Hírek
-
SMS-ben is lehet fizetni az autópálya-használatért - SMS: 8100-100
Matrica-vásárlás helyett ezentúl egyetlen SMS elküldésével fizethetnek az autósok a sztrádák használatáért. A rendszer előnyeit egyelőre két mobiltársaság előfizetői élvezhetik, és csak a négynapos vignetta felragasztását válthatják ki vele. Péntektől a Pannon és a T-Mobile 7,2 millió előfizetője mobiltelefonon is megválthatja a személyautókra érvényes D1 típusú négynapos autópálya-matricát. Az autópálya használata előtt a 8100-100-as számra kell elküldeniük a rendszámot úgy, hogy az egyes karakterek lenyomása között ne legyen szóköz (pl. ABC123).
2006.03.18. 10:46:41 -
Nyitni Magyarország felé - Székesfehérvárra látogatott pénteken az izlandi házelnök
Székesfehérvárra látogatott ma Sólveig Pétursdóttir izlandi házelnök, aki hivatalos látogatáson tartózkodik Magyarországon. A két ország között az egyik legfőbb kapcsolódási pontot a NATO-tagság, illetve az EGT-tagság jelenti. Izland nyitni kíván az új uniós tagországok, köztük Magyarország felé. Az Európai Gazdasági Térség keretében Magyarország uniós tagsága jó lehetőséget ad Izlanddal a gazdasági, kulturális, környezetvédelmi együttműködés fejlesztésére. Az izlandi házelnök székesfehérvári programja során Warvasovszky Tihamér polgármesterrel találkozott és megtekintette a történelmi belvárost is. (Tekintse meg képgalériánkat!)
2006.03.18. 00:47:25 -
1970.01.01. 01:00:00
-
Eljött a vég? – ma megvédheti bajnoki címét az Alba Volán-FeVita
3-1. Ez a Borsodi Jégkorong Liga döntőjének összesített állása, tehát az Alba Volán-FeVita magabiztosan vezet az Újpesttel folytatott párharcban, és Pat Cortina alakulata akár már a pénteki, fehérvári összecsapáson megszerezheti a Volán történetének hetedik bajnoki címét. A bajnoki döntő ötödik felvonásán 18 órakor indul útjára a korong a Jégcsarnokban. (Fehérvár TV - péntek, 21.00)
2006.03.17. 14:10:31 -
Maradni az élmezőnyben! – szombat, 16.00: FC Fehérvár - Vasas
A Magyar Kupa negyeddöntőjének odavágóján aratott győzelemre már nem gondolnak az FC Fehérvár labdarúgói, hiszen a piros-kékek a hétvégi bajnoki fordulóra koncentrálnak. Az elmúlt játéknapot a kispesti pálya alkalmatlansága miatt átpihenő fehérváriak a Vasast fogadják a Sóstói Stadionban, azt az angyalföldi együttest, mely a tabella 14. helyén kullog, azonban a télen jócskán megerősödött.
2006.03.17. 13:58:57
5 milliárd forint sorsáról döntöttek a rendkívüli közgyűlésen
Két év után újra Székesfehérváron koncertezik szombaton a Republic
Rock és metál koncertek a Szabadművelődés Házában
A Szabad Művelődés Házában kerül sor március 17-én, pénteken 20 órától a helyi metál zenekarokat bemutató hangosztás estre. Az egyesület évek óta szervez olyan koncerteket, ahol a helyi rock, punk, metál együtteseknek nyújt fellépési lehetőséget. Ez alkalommal négy együttes lép színpadra az este során a Greed, P.F.L, The Fuwdo és az eklektikus rock zenét játszó Split együttes. A belépőjegy a helyszínen váltható meg 500 Ft-ért.
Intézményfelújítások, 56-os emlékmű - rendkívüli közgyűlés a Városházán
Lovagok és udvari bolondok - Székesfehérvár kulturális programjai az Utazás kiállításon
Kijelölték a II. Nemzeti Fejlesztési Terv fejlesztési központjait
A kormány kijelölte a II. Nemzeti Fejlesztési Terv (NFT) fejlesztési pólusait: fővároson kívül központ lesz Pécs, Szeged, Debrecen, Miskolc és Győr térsége, míg a közép-dunántúli régióban a Székesfehérvár-Veszprém tengely. A fejlesztési pólus egy adott, földrajzilag jól körülhatárolható területen található, egymással összekapcsolódó képzési, kutatási és ipari tevékenységek kombinációját jelenti - mondta Baráth Etele európai ügyekért felelős tárca nélküli miniszter. Ezek kialakítása nem csupán a kijelölt régióközpontok fejlesztését jelenti, az ország versenyképességének növelése céljából a városoknak együtt kell működniük a vonzáskörzetükbe tartozó településekkel.
Ismét meghirdetik a panelfelújítási pályázatokat
Szerencsejáték - megsértettük mi is a belső piac szabályait
Díszpolgári címeket és elismeréseket adományozott Fejér megye az ünnepen
Már hagyománnyá vált, hogy Március 15. alkalmából Fejér Megye Közgyűlése azoknak a személyeknek, akik a megyében kimagasló munkát végeztek, elévülhetetlen érdemeket szereztek, az önkormányzat által alapított elismeréseket adományozza. Fejér Megye Közgyűlése Díszpolgári címet adományozott Dr. Bejczy K. Antalnak és Gregor József-nek. Posztumusz kapott díszpolgári címet Prof. Dr. Romhányi György. Az elismerő címeket Szabó Gábor a megyegyűlés elnöke adta át.