Ocskay és Palkovics elintézték - Dunaújvárosban nyert a Volán

A korábbi években még a magyar jégkorongsport kiemelt rangadójának számított a fehérváriak és a dunaújvárosiak párharca, mára azonban már egyoldalúak a két csapat találkozói. A listavezető Alba Volán-FeVita a kötelező győzelem reményében korcsolyázott jégre a Dunaújvárosi Acélbikák-extra.hu otthonában, és a kék-fehéreknek nem is kellett csalódniuk. DAB-extra.hu – Alba Volán-FeVita 1-4 (0-0, 1-2, 0-2)
2006.10.28. 10:16 |

Az első játékrész ugyan kiegyenlített játékot hozott, nagy iramban terelték a korongot mindkét együttes játékosai, azonban ekkor inkább a mezőnycsata volt jellemző, nagyon keveset löttek kapura a felek, mindez pedig a kemény védekezésnek volt betudható.

A középső játékrész rejtette magában a fordulatot, rögtön a harmad tizenhatodik másodpercében Palkovics Krisztián rejtette el a korongot Ferjo hálójában, ezzel vezetett a Volán. Nem csak a gólok, a kiállítások terén is a fehérváriak mutatója volt nagyobb – dr. Nyeste vezetőbíró ezen az estén nem állt helyzete magaslatán -, a hazai hokisok azonban nem éltek igazán az emberelőnyök adta lehetőséggel. Kivétel ezalól a 29. perc, amikor a fiatal Kiss Ákos lötte a pakkot Budai válla fölött a fehérvári ketrecbe, 1-1. A megyei jelleg jókora presztizst is szolgáltatott az összecsapásnak, talán ennek volt betuható, hogy nem sokkal később elszabadultak az indulatok. Lencsés a bot végét használta Stastnyval szemben, a fehérvári játékos pedig ledobva kesztyűjét és fejvédőjét „tetemre” hívta ellenfelét, Lencsés azonban nem állt kötélnek – a két hokis mégis 5 perc + végleges fegyelmit kapott. A paprikás hangulat a volánnak feküdt jobban, ugyanis 33. percben Palkovics passzát Ocskay Gábor váltotta gólra, ezzel ismét a kék-fehéreknél volt az egygólos előny.

A záróharmadban is többnyire az Alba Volán-FeVita irányított, éppúgy, mint a korábbi periódusokban, és ennek eredményeként bebiztosították győzelmüket a vendégek. A 49. percben nem teketóriáztak sokat a Volán-játékosok emberelőnyben, Kangyal passzából ismét Ocskay volt eredményes, a találkozó legvégén slusszpoénként Palkovics foglalta keretbe a dunaújvárosi történetet: Ocskay tálalt a csatártárs elé, aki nem hibázott a végső dudaszó előtt 21 másodperccel, és beállította a 4-1-es végeredményt. Az Alba Volán-FeVita győzelmével megerősítette vezető pozícióját a bajnoki tabellán.

DAB-extra.hu – Alba Volán-FeVita 1-4 (0-0, 1-2, 0-2)

Dunaújváros, 600 néző
 Vezette: dr. Nyeste (Bellus, Wolf)

DAB: Ferjo – Jobb, Vargyas, Borsos, Foltin, Szilassy, Lencsés, Sucko, Kiss 1(ee), Galanisz, Azari (1), Erdélyi, Holló, Mestyán, Magosi, Mekler, Pozsgai, Hüffner, Király, Revák, Berta. Vezetőedő: Vladimir Matejov

AVF: Budai – Svasznek, Kangyal (1), Simon, Rehák, Stastny, Ondrejcik, Poznik, Vaszjunyin, Ocskay 2(egyik ee) (1), Palkovics 2 (1), Ennaffati, Tőkési, Rajz, Majoross, Csibi, Borostyán, Gröschl, Holéczy, Fodor. Vezetőedző: Karel Dvorak

Kiállítások: 11 perc + végleges fegyelmi (Lencsés), ill. 19 perc + 10 perc fegyelmi (Ennaffati), végleges fegyelmi (Ennaffati, Stastny)