Hírek
-
Egyenlített az Újpest a bajnoki döntőben
A keddi, 4-0-ás Alba Volán-FeVita-győzelem után a Megyeri úton lépett színre ismét a bajnoki címvédő és a jégkorong bajnoki döntő másik résztvevője, az Újpesti TE. A finálé második felvonásán nem produkált meggyőző játékot a fehérvári alakulat, elpuskázta emberelőnyeit, míg a lila-fehérek jó százalékban használták ki létszámfölényes helyzeteiket, s így megérdemelten nyertek. Újpesti TE – Alba Volán-FeVita 5-3 (2-2, 1-1, 2-0)
2006.03.10. 23:02:01 -
Ezen a héten elkezdődik a Posta teljes felújítása a Kossuth utcában
Jövő héten elkezdődik a Kossuth utcában a Székesfehérvári 1-es posta teljes rekonstrukciója. A felújítás mintegy félmilliárd forintba kerül majd és az év végére befejeződik. A pénteki sajtótájékoztatón a város polgármestere Warvasovszky Tihamér elmondta, hogy a város a Szent István tér útburkolatát a felújítással egyidőben elvégzi. A Kossuth utcai postán dolgozók a felújítás alatt a város többi 13 postáján dolgoznak majd, amikben minden ablak nyitva lesz amíg be nem fejeződnek a munkálatok. A posta alapterülete közel 1000 négyzetméter, ennek azonban csak töredék része áll az igénybevevők részére. A jelenleginél több „hasznos” alapterület csak átalakítások után biztosítható.
2006.03.10. 16:59:32 -
Jótékonysági borárverést rendezett az Artéria az új produkció támogatására
Csütörtökön este fél hattól Pók Tamás egri borász vezetésével jótékonysági bor-árverést rendeztek a színház kávézójában. Muzális értékű, forgalomban már nem kapható borok is kalapács alá kerültek. A bevétellel a Vörösmarty Színház májusban színpadra kerülő új, különleges táncszínházi produkciójának létrehozását támogatja az Artéria egyesület. (Tekintse meg képgalériánkat!)
2006.03.10. 15:39:44 -
10,5 milliárd értékű beruházásra írt ki pályázatot a város az elmúlt 4 évben
Az elmúlt négy év során megvalósult önkormányzati munkákról, beruházásokról, felújításokról tájékoztatott ma Pénzes Mihály, a Városfejlesztési Bizottság elnöke. A beruházásokkal kapcsolatban a bizottsági elnök kiemelte, a város 10,5 milliárd forint értékben írt ki pályázatokat, ebből 9,76 milliárd forintot, vagyis az elmúlt négy éves beruházási költség 93%-át az fehérvári vállalkozásoknak fizették ki. Összességében mintegy 15 fehérvári vállalkozó nyert el komoly építőipari feladatokat, 7 cég volt, amelyik nem fehérvári, de közülük is két cég Fejér megyében tevékenykedik.
2006.03.10. 13:59:23 -
Felsőoktatási együttműködés a régió és a város érdekében
Megalakult az Alba Regia felsőoktatási konzorcium, amelynek alapítói a Budapesti Műszaki Főiskola, a Kodolányi János Főiskola, a Nyugat Magyarországi Egyetem és a Veszprémi Egyetem. A felek új típusú, a város és a régió igényeihez alkalmazkodó alap,- és mesterképzések létrehozásában és a felnőttképzés területén is együttműködnek. A konzorcium terveiről és a régiós együttműködési lehetőségekről Dr. Rudas Imre (BMF), dr. Szabó Péter (KJF) dr. Rédei Ákos (Veszprémi Egyetem/ Pannon Egyetem) és dr. Szepes András (GEO– Nyugat Magyarországi Egyetem), valamint a házigazda, Warvasovszky Tihamér polgármester számolt be.
