Hírek


/ 2006.04.07. 07:58:18 |

Tavasszal sávos-, ősszel teljes szélességű úthelyreállítás a Felsővárosban

 Április végéig befejeződik a Felsőváros nemrégiben elkészült csatornahálózatának a próbája és megkezdődhetnek a rákötések is -tájékoztatott Rockenbauer Lajos a városrész önkormányzati képviselője. Mint mondta megkezdődik a sávos helyreállítás, ami azt jelenti, hogy a felbontott sávot visszaaszfaltozzák még tavasszal, majd a konszolidációs idő után ősszel teljes szélességében új útburkolatot kapnak a Felsőváros felbontott utcái.
/ 2006.04.07. 07:53:26 |

Kihirdették az Országos Műszaki Tanulmányi Verseny eredményét

 Közel negyven diák vehetett át oklevelet és tárgyjutalmat az Országos Műszaki Tanulmányi verseny díjkiosztóján a Gróf Széchenyi István Műszaki Szakközépiskolában. A versenyre az ország minden részéről érkeztek diákok, hogy összemérjék tudásukat négy szakcsoportban. A tanulók az előző két napban írásban és szóban bizonyították tudásukat. A szervezők elmondása szerint a diákok óriási előnnyel indulhatnak a felsőoktatásban. A díjakat Székesfehérvár polgármestere adta át a diákoknak. (Tekintse meg képgalériánkat!)
/ 2006.04.07. 07:49:53 |

„Nyitott a világ” –országos szakmai fórum Fehérváron az autizmusról

 Nemzetközi felmérések igazolják, hogy a felnőttkori életminőséget elsősorban az autizmus specifikus oktatási ellátás színvonala határozza meg –hangsúlyozták a szakemberek az Arany János Általános Iskola Nyitott Világ Autista Tagozat három napos szakmai rendezvényén. Õszi Tamásné autizmus szakértő felhívta a résztvevők figyelmét arra, hogy országosan elismert és európai mércével is korszerű közoktatási tagintézmény működik Székesfehérváron, amely szolgáltatást nyújt az autizmussal élők és családtagjaik számára. A fórum résztvevői pozitívumként értékelték az előadók felkészültségét, a mindennapi munkájukat segítő gyakorlati tanácsokat és a szemléletformáló, nyílt párbeszédet.

/ 2006.04.07. 00:13:12 |

Szakiskolai fejlesztés, igazolatlan hiányzások – milyen szakmát válasszon a gyerek?

 Az Oktatási Minisztérium által lebonyolítandó Szakiskolai Fejlesztési Program egyik fontos célja, hogy korszerűsítse a pedagógusok ismereteit, javítsa a szakképzés minőségét, növelje a végzettek elhelyezkedésének esélyeit, és ezeken keresztül erősítse a képzés és a képzésben részt vevők szakmai és társadalmi presztízsét. Az SZFP II-ben a székesfehérvári Árpád Szakképző Iskola és Kollégium is nyert, ennek apropójából beszélgettünk Lasky Gyulával az intézmény igazgatójával, aki a szakképzés problémái között említette az iskolai hiányzások jelentős növekedését is.
/ 2006.04.06. 22:00:03 |

Nem sikerült mérleget javítani – Németország nyerte a hokiválogatottak csatáját

 Magyarország és Németország jégkorong válogatottjai 1927 óta 15-ször találkoztak egymással, és egy magyar siker, valamint 4 döntetlen mellett 10-szer a németek korcsolyáztak le a jégről diadalittasan. A Divízió 1-es Világbajnokságra készülő magyar alakulat az örökmérleg javítására készült a VB-n is ellenfélként szereplő német válogatott ellen, és a nagy elánnal kezdő nemzeti együttes a 4. percben vezetést is szerzett Peterdi révén... Magyarország – Németország 2-3 (1-2, 1-1, 0-0)

/ 2006.04.06. 13:04:26 |

Esély órák a tolerancia jegyében - várják az intézmények jelentkezését

 Tovább folytatódott az „Esély órák” programsorozat, aminek keretein belül tolerancia-építő előadásokat tartanak a város iskoláiban fogyatékkal élő emberek. Csütörtökön délelőtt a Pannon Napokon a Pannon Idegenforgalmi, Közgazdasági és Logisztikai Szakközépiskola és Kollégiumban tartottak speciális órákat. Márton Zoltán a székesfehérvári Esélyek Háza igazgatója felhívta az iskolák figyelmét, hogy az Esélyek Háza várja a jelentkezéseket, ha esély órákat szeretnének tartani az intézményükben.
/ 2006.04.06. 09:16:43 |

1000 milliárdos támogatás a fejlesztési pólusoknak

 A II. Nemzeti fejlesztési terv egyik komplex programja növekedési (versenyképességi) pólusok kialakítását tűzi ki célul 2007 és 2013 között. Budapest mellett Debrecen, Győr, Miskolc, Pécs, Szeged és póluspárosként Székesfehérvár és Veszprém részese a programnak. Együttesen várhatóan 800-1000 milliárd forint forrásra számíthatnak, ennek felhasználásával az érintett városok látványos fejlődése mellett régiójuk felemelkedését is szolgálni kívánják.

/ 2006.04.06. 09:13:36 |

Székesfehérvári segítség a gátak mellett

 Székesfehérvár mint régiószervező központ szerepet vállal az árvíz elleni védekezésben. Az önkormányzat a városban foglalkoztatott közmunkásokból 30 főt biztosít a Fejér megyei, illetve a Komárom-Esztergom megyei megelőző intézkedésekhez. Az Alba Volán Rt. is felajánlotta segítségét, a cég a munkába bekapcsolódók szállítását vállalta fel térítésmentesen.

/ 2006.04.06. 08:55:43 |

A vasúti töltésen menekült a rendőrök elől 

 Eltört az orrcsontja annak a cecei férfinak, aki Székesfehérvárott a vasúti síneken akart elmenekülni a rendőrök elől, és közben többször elesett. A férfit hamis vád miatt körözték. A férfi láthatóan megsérült, ezért a járőrök orvosi vizsgálatra elszállították a Fejér Megyei Szent György Kórházba, ahol az ügyeletes orvos megvizsgálta, és megállapította, hogy sérülése nyolc napon túl gyógyuló orrcsonttörés. Az előállított személyt a Forrónyom őrizetbe vette.

/ 2006.04.06. 08:52:25 |

Kétnapos rock-metál fesztivál a Base-ben

 Első alkalommal rendezik meg a székesfehérvári Base-ben a két napos rock-metal megmozdulást április 7-én és 8-án. A programban megtalálható a hazai underground színe-java. Április 7-én, az első napon többek között a Neck Sprain, a Subscribe és az Isten Háta Mögött lép majd a színpadra. De megmutatja magát a Crash Diet, a fehérvári P.F.L. és a 86 is. Kapunyitás mindkét nap 18 órakor lesz, a napijegy 800 Ft, a bérlet pedig 1500 Ft-ba kerül a helyszínen.