Hírek
-
Teljes volt a fehérvári siker az ökölvívók Dél-Dunántúli Bajnokságán
Az Alba Regia Box Klub hat ökölvívót indított a Dél-Dunántúli Bajnokságon, és Szolnok István tanítványai kivétel nélkül az első helyen zárták a versenysorozat 3. fordulóját, Nagykanizsán. A serdülők mezőnyének 59 kg-os súlycsoportjában Horváth Péter egyhangú pontozással nyert, a kadett korosztály 46 kg-osai között Barkóczi Roland az első menetben meggyőző fölénnyel léptette le ellenfelét...
2006.04.07. 13:31:17 -
Kampánycsend lép életbe szombaton 0 órakor
Szombaton 0 órától kampánycsend lép életbe a szavazókörök április 9-ei, este 7 órás bezárásáig - közölte az Országos Választási Iroda. A törvény úgy rendelkezik, hogy "a kampánycsend megsértésének minősül a választópolgárok választói akaratának befolyásolása". Kampánycsend-sértésnek minősül még "a választói akarat befolyásolására alkalmas információk szolgáltatása elektronikus vagy más úton". (A szekesfehervar.hu portálon pénteken éjféltől vasárnap este 7 óráig nem lesz elérhető a Fórum szolgáltatás.)
2006.04.07. 10:09:32 -
Horváth Viktor döntőbe jutott az angliai öttusa-Világkupán
Magyarország legjobb magyar öttusázói az angliai Millfieldben vesznek részt Világkupa-versenyen. Az Alba Volán SC-t Horváth Viktor képviseli a férfiak 75 fős mezőnyében, aki a csütörtöki selejtezőből bejutott a döntőbe. A fehérvári versenyzőn kívül Balogh Gábor, Fülep Sándor és Németh Róbert is kvalifikálták magukat a szombati fináléba.
2006.04.07. 09:45:55 -
A DVSC-n át vezet az út a labdarúgó Magyar Kupa döntőjébe
Csütörtökön megtartották a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjének sorsolását. Az FC Fehérvár a Debrecen otthonában kezdi a párharcot, s a továbbjutás a fehérvári visszavágó után dől el. A másik ágon a Budapest Honvéd és a Vasas küzd majd a továbbjutásért. Az elődöntő első mérkőzéseit április 25.-26 –án rendezik, míg a visszavágókra május 2.-3.-án kerül sor.
2006.04.07. 09:23:37 -
Három év alatt 28 cég épített új üzemet, vagy bővített Fehérváron
A város gazdasági életében bekövetkező újabb fejleményekről számolt be Warvasovszky Tihamér polgármester. A hét elején Tatabányán írták alá azt a szerződést, amelynek keretében új üzemet épít a dán Grundfos cég a Sóstói Ipari Parkban, a napokban pedig az Erie Plastics amerikai tulajdonosa találkozott Székesfehérvár polgármesterével, hogy további fejlesztésekről egyeztessen. Székesfehérváron jelenleg 72 ezer munkahely van, 2002 és 2005 között összesen 28 cégnél történt új beruházás, vagy bővítés a városban.
2006.04.07. 08:57:37
Tavasszal sávos-, ősszel teljes szélességű úthelyreállítás a Felsővárosban
Kihirdették az Országos Műszaki Tanulmányi Verseny eredményét
„Nyitott a világ” –országos szakmai fórum Fehérváron az autizmusról
Nemzetközi felmérések igazolják, hogy a felnőttkori életminőséget elsősorban az autizmus specifikus oktatási ellátás színvonala határozza meg –hangsúlyozták a szakemberek az Arany János Általános Iskola Nyitott Világ Autista Tagozat három napos szakmai rendezvényén. Õszi Tamásné autizmus szakértő felhívta a résztvevők figyelmét arra, hogy országosan elismert és európai mércével is korszerű közoktatási tagintézmény működik Székesfehérváron, amely szolgáltatást nyújt az autizmussal élők és családtagjaik számára. A fórum résztvevői pozitívumként értékelték az előadók felkészültségét, a mindennapi munkájukat segítő gyakorlati tanácsokat és a szemléletformáló, nyílt párbeszédet.
Szakiskolai fejlesztés, igazolatlan hiányzások – milyen szakmát válasszon a gyerek?
Nem sikerült mérleget javítani – Németország nyerte a hokiválogatottak csatáját
Magyarország és Németország jégkorong válogatottjai 1927 óta 15-ször találkoztak egymással, és egy magyar siker, valamint 4 döntetlen mellett 10-szer a németek korcsolyáztak le a jégről diadalittasan. A Divízió 1-es Világbajnokságra készülő magyar alakulat az örökmérleg javítására készült a VB-n is ellenfélként szereplő német válogatott ellen, és a nagy elánnal kezdő nemzeti együttes a 4. percben vezetést is szerzett Peterdi révén... Magyarország – Németország 2-3 (1-2, 1-1, 0-0)
Esély órák a tolerancia jegyében - várják az intézmények jelentkezését
1000 milliárdos támogatás a fejlesztési pólusoknak
A II. Nemzeti fejlesztési terv egyik komplex programja növekedési (versenyképességi) pólusok kialakítását tűzi ki célul 2007 és 2013 között. Budapest mellett Debrecen, Győr, Miskolc, Pécs, Szeged és póluspárosként Székesfehérvár és Veszprém részese a programnak. Együttesen várhatóan 800-1000 milliárd forint forrásra számíthatnak, ennek felhasználásával az érintett városok látványos fejlődése mellett régiójuk felemelkedését is szolgálni kívánják.
Székesfehérvári segítség a gátak mellett
Székesfehérvár mint régiószervező központ szerepet vállal az árvíz elleni védekezésben. Az önkormányzat a városban foglalkoztatott közmunkásokból 30 főt biztosít a Fejér megyei, illetve a Komárom-Esztergom megyei megelőző intézkedésekhez. Az Alba Volán Rt. is felajánlotta segítségét, a cég a munkába bekapcsolódók szállítását vállalta fel térítésmentesen.
A vasúti töltésen menekült a rendőrök elől
Eltört az orrcsontja annak a cecei férfinak, aki Székesfehérvárott a vasúti síneken akart elmenekülni a rendőrök elől, és közben többször elesett. A férfit hamis vád miatt körözték. A férfi láthatóan megsérült, ezért a járőrök orvosi vizsgálatra elszállították a Fejér Megyei Szent György Kórházba, ahol az ügyeletes orvos megvizsgálta, és megállapította, hogy sérülése nyolc napon túl gyógyuló orrcsonttörés. Az előállított személyt a Forrónyom őrizetbe vette.
Kétnapos rock-metál fesztivál a Base-ben
Első alkalommal rendezik meg a székesfehérvári Base-ben a két napos rock-metal megmozdulást április 7-én és 8-án. A programban megtalálható a hazai underground színe-java. Április 7-én, az első napon többek között a Neck Sprain, a Subscribe és az Isten Háta Mögött lép majd a színpadra. De megmutatja magát a Crash Diet, a fehérvári P.F.L. és a 86 is. Kapunyitás mindkét nap 18 órakor lesz, a napijegy 800 Ft, a bérlet pedig 1500 Ft-ba kerül a helyszínen.