Hírek
-
Árvízvédelmi veszélyhelyzet lépett életbe - tegnap a 6-ost is lezárták az állatok mentése miatt
A kormányzati koordinációs bizottság hétfői ülése után árvízvédelmi veszélyhelyzetet jelentett be a miniszterelnök. Az érintett területeken közgyűlési jóváhagyás nélkül hozhatnak meg bizonyos döntéseket, korlátozhatják például a ki- és beutazást. (10 percenként frissülő védekezési helyzet) A Duna Budapestnél várhatóan kedden este tetőzik 860 (plusz-mínusz 10) centiméterrel, az alsó szakaszon csak a hét második felében várható a legmagasabb vízállás.
2006.04.04. 07:12:30 -
Új üzemet épít a Grundfos Székesfehérváron - 350 új munkahely létesül
Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter és Carsten Bjerg, a Grundfos csoport alelnöke április 3-án Tatabányán jelentette be, hogy a Grundfos új üzemet létesít Székesfehérváron. A fehérvári gyár 31 millió eurós beruházással és mintegy 350 fős létszámmal kezdi meg működését jövőre a Sóstói Ipari Parkban. Carsten Bjerg alelnök elmondta, Székesfehérvárra azért esett a választás, mert nagyobb számban találhatók szakképzett operátorok, emellett a város elhelyezkedésének köszönhetően Budapest könnyen elérhető, előnyös a reptér, a magasabb rendű főút és vasútvonalak szempontjából, valamint közel van a tatabányai Grundfos üzemekhez is. Székesfehérvár polgármestere az újabb beruházás kapcsán kiemelte, fontos hogy a város erősítse a műszaki szakmai képzést, középfokon és egyetemi szinten egyaránt.
2006.04.03. 17:29:06 -
A kész tető alatt már a belső munkálatok zajlanak a Hiemer-házban
Bejárást tartottak hétfőn délelőtt a felújítás alatt lévő Hiemer-házban, ahol a város polgármestere és a kivitelező társaság vezetője is jelen volt. Az első ütem tetőszerkezete és cserepezése elkészült és gőzerővel zajlanak már a belső munkálatok, így a villanyszerelés, vakolás és restaurálás is. A munkálatokat nehezíti, hogy a vakolat csak homokot és meszet tartalmazhat, ugyanis a műemlékvédelem előírása alapján nem használhatnak cementet a kivitelezők. (képek a felújításról itt)
2006.04.03. 12:48:33 -
Dinamikusan növekszik a fehérvári internetes piac - Tápai Szabinára keresnek a legtöbben
Újabb őrület hódít az interneten. Több százezren keresik buzgón ismerőseiket az iWIW nevű oldalon, a legfiatalabbak pedig a hotdog.hu közösségi portálon töltik idejüket, ahol fotókat, videókat töltenek fel, magazint indítanak, csevegnek és persze ismerkednek. Galambos Dániel internet szakértőt, a szekesfehervar.lap.hu gazdáját kérdeztük a legújabb internetes trendekről...
2006.04.03. 07:04:43 -
Jövőre Hollandia is megnyitja munkaerő-piacát az új tagállamok előtt
Szabaddá teszi a munkavállalás lehetőségét a holland kormány a kelet- és közép-európai új EU-tagok munkavállalói (köztük a magyarok) számára 2007 január 1-jétől. A pénteki hágai bejelentés értelmében januártól nem kell majd munkavállalási engedélyt kérni. Jelenleg csak akkor adják ki a hatóságok az engedélyt, ha az adott állásra nincs holland jelentkező.
2006.04.03. 06:50:47
Április 7-től bárkinek lehet európai doménje - azé a név, aki gyorsabb
A márkanév-tulajdonosok már tavaly december óta regisztrálhatják az általuk kitalált .eu doménneveket. A magánszemélyeknek erre egészen április hetedikéig várniuk kell, utána viszont szabad a vásár. Csupán egyetlen szabály van: a doméneket regisztrálási sorrendben kaphatjuk meg, vagyis ha egy névre többen is pályáznak, az lesz a befutó, aki a legkorábban nyújtotta be rá az igényét. Az elemzők óriási rohamra számítanak, ezt egyrészt a szabad versenyhelyzettel, másrészt az Európai Unió 440 millió lakosával indokolják. (Itt lehet majd regisztrálni!)
Bulgária és Románia 2007-ben az EU tagja lehet?
Az Európai Bizottság májusi országjelentésében javasolni fogja Bulgária és Románia 2007 január 1-jei felvételét az Európai Unióba – olvasható egy német lapban. A Die Weltben ma jelent meg az a cikk, amelyben az Európai Bizottsághoz tartozó magas rangú forrásokra hivatkozik a szerző. Ebben az áll: a felvételt javasolják az unió illetékesei, de mindkét országtól további reformokat várnak a sikeres csatlakozás érdekében.
Két év után újra Fehérváron rendezték meg a megyei diáknapokat
Százasok klubja – Kosárpárbajt vívott a Falco és az Albacomp
Idén nem ért a csúcsra a Cornexi - A Győr nyerte a kézilabda Magyar Kupát
Sikeres volt a választások informatikai főpróbája
Rytkó Emília és munkatársai a budapesti országos választási központban bemutatták a voksolás lebonyolítását támogató informatikai rendszert az Országos Választási Bizottság (OVB) tagjainak és a pártok informatikai szakembereinek. A főpróbán minden választási alkalmazást kipróbáltak tesztadatokkal.
A Magyar Kupa döntőjében a Cornexi-Alcoa-HSB Holding
A női kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjét idén az igencsak szűk gödöllői sportcsarnokban rendezik, ahol az elődöntőben a Cornexi-Alcoa-HSB Holding hatgólos győzelmet aratott a Vasas felett. Az első félidőben még szoros csatát vívott egymással a két együttes, csak a játékrész hajrájában fordított a Cornexi, a folytatásban azonban fokozatosan ellépett ellenfelétől. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Vasas 26-20 (12-11)
Töretlenül robog a a fehérvári gólhenger – Hozta a kötelezőt az FC Fehérvár
A Borsodi Liga 21. fordulójának nyitómérkőzésén az FC Fehérvár érvényesítette a papírformát, és kétgólos győzelmet aratott a kiesőhelyen kullogó REAC ellen. Jól kezdtek a fehérváriak, Sitku Illés már a 7. percben a Rákospalota kapujába emelte a labdát, majd unalmas mezőnyjáték jellemezte a találkozót... FC Fehérvár – REAC 3-1 (1-0)
Családbarát munkahely díjat nyert a székesfehérvári Alcoa-Köfém Kft
Idén hetedik alkalommal részesítették a díjban azokat a cégeket, költségvetési szerveket, melyek erőfeszítéseket tettek, hogy dolgozóik könnyebben összehangolják munkájukat a családi élettel, és ez a törekvés vállalatvezetési szinten is megjelent. A nagyvállalatok kategóriában családbarát munkahelynek minősítették a székesfehérvári Alcoa-Köfém Kft-t.