Túlórás győzelem - Hosszabbításban nyert az Albacomp

A kosárlabda NB1 hetedik fordulója után három csapat állt a bajnoki tabella élén, a Pécs és a Szolnok mellett az Albacomp szerepelt hat győzelemmel és egy vereséggel a legjobbak táborában. A fehérvári kosarasok a nyolcadik körben a szétlövésre készültek, hiszen a korábban szebb napokat látott és jóval nagyobb sikereket elért, azonban most bizony gyengélkedő, és az első osztályú mezőny hátsó régiójában szerénykedő Zalakerámia ZTE KK elen lépett parkettre az Albacomp, ráadásul mindezt hazai környezetben tette. Majdnem óriási meglepetésben volt része a hazai publikumnak, Fodor Péter alakulata csak a hosszabbításban tudta kicsikarni a győzelmet... Albacomp – Zalakerámia-ZTE KK 89–86 (23–13, 20–20, 16–14, 18–30, 12–9)

2006.11.22. 23:19 |

Pedig nagyon jól indult. A fehérvári kék-fehérek rögtön egy 12-0-ás elsöprő sorozattal indítottak, és már az első tíz perc elteltével tízpontos előnynek örülhettek Góbiék. A folytatásban valamelyest magára talált a vendégcsapat, de nem forgott veszélyben az Alba megnyugtató előnye, a nagyszünetben 43-33-as hazai vezetést regisztrált az eredményjelző.

A harmadik negyedben még növelte is előnyét az Albacomp, igaz, csupán szerény két ponttal toldotta meg addig megszerzett fórját, mindez pedig az utolsó tíz percben fájt igazán a bajnoki címre pályázó fehérváriaknak. A ZTE az esélytelenek nyugalmával, és Bell szárnyalásával harminc(!) pontot termelt a zárónegyedben, amire az Albacomp mindössze 18 ponttal volt képes válaszolni, így óriási meglepetésre az Egerszeg túlórára kényszerítette Fodor Péter alakulatát.

77-77-es állásnál kezdődött a hosszabbítás, melyben még mindig meg-megvillant a végül 45(!) pontig jutó Bell, azonban az Albacomp játékosainak rutinja és higgadtsága a hazaiak malmára hajtotta a rangadóvá emelkedő találkozó folyamát, és ugyan csak három egységgel többet gyűjtve, de megnyerte a meccset a vendéglátó. És ez a lényeg.

”A leglényegesebb dolgot teljesítettük. Rosszul játszottunk, de a győzelem megvan. Sajnos nem tudtunk a magas emberek ellen megfelelően védekezni, ennek hátterében pedig elsősorban a héten felmerülő egészségügyi problémáink állnak." – vélekedett az Albacomp vezetőedzője, Fodor Péter.

Albacomp – Zalakerámia-ZTE KK 89–86 (23–13, 20–20, 16–14, 18–30, 12–9)