Bosszantó pontvesztés itthon - Menesztették Szabó Edinát

A női kézilabda NB1 10. fordulójában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding csapata papírforma-győzelemre készült a tabella 10. helyén szerénykedő Váci NKSE ellen. A készülődés azonban kevésnek bizonyult, mert a rengeteg hibával tarkított mérkőzést nem sikerült megnyerniük a fehérváriaknak, hiába vezettek szinte végig a hatvan perc alatt. A Cornexi játékosai általában megelégedtek a két-három, majd egy-két gólos vezetésükkel, a véghajrában pedig a hazaiaknak kellett loholniuk az eredmény után, ugyanis a Vác átvette a vezetést. Az utolsó percben egyenlített a Cornexi, majd 15 másodperccel a vége előtt ismét a fehérvári csapatnál volt az előny, ám Szabó Edina alakulata képtelen volt megtartani a fórt, Õri Cecília az utolsó előtti másodpercben egyenlített, és a 26-26-os pontvesztés a vezetőedző, Szabó Edina állásába került. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Váci NKSE 26-26 (13-12)

2006.10.28. 20:36 |
A női kézilabda NB1 10. fordulójában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding csapata papírforma-győzelemre készült a tabella 10. helyén szerénykedő Váci NKSE ellen. A készülődés azonban kevésnek bizonyult, mert a rengeteg hibával tarkított mérkőzést nem sikerült megnyerniük a fehérváriaknak, hiába vezettek szinte végig a hatvan perc alatt.

A Cornexi játékosai általában megelégedtek a két-három, majd egy-két gólos vezetésükkel, a véghajrában pedig a hazaiaknak kellett loholniuk az eredmény után, ugyanis a Vác átvette a vezetést. Az utolsó percben egyenlített a Cornexi, majd 15 másodperccel a vége előtt ismét a fehérvári csapatnál volt az előny, ám Szabó Edina alakulata képtelen volt megtartani a fórt, Õri Cecília az utolsó előtti másodpercben egyenlített, és a 26-26-os pontvesztés a vezetőedző, Szabó Edina állásába került.

Balássi Imre, a Köfém SC elnöke azonnali hatállyal felmentette a munkavégzés alól Szabó Edinát. A Cornexit 2005-ben EHF-Kupa-győzelemig vezérlő trénertől a csapat jelenlegi eredménytelensége és mutatott játéka miatt vált meg a fehérvári klub. A vezetés a játékosokat anyagi büntetéssel sújtja. A Cornexi-Alcoa-HSB Holding új vezetőedzőjét előreláthatólag kedden nevezi meg Balássi Imre.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Váci NKSE 26-26 (13-12)