2006.03.10. 13:38:57
Hosszabbításban nyert az Albacomp Debrecenben
Sok meglepő eredmény született a kosárlabda NB1 hétközi fordulójában – a Sopron győzött a Kecskemét ellen, a MAFC verte a Falcot, a Körmend Pakson tudott nyerni, a Dombóvár a Szolnok, a Níregyháza a Pécs ellenében tartotta otthon a pontokat -, így az Albacomp egy esetleges debreceni bravúrral nagy lépést tehetett az élmezőnyben. Nos, a bravúr teljesítve, óriási csatában, hosszabbításban tudta kiharcolni a győzelmet Fodor Péter alakulata. Az Albacomp jelenleg a 2. a tabellán. Debreceni Vadkakasok – Albacomp 91-100 (22-24, 16-14, 24-18, 18-24, 11-20)
Az FC Fehérvár Kft. nyílt levelet küldött az MLSZ-nek
A sportnapilap szerdai számában egy újságírói felvetés szerint Székesfehérvárról származik az az MLSZ-hez eljuttatott beadvány, amely megkérdőjelezi Füzi Ákos jogos szerepeltetését a Vasas – Újpest bajnoki mérkőzésen. Az FC Fehérvár vezetői ezt cáfolják, és nyílt levelet írtak a Magyar Labdarúgó Szövetségnek, melyben kérdésekkel fordulnak az MLSZ illetékeseihez.
A bíróság a Philipstől elbocsátott szakszervezetis javára döntött
Helyreállította a Fejér Megyei Bíróság a Philips Magyarország Kft. Video Szakszervezete titkárának jogellenesen megszüntetett munkaviszonyát – közölte a szerdai székesfehérvári bírósági tárgyalást követően a Liga Szakszervezetek elnöke. Az írásbeli ítélet kézhez vételét követően 3 napon belül a cégnek helyre kell állítania a tisztségviselő munkaviszonyát, foglalkoztatnia kell és meg kell térítenie a munkaviszony megszüntetése miatti keresetkiesést. A Philips Magyarország Kft.kommunikációs igazgatója egyelőre nem kívánt nyilatkozni az ügyről. Blazsevácz Péter azt mondta, hogy a cég vezetése az írásbeli ítélet kézhez vételét követően alakítja ki az álláspontját.
A Vasas együttesén át vezet az út az MK döntőjébe
A női kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében a Cornexi-Alcoa-HSB Holding csapata a Vasas-Invitel együttesével találkozik. A küzdelemsorozat négyes döntőjét Gödöllőn rendezik március 31.-én és április 1.-jén. A másik elődöntős ágon a Győr és az FTC küzd a finalista tagságért.
A Sóstói Stadionban tett látogatást a Nemzeti Sporthivatal elnöke
Finiséhez érkezett a magyar-horvát közös pályázat előkészítése a 2012-es labdarúgó Európa Bajnokságra, ugyanis május 31.-e a részletes pályázat6 beadási határideje. Az egyik lehetséges EB-helyszínen, a Sóstói Stadionban tett látogatást Ábrahám Attila, a Nemzeti Sporthivatal elnöke.
Alba Regia felsőoktatási konzorcium alakul
Megalakult az Alba Regia felsőoktatási konzorcium, amelynek alapítói a Budapesti Műszaki Főiskola, a Kodolányi János Főiskola, a Nyugat Magyarországi Egyetem és a Veszprémi Egyetem. A felek megállapodtak abban, hogy együttműködnek alap és alkalmazott kutatási területeken és - közös előnyök alapján - új típusú, a város és a régió igényeihez alkalmazkodó alap,- és mesterképzések létrehozásában. A résztvevők összehangolják felnőttképzési tevékenységüket is, hogy Székesfehérvár és a régió számára rugalmas, az igényekhez alkalmazkodó felnőttképzési programokat tudjanak biztosítani. A témáról holnap olvashatnak részletes összeállítást a fehervar.hu hírportálon.
Macskák is elkaphatják a madárinfuenza-vírust
Roma fiataloknak szóló pályázatokat hirdetett a rendőrség
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Közbiztonsági Szervek és a Fejér Megyei Balesetmegelőzési Bizottság gyermekrajz-pályázatot hirdet a megyében élő roma gyermekek (3-6, 7-10 és 11-14 éves korosztály) számára és ezzel egy időben pedig irodalmi mű pályázatot hirdet roma ifjúsági korosztály számára. A „Vigyázz az úton!” címmel meghirdetett rajzpályázatra 2006. június 30-ig lehet A/4-es méretű pályaműveket leadni. A főkapitányság közlekedésrendészeti osztálya várja a rajzokat.