Hírek


/ 2006.03.10. 13:59:23 |

10,5 milliárd értékű beruházásra írt ki pályázatot a város az elmúlt 4 évben 

  Az elmúlt négy év során megvalósult önkormányzati munkákról, beruházásokról, felújításokról tájékoztatott ma Pénzes Mihály, a Városfejlesztési Bizottság elnöke. A beruházásokkal kapcsolatban a bizottsági elnök kiemelte, a város 10,5 milliárd forint értékben írt ki pályázatokat,  ebből 9,76 milliárd forintot, vagyis az elmúlt négy éves beruházási költség 93%-át az fehérvári vállalkozásoknak fizették ki. Összességében mintegy 15 fehérvári vállalkozó nyert el komoly építőipari feladatokat, 7 cég volt, amelyik nem fehérvári, de közülük is két cég Fejér megyében tevékenykedik.
/ 2006.03.10. 13:38:57 |

Felsőoktatási együttműködés a régió és a város érdekében

 Megalakult az Alba Regia felsőoktatási konzorcium, amelynek alapítói a Budapesti Műszaki Főiskola, a Kodolányi János Főiskola, a Nyugat Magyarországi Egyetem és a Veszprémi Egyetem. A felek új típusú, a város és a régió igényeihez alkalmazkodó alap,- és mesterképzések létrehozásában és a felnőttképzés területén is együttműködnek. A konzorcium terveiről és a régiós együttműködési lehetőségekről Dr. Rudas Imre (BMF), dr. Szabó Péter (KJF) dr. Rédei Ákos (Veszprémi Egyetem/ Pannon Egyetem) és dr. Szepes András (GEO– Nyugat Magyarországi Egyetem), valamint a házigazda, Warvasovszky Tihamér polgármester számolt be.
/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 2006.03.10. 09:32:39 |

Hosszabbításban nyert az Albacomp Debrecenben

Sok meglepő eredmény született a kosárlabda NB1 hétközi fordulójában – a Sopron győzött a Kecskemét ellen, a MAFC verte a Falcot, a Körmend Pakson tudott nyerni, a Dombóvár a Szolnok, a Níregyháza a Pécs ellenében tartotta otthon a pontokat -, így az Albacomp egy esetleges debreceni bravúrral nagy lépést tehetett az élmezőnyben. Nos, a bravúr teljesítve, óriási csatában, hosszabbításban tudta kiharcolni a győzelmet Fodor Péter alakulata. Az Albacomp jelenleg a 2. a tabellán. Debreceni Vadkakasok – Albacomp 91-100 (22-24, 16-14, 24-18, 18-24, 11-20)

/ 2006.03.10. 09:06:09 |

Az FC Fehérvár Kft. nyílt levelet küldött az MLSZ-nek

 A sportnapilap szerdai számában egy újságírói felvetés szerint Székesfehérvárról származik az az MLSZ-hez eljuttatott beadvány, amely megkérdőjelezi Füzi Ákos jogos szerepeltetését a Vasas – Újpest bajnoki mérkőzésen. Az FC Fehérvár vezetői ezt cáfolják, és nyílt levelet írtak a Magyar Labdarúgó Szövetségnek, melyben kérdésekkel fordulnak az MLSZ illetékeseihez.

/ 2006.03.10. 09:00:39 |

A bíróság a Philipstől elbocsátott szakszervezetis javára döntött

 Helyreállította a Fejér Megyei Bíróság a Philips Magyarország Kft. Video Szakszervezete titkárának jogellenesen megszüntetett munkaviszonyát – közölte a szerdai székesfehérvári bírósági tárgyalást követően a Liga Szakszervezetek elnöke. Az írásbeli ítélet kézhez vételét követően 3 napon belül a cégnek helyre kell állítania a tisztségviselő munkaviszonyát, foglalkoztatnia kell és meg kell térítenie a munkaviszony megszüntetése miatti keresetkiesést. A Philips Magyarország Kft.kommunikációs igazgatója egyelőre nem kívánt nyilatkozni az ügyről. Blazsevácz Péter azt mondta, hogy a cég vezetése az írásbeli ítélet kézhez vételét követően alakítja ki az álláspontját.

/ 2006.03.09. 18:49:58 |

A Vasas együttesén át vezet az út az MK döntőjébe

A női kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében a Cornexi-Alcoa-HSB Holding csapata a Vasas-Invitel együttesével találkozik. A küzdelemsorozat négyes döntőjét Gödöllőn rendezik március 31.-én és április 1.-jén. A másik elődöntős ágon a Győr és az FTC küzd a finalista tagságért.

/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 2006.03.09. 18:22:32 |

A Sóstói Stadionban tett látogatást a Nemzeti Sporthivatal elnöke

Finiséhez érkezett a magyar-horvát közös pályázat előkészítése a 2012-es labdarúgó Európa Bajnokságra, ugyanis május 31.-e a részletes pályázat6 beadási határideje. Az egyik lehetséges EB-helyszínen, a Sóstói Stadionban tett látogatást Ábrahám Attila, a Nemzeti Sporthivatal elnöke.

/ 2006.03.09. 12:20:28 |

Alba Regia felsőoktatási konzorcium alakul

 Megalakult az Alba Regia felsőoktatási konzorcium, amelynek alapítói a Budapesti Műszaki Főiskola, a Kodolányi János Főiskola, a Nyugat Magyarországi Egyetem és a Veszprémi Egyetem. A felek megállapodtak abban, hogy együttműködnek alap és alkalmazott kutatási területeken és - közös előnyök alapján - új típusú, a város és a régió igényeihez alkalmazkodó alap,- és mesterképzések létrehozásában. A résztvevők összehangolják felnőttképzési tevékenységüket is, hogy Székesfehérvár és a régió számára rugalmas, az igényekhez alkalmazkodó felnőttképzési programokat tudjanak biztosítani. A témáról holnap olvashatnak részletes összeállítást a fehervar.hu hírportálon.