Az Interliga élén az Alba Volán-FeVita

Az Interliga kilencedik fordulójában, tehát az alapszakasz harmadik körének nyitányán a sereghajtó Medvescak Zagreb együttesét látta vendégül az Alba Volán-FeVita. A vesztett pontok trkintetében remekül álló fehérváriak a kötelező győzelem reményében korcsolyáztak jégre, annak ellenére, hogy a horvát bajnokkal idén két szoros meccset vívtak karel Dvorak, melyeken csak nagy nehézségek árán sikerült nyerniük. Alba Volán-FeVita - Medvescak Zagreb 5-1 (1-0, 2-1, 2-0)

2006.11.21. 22:16 |

Az 500 néző előtt zajló találkozót jól kezdték a kék-fehérek, a negyedik perc végén Ocskay alapvonalról erőből visszatett korongja Ondrejcsik Rasztiszlavot találta meg, és az immár magyar válogatottsággal rendelkező védő bombagóllal késztette tapsra a publikumot – a kékvonalon remekül eltalált lövését követően a felső kapuvasról vágódott a korong a hálóba.

A vezető találat mintha túlságosan is megnyugtatta volna a fehérvári legényeket, ugyanis a meccs közepéig csupán a mezőnyfölénynek örülhettek a hazai érzületű jégkorongbarátok, ebben az időszakban sok hibával játszott a Volán. Többször előfordult, hogy a döntő pillanatokban a csatárok nem találták el jól a korongot, és emberelőnyökben sőt, kettős emberforban is gólképtelen volt az Alba. Olykor védekezésben is vétettek hibát a hazaiak, például a 37. percben is, amikor mindenki hagyta, hogy Svigir a kapu közvetlen közelében fedezze a korongot, majd feltegye Budai felett a hálóba, gólra váltva ezzel a horvátok emberelőnyét, 1-1.
 A bekapott gól - mint a Pavlovi-reflex -, feltüzelte a fehérvári hokisokat, és hamarjában kétszer is válaszoltak a hazaiak. A 39. percben előbb Palkovics Krisztián vágta a korongot Kroselj ketrecébe – végre kihasználva egy létszámfölényt -, majd 26 másodperccel később Gröschl Tamás növelte a Volán előnyét két gólra, így a második szünetre 3-1-es fehérvári vezetésnél vonulhattak a csapatok.

A záróharmadra már elfáradt az egyébként mindössze három sornyi játékossal küzdő Medvescak, és a találkozó hajrájában megadta a kegyelemdöfést az Interliga-elsőségre pályázó Alba Volán-FeVita. Az 55. perc elején Palovcik passzával Michal Stastny lépett ki, és szépen helyezte a pakkot a kapus mellett a kapuba, majd az 59. percben Palkovics Krisztián megszerezte saját maga második, csapatának pedig ötödik találatát – a rend kedvéért ezt is emberelőnyből tette a fehérváriak csatárklasszisa. Az Alba Volán-FeVita 5-1-es győzelmével megerősítette vezető pozícióját az Interligában, és pénteken rangadót vív a második Olimpija Ljubljana ellen.

Alba Volán-FeVita – Medvescak Zagreb 5-1 (1-0, 2-1, 2-0)