzőit Warvasovszky Tihamér, polgármester is köszöntötte.
2006.03.15. 20:20:44 -
Petőfi szobránál emlékezett a város a márciusi forradalomra
Közösen emlékezett ma az 1848/1849 -es forradalom és szabadságharcra Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Fejér Megyei Önkormányzat a Petőfi téren. A rendezvényre nagyon sok érdeklődő látogatott el, így a szobrot körülvevő térköves részen csak nehezen fértek el együtt az emlékezők és az előadók. A műsorban vers, ének és ünnepi köszöntő beszéd is szerepelt. "Büszkék lehetünk arra, hogy a magyarok sokszor fogtak össze egy közös ügy érdekében a történelem során." - emelte ki Székesfehérvár polgármestere. A koszorúzás után az Ikarus néptánccsoport adott műsort, majd a hagyományőrző fehérvári huszárok verbuváltak. (A képre kattintva megtekintheti galériánkat Wágner Csapó József fotóiból) Díszpolgári címeket és elismeréseket adományozott Fejér megye az ünnepen
2006.03.15. 17:22:20
Tubakoncert az Alsóvárosi Kulturális Egyesület szervezésében
Egy lépésre a Volán a bajnoki címtől – Ismét nyertek a Fehérvári Ördögök
A Borsodi Jégkorong Liga negyedik mérkőzésén nem foglalkozott sokat az Alba Volán-FeVita az idegenbeli pálya hátrányaival, már az első percekben megnyugtató előnyre tett szert az Újpesti TE otthonában. A 4. percben Kovács Csaba talált Ocskay passzából a lila-fehérek kapujába, majd 31 másodperccel később Csibi József mattolta Sájevics kapust, akit rögtön lehívott a pályáról a Giblak-Ancsin edzőpáros... UTE - Alba Volán-FeVita 1-4 (0-2, 1-2, 0-0)
Csütörtök este újabb Vidi szurkolói est a Tóváros Pizzériában
Csütörtökön este 18 órától ismét szurkolói est lesz a Tóváros Pizzériában, ahol igazán illusztris személyeket lát vendégül a Videoton FCF Baráti Kör Egyesület. A szurkolók Nemes Ferenccel az MLSZ alelnökével és Somos Zoltánnal a Magyar Televízió sportriporterével beszélgethetnek. Természetesen most sem maradhat ki a találkozóból az FC Fehérvár játékosa sem, azonban az ő személyét a mérkőzést követően fogják kiválasztani a helyszínen szurkoló fanatikusok.
Megemlékezések városszerte március 14-én
(Programok Március 15-én)
Négy gyermeke várja haza az eltűnt édesanyát Székesfehérváron
Dr.Pais István előadása Fehérváron
Színvonalas filozófiatörténeti előadást hallhatnak az érdeklődők jövő hét kedden Székesfehérváron. A Kodolányi János Főiskola szervezésében Dr. Pais István filozófus tart előadást 2006. március 21-én 10.15 órakor a Barátság Háza színháztermében és 14.00 órakor a Kodolányi középiskolában. A "Hódolat a múlt bölcselőinek" címmel megtartott rendezvényre minden érdeklődőt szeretettel várnak.
Fejérvíz közlemény - Ne vezessenek belvizet, csapadékvizet a csatornába
Télen a vízmérők és a használaton kívüli vízvezetékek elfagyhattak, és a fagy okozta károk most, az enyhülési időszakban jelentkeznek. Az elfagyott mérő cseréjét és a mérőn keresztül elfolyt víz díját a jogszabályok szerint a fogyasztónak kell megfizetnie. Kérik, fogyasztóikat, hogy ne juttassanak a szennyvízcsatornába belvizet, talajvizet, hólevet, és esővizet. A szennyvízcsatornába kerülő többletvíz a csatorna elvezető képességét ellehetetlenítheti, emellett a csatorna alsóbb szakaszán kiléphet az így bevezetett víz, lakóingatlanokat veszélyeztetve. A szennyvíztisztító telepre lökésszerűen érkező, nagymennyiségű többletvíz a tisztítási technológiát is felboríthatja.
Alkotmánybírósági állásfoglalást vár a kitüntetési előterjesztésről a köztársasági elnök
A köztársasági elnök nem ért egyet több személy magasszintű elismerésével, de aláírja a március 15-i kitüntetésekre vonatkozó előterjesztést. A kormányszóvivő közölte: követték az 1991 óta kialakult gyakorlatot, nem módosítottak a bizottsági javaslatokon. Az államfő szerint a március 15. alkalmából kitüntetésre javasolt személyek között szerepelnek olyanok, akiknek a Magyar Köztársaság legmagasabb szintű elismerésében való részesítése - az Alkotmány értékrendje alapján - nem támogatható.
Ingyenes angol órák minden csütörtökön amerikai misszionáriusoktól
Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza a legtöbb megyei jogú városban, így Székesfehérváron is tart ingyenes angol órát minden csütörtökön. Az órákat az egyház amerikai misszionáriusai szolgálatként tartják. Az angol órák mindenki számára nyitottak, ugyanis nincs közük valláshoz. Olyan témákról szólnak, amelyek hasznosak lehetnek a mindennapi beszélgetésekben. Három külön csoport van: kezdő, középhaladó és haladó, tehát végül is bárki tanulhat. Csak saját füzetre és tollra van szükség.
Átadták a Penna Regia Díjakat a Szabad Sajtó Napja alkalmából
-Korábbi interjúnk Somogyi Tamással itt olvasható!
-A cikk apámról adjatok neki címet stb...:p (Silye Zoltán írása édesapjáról)