Hírek
-
Hemodinamikai központ Fehérváron - új műszerekkel is gyarapodik a kórház
Hemodinamikai központ kezdi meg október elsejétől a működését a Fejér Megyei Szent György Kórházban - jelentette be pénteken Székesfehérváron Rácz Jenő egészségügyi miniszter. A sürgősségi ellátás fejlesztését szolgáló program keretében, mintegy 400 millió forintos költséggel megvalósuló beruházás a hirtelen szívhalál, a szívinfarktusos megbetegedések következményeként bekövetkezett halálozások számának csökkentését segíti. A központban lehetőség lesz a gyors diagnózisra és az érszűkület tágításának elvégzésére is" - tette hozzá Rácz Jenő.
2006.03.31. 15:29:45 -
Ingyenes világzenei party a táncházban szombaton 19 órától
A Fejér Megyei Diáknapok keretein belül világzenei estet tartanak április 1-én, szombaton 19 órától a Táncházban. Az est vendége a Folkfree együttes, akik különböző népek hagyományait ötvözi a mai party zene elemeivel. Az együttes így javarészt az underground party kultúrában ismert Magyarországon. Az együttes zenéjének alap motívumát adja a tekerő „hurdy-gurdy” lant, ami a ritmuskíséretét adja a zenének. A székesfehérvári koncerten az együttes vendégeként zenél Mits Márton szaxofonos is. Az este további részében pedig hastáncosok tartanak bemutatót, illetve Penguine Sound System válogat a világ népzenei lemezei közül.
2006.03.31. 14:16:33 -
Nyilvánosak a fejér megyei, áprilisi traffipax lelőhelyek
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság közzé tette áprilisi traffipax előrjelzését a rendőrség hivatalos honlapján az orfk.hu-n. A megyei főkapitányságok többsége minden hónapban itt helyezi el a sebességellenőrzésről szóló információkat, azonban a tervezetet nem lehet "készpénznek" venni, hiszen változhatnak a helyszínek. A legtöbbször települések belterületén, vasúti átjáróban találkozhat az autós sebességellenőrzéssel, de sohasem lehet benne biztos, hogy a főúton a következő kanyar után ellenőrzik-e a sebességét. (Töltse le az áprilisi traffipax infot innen!)
2006.03.31. 13:24:52 -
Székesfehérvárra települhet a Parmalat közép-kelet európai gyártóközpontja
Kiemelt szerepet szánnak az olasz Parmalat tulajdonosai a székesfehérvári tejüzemnek: elképzelhető, hogy az olasz csoport ma felszámolás alatt lévő magyar leányvállalatából kivásárolt gyárban fog működni az olasz óriás kelet-európai elosztó- és gyártóközpontja -tudta meg a fehervar.hu. Az ügy hátterében az áll, hogy az ATÉB a fehérvári tejüzemmel együtt megszerezte annak érvényben lévő szerződéseit is, így kizárólagos exportőr többek között a horvát, albán és bosznia-hercegovinai piacon.
2006.03.31. 13:17:39 -
Fórum a fogyatékkal élők érdekében a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányságon
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság pénteken délelőtt párbeszédre hívta a megyében működő azon szervezeteket, akik fogyatékkal élő emberek képviseletére jöttek létre. A rendezvényen több egyesület, alapítvány munkatársa vett részt, akik a főkapitányság közbiztonsági igazgatójával, valamint a bűnmegelőzési osztályvezetővel beszélgettek...
2006.03.31. 12:37:48
Péntektől lehet pályázni a nyílászárók cseréjére
Sportprogramok mindenkinek szombaton a Palotaváros szívében
Mindkét baleset okozója elmenekült a helyszínről
Hajnalban Sárbogárd felől egy eddig ismeretlen rendszámú fekete Audi járműoszlop előzését kezdte meg, de már nem tudta volna befejezni. A szemből érkező Seat sofőrje, hogy az ütközést elkerülje félre rántotta a kormányt, amelynek következtében árokba hajtott. 7 óra 15 perckor Iszkaszentgyörgynél egy kereszteződésbe elsődleges adataink szerint egy elsőbbségadás nélkül behajtó Suzuki miatt kapta félre a kormányt egy másik személy autó sofőrje.
Elkészült a Kőrösi és az Iszkai uti zártkertek területére készített tanulmányterv
Bajnoki címet szereztek az Alba Volán-FeVita serdűlői
A felnőtt csapat sikerét megirigyelve az Alba Volán-FeVita serdülő jégkorong csapata is bajnoki aranyéremmel lett gazdagabb a 2005-2006-os idényben. A fehérvári fiatalok három győzelemig tartó döntőt vívtak a Dunaferrel, és a 15-16 éves kék-fehérek 3-1-es összesítéssel zsebelték be a bajnoki címet. Az utolsó hazai összecsapás első harmadában már 3-0-ra vezettek Fekti István tanítványai, aztán a folytatásban egyenlített a Dunaújváros. A hosszabbítás nem hozott döntést, így a büntetők után örülhetett a Volán.
Várják a "sportoló" lakosságot a Nyitott Tornatermek
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata 2004-ben indította útjára a Nyitott Tornatermek Akciót, melynek keretében akkor három helyszínen sportolhatott a lakosság díjmentesen. 2006. január 3.-tól már öt intézmény várja a mozogni vágyókat, 38 héten keresztül, az iskolai tanítási szünetek kivételével. A fehérvári önkormányzat által finanszírozott kezdeményezés példaértékű az országban, ami kivívta a Nemzeti Sporthivatal elismerését is.
Kipróbálhatták az új játékokat a palotavárosi gyerekek
Gyalogos-átkelőhely program és új körforgalmi csomópontok Fehérváron
Fejér Megyei Diáknapok lesznek a hétvégén
A hétvégén április 1-2 -án rendezik a Fejér Megyei Diáknapokat Székesfehérváron. A találkozó nyilvános fellépést, bemutatkozási lehetőséget biztosít a művészetekben tehetséges fiatalok számára, a közös szórakozást, és tapasztalatcsere lehetőségét is kínálja a résztvevőknek. A fellépők neve és a produkciók időpontja itt található!
Két centiméterrel a felső határ alatt a Velencei-tó vízszintje
A Velencei-tó vízállása lassan eléri a legmagasabb szintet. A szakemberek szerint azonban ez természetes folyamat, és a tó körül még nincs vízzel elöntött telek. A Velencei-tó vízszintje 168 centiméter, két centiméterrel az elérhető felső határ alatt van. Ez az érték Falusi Ferenc tófelügyelő szerint megfelelő, hiszen a nyári szezont a lehető legmagasabb szinttel kell indítani, mivel szeptemberig 30-40 centimétert süllyed a vízszint.