Hírek
-
A város tulajdonába került az egykori Fekete Sas Szálló
A kormány keddi döntése alapján ingyenesen kerül Székesfehérvár tulajdonába az Ady Endre utca 7. szám alatti klasszicista épület, az egykori Fekete Sas Szálló. Székesfehérvár polgármestere elmondta, a Honvédség kezelésében lévő ingatlant – melynek becsült értéke 320 millió forint - már évek óta próbálta megszerezni a város. Az Ady Endre utcai épület helyén az 1700-as években a Fekete Sas Szálló állt. A jelenlegi épület 1820 környékén épült és az 1950-es évek elején még szálloda működött itt. A ház 1994-től üresen áll, éppen 12 éve.
2006.03.30. 08:41:53 -
Két gépkocsit nyert pályázat utján a Kistérségi Beszédjavitó Intézet
A Székesfehérvári Kistérségi Társulás az Árpád úti Beszédjavító Intézettel közösen nyert pályázatot, amelynek keretében 5 millió forint értékben vásárolhatnak gépkocsit. Warvasovszky Tihamér polgármester, a kistérségi társulás elnöke március 29-én adta át a két Opel Corsa típusú gépkocsit a beszédjavító munkatársainak. Az autók használatával könnyebbé válik a logopédusok munkája a térségben. Az átadási ünnepélyen az intézet diákjai és az Árpád úti Óvoda gyermekei színvonalas műsorral köszöntötték a résztvevőket. (Tekintse meg képgalériánkat!)
2006.03.30. 08:38:29 -
Építésügyi előírás lesz az internetcsatlakozás az iskolákban
Internetcsatlakozás nélkül nem lehetne a jövőben átadni egyetlen új vagy felújított iskolát sem. A szaktárca korszerűsítési tervei között több tízezer számítógép és úgynevezett digitális zsúrkocsi is szerepel. Az oktatási tárca tervei szerint az iskolák felújításakor és az új intézmények átadásakor az építésügyi szabványok kötelezően előírják majd, hogy minden egyes tanteremben internetcsatlakozásnak kell lennie. Nem újíthatnak fel és nem adhatnak át úgy oktatási intézményeket, hogy azokban elmaradna a technológiai modernizáció.
2006.03.30. 06:47:57 -
Elsa Valle énekel pénteken az Öreghegyi Közösségi Ház Jazz klubjában
Az Öreghegyi Közösségi Ház Jazz klubjában március 31-én, pénteken 19 órától a kubai dallamok dominálnak majd. Az est vendége Elsa Valle és a Rumba Caliente zenekar. Elsa Valle kubai énekesnő, aki a hagyományos vérpezsdítő latin zene ritmusát vegyíti a jazz könnyed magával ragadó dallamaival. Az énekesnőt a Rumba caliente együttes tagjai kísérik, akik magyar profi jazz zenészek. A zenekar tagjai:Elsa Valle – ének, Winand Gábor - szaxofon, fuvola, Petz Bálint – gitár, Barcza Horváth József -nagybőgő, basszusgitár és Szabó Csaba - konga.
2006.03.30. 03:37:07 -
Mozartról gyerekeknek a fehérvárcsurgói Károlyi-kastélyban
Április első vasárnapján Mozartnak szentelik a fehérvárcsurgói Károlyi-kastélyban már megszokott gyermekprogramot. Az április 2-án 15 órakor kezdődő rendezvényre szeretettel várják a családokat, hiszen, amíg a gyerekek Mozarttal kalandoznak, addig a szülők ingyenes kastélylátogatáson vehetnek részt. A kastélyban szeretnék a fiatalabbakkal felfedeztetni a zenehallgatás igazi örömét Mozart néhány művének témájában megtalálható "varázslattal".
2006.03.30. 01:34:39
Karafiáth Orsolya lesz a Pulzus-estek március 30-i vendége
A Pulzus-estek március 30-i vendége lesz Karafiáth Orsolya költőnő, akivel Pallag Zoltán költő beszélget. A Megyeház utcában található Új Magyar Képtárban rendezendő eseményre a belépés ingyenes lesz (időpont: 2006. március 30. csütörtök 18 óra). A Pulzus-estek a József Attila Kör és a Szent István Király Múzeum közös programsorozata. (Karafiáth Orsolya versei)
Április 6-án ismét hokiünnep lesz a Jégcsarnokban
A Videoton Holding Rt. támogatásával, no és persze a Magyar Jégkorong Szövetség és az Alba Volán-FeVita hokiszakosztályának rendezésében ismét hírverő mérkőzésnek adhat otthont a fehérvári jégcsarnok. Az április 24-én rajtoló franciaországi Divízió 1-es Világbajnokságra készülő magyar válogatott kétszer is összemérheti erejét Németország nemzeti együttesével. Április 6-án 18 órakor Székesfehérváron korcsolyázik jégre a Pat Cortina által vezetett kiváló magyar alakulat, és a torinoi téli olimpiát is megjárt, korábban stabil A-csoportos – egyébként idén szintén a Divízió 1-ben szereplő – német válogatott.
Játszópark lesz a Vidámpark helyén - maradnak a fák
Fehérvári barátaival együtt ünnepel Kallós Zoltán
KSH: 7,8 százalékos a munkanélküliségi ráta Magyarországon
Az elmúlt három hónapot tekintve 7,8 százalékos volt a munkanélküliségi ráta Magyarországon. Az egy évvel korábbi adathoz képest ez csaknem egy százalékpontos emelkedést jelent. A 2005. december és 2006. februári időszakban a foglalkoztatottak száma 3 millió 883 ezer, a munkanélkülieké 327 ezer fő volt, a munkanélküliségi ráta 7,8 százalékos volt - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden. Fejér megye 2005-ben: 2-3%-al volt jobb a foglalkoztatási szint az országos átlagnál...
Ülésezett a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács Közkincs Bizottsága
A települési kulturális közszolgáltatások fejlesztését, a helyi, tájegységi hagyományok megőrzését, a népművészeti és kézműves értékek átörökítését támogatják a Közkincs Program keretében. Közművelődési, könyvtári, muzeális jellegű tevékenységek együttes befogadására alkalmas többfunkciójú közösségi színtér kialakítására is lehetett pályázni. Az előzetes értékelés alapján mintegy 20 millió forintot fordíthanak kulturális fejlesztésre a Közép-dunántúli régióban.
Ezen a napon koronázták királlyá Székesfehérváron Hunyadi Mátyást
Bűncselekmény áldozata lett a vasárnap megtalált halott nő
Március 26-án vasárnap kirándulók találtak rá egy ismeretlen személyazonosságú nő holttestére. Az igazságügyi orvosszakértő véleménye szerint a nő bűncselekmény áldozata lett, aki kb. 35-40 éves, vékony testalkatú, orra enyhén horgas, arcformája keskeny, hosszúkás. Vállig érő hullámos gesztenyebarna hajú, fülei fejhez simulóak, kicsik. A Csór külterületén megtalált holttest azonosításához a lakosság segítségét kérjük.
Pély Barna, Galambos Dorina és DJ Szeifert ingyenes koncertje az ARÉV-ban
Tolnais tárlat a rajzos osztály munkáiból a Szabadművelődés Házában
Szeretettel várnak mindenkit a Tolnai Utcai Általános Iskola rajzos osztályainak kiállításmegnyitójára 2006. április 3-án 14.30 órára a Szabadművelődés Háza galériájába. A tárlatot megnyitja Végvári Beatrix grafikus művész. A kiállítás megtekinthető április közepéig.