Hírek
-
Tájékoztató a 2006. évi országgyűlési képviselő választásról
A Külképviseleti névjegyzékbe történő felvétel 2006. március 17-én 16.00 órával befejeződött. Ugyanezen időpontban lezárult a jelöltajánlás is. Ha Magyarországon, de lakóhelyétől eltérő településen tartózkodik a szavazás napján, akkor a jegyzőtől kapott igazolással szavazhat. Igazolás személyesen vagy meghatalmazott útján legkésőbb 2006. április 7-ig kérhető. Ha ajánlott levélben kéri az igazolást, a kérelemnek 2006. április 4-ig meg kell érkeznie a jegyzőhöz. A következőkben Fejér Megye 1.sz. illetve 2.sz. országgyűlési egyéni választókerület jelöltjeinek nevét is megismerheti.
2006.03.21. 07:51:42 -
Hatodik helyezés a magyaroknak a strukturális alapok felhasználásánál
Az Európai Bizottság legfrissebb kimutatása szerint a 2004 és 2006 között rendelkezésére álló strukturális alapok 22 és fél százalékát fizették ki eddig Magyarországnak. A lista alapján megállapítható, hogy Szlovénia és Észtország áll az új tagállamok közül a legjobban a kifizetésekkel: ezek szintje mindkét országban elérte a 28,8 százalékot (a teljes keret közel 30 százalékát). Utána sorrendben Lettország, Szlovákia, Litvánia, majd Magyarország következik.
2006.03.20. 17:49:52 -
Az Árpád Szakképző Iskolában kezdik a fogyasztóvédelmi oktatást
Hétfőn délután Németh László, a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület elnöke és Warvasovszky Tihamér polgármester közösen adta át az okleveleket azoknak a tanácsadóknak, akik az egyesület tavaly elnyert Phare pályázatából elvégeztek sikeresen egy 60 órás fogyasztóvédelmi tanfolyamot. A program keretében került aláírásra a Székesfehérvári Fogyasztóvédelmi Egyesület és az Önkormányzat közötti két éves együttműködési megállapodás. A fogyasztóvédelmi oktatásban részt vettek Székesfehérváron az Árpád Szakképző Iskolában és Kollégiumban tartanak majd előadásokat, de a későbbiekben több más városi oktatási intézménybe is eljutnak majd. (képek az aláírásról és az oklevél-átadásról)
2006.03.20. 15:44:52 -
Socrates díj a Kodolányi főiskola rektorának
Március 13-án, oxfordi St. Jones egyetemi kápolnában vehette át a Socrates díjat Dr. h. c. Szabó Péter, a Kodolányi János rektora. A díjat az európai felsőoktatás fejlesztésében végzett kiemelkedő innovációs és ahhoz kapcsolódó tudományos tevékenységéért ítélte oda a kuratórium. Az International Image Programme 'Leaders of the XXI Century' 11 évvel ezelőtt indított EU-s program keretén belül az Oxfordban működő Europe Business Assembly kuratórium évente ítélti oda a rangos elismerést. Magyarországon eddig még senki nem kapott ilyen elismerést, az első magyar díjátadáson ezért részt vett a Londoni Magyar Nagykövetség képviseletében Dr. Gyebnár István nagykövet-helyettes úr is.
2006.03.20. 12:02:59 -
Több mint 1 milliárdos fejlesztés a székesfehérvári Bericap-nál
Az idén mintegy 1,1 milliárd forintnyi beruházást tervez a Bericap Záródástechnikai Bt. A cégnek 18 országban vannak üzemei. A székesfehérvári központú, műanyagkupakokat készítő cég 600 millió forintból további 4700 négyzetméterrel bővíti gyártócsarnokát. Az így 13000 négyzetméteresre bővült csarnokba gépeket vásárolnak a fennmaradó összegből. A vállalkozás jelenleg 130 embert foglalkoztat.
2006.03.20. 10:24:33
Huszonnégymilliárd Forintot fizettek be az evások
A képviselők visszafizettetnék az uniós támogatást az elköltöző vállalatokkal
Legalább hat régi EU-tagállamban szabad lesz a munkavállalás
Még nem lehet átadni az M6-os új szakaszát - ideiglenes forgalomba helyezés még márciusban
A gazdasági és közlekedési miniszter szombaton megvizsgálta az M6-os autópálya érdi tető-Dunaújváros közötti szakasz építését, majd megjegyezte: az említett szakasz nem úgy néz ki, mint amit a közeljövőben át lehetne adni. A miniszter leszögezte, hogy csak akkor veszik át az autópályaszakaszt, ha az a szerződésnben foglaltaknak megfelelően, teljes egészében elkészül. A magyar állam nem fogja fizetni a rendelkezésre állási díjat addig, amíg nem lesz kész a szerződésben szereplő minőségben a teljes útpálya. A szakasz ideiglenes forgalomba helyezésének határideje 2006. március 31.
Forgalomkorlátozás szerdától a buszpályaudvar átépítése miatt
Szépen szerepeltek Debrecenben az Albatoll tollaslabdázói
Pro Régió díjjal tüntették ki Heinrich Pétert a KDRFÜ igazgatóját
Nehéz győzelmet aratott az Albacomp a MAFC otthonában
A férfi kosárlabda bajnokság 21. fordulójában az Albacomp az előzetes várakozásnak megfelelően, ha nehezen is, de gyarapította győzelmei számát, ezúttal a MAFC otthonában diadalmaskodott a fehérvári alakulat. Fodor Péter együttese négy ponttal bizonyult jobbnak fővárosi vetélytársánál, úgy, hogy a mérkőzés hajrájában még a vendéglátóknál volt az előny. MAFC-Újbuda - Albacomp 75-79
Újabb győzelem az FC Fehérvár tarsolyában
A Borsodi Liga 19. fordulójában a tabella 14. helyén kullogó, ám a télen megerősödő Vasas együttesét fogadta az FC Fehérvár. Nem vívott közönségszórakoztató mérkőzést a két csapat, mégis boldogan hagyhatták el a fehérvári érzületű nézők a Sóstói Stadinot, ugyanis Csertői Aurél alakulata itthon tartotta a három pontot. A Vidi egygólos győzelmet aratott a fővárosi piros-kékek ellen, és az FC Fehérvár diadala különösképpen felértékelődik, mert a listavezető Újpest vereséget szenvedett a Pécstől. FC Fehérvár - Vasas 1-0 (0-0)
Emelt fővel búcsúzott a Cornexi az EHF-Kupától – A Podravka jutott a négy közé
Kétgólos hátránnyal utazott a Cornexi-Alcoa-HSB Holding női kézilabdacsapata a a horvátországi Kaproncára - a Podravka otthonába-, hogy kiharcolja az elődöntőbe jutást az EHF-Kupában. A két orosz játékvezető azonban nem támogatta a fehérváriakat ezen elképzelésükben, és a mérkőzés 13. percében egy nem a durvaság kategóriájába tartozó szabálytalanság miatt - biztos ami biztos - véglelges kiállítással sújtotta a Cornexi egyik gólvágóját, Balogh Beát... Podravka Koprivnica – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 26-24 (12-12)