Hírek
-
Európa a világ legjelentősebb sörgyártója - 38.8 milliárd euró bevétel a sörfogyasztásból
Európa a világ legjelentősebb sörgyártója: a hét vezető söripari csoportból négy Európában tevékenykedik, ezen kívül legalább 3 ezerre tehető a kis- és közepes sörfőzdék száma - tette közzé felmérését az Ernst and Young. Az ágazat árbevétele 2004 utolsó negyedében 57,5 milliárd euró volt, nagyjából annyi, mint Lengyelország, vagy Ausztria hazai összterméke. Az európai államoknak évente 38,8 milliárd euró bevétele származik a sörfogyasztáshoz- és termeléshez kapcsolódó adókból.
2006.05.16. 07:08:58 -
Történelmet írhat az FC Fehérvár – szerda, 18.00: Magyar Kupa Döntő
Egyesek aktív labdázással, mások könnyed kocogással múlatták az időt hétfő délután a Sóstói Stadionban, de az bizonyos, már mindenki a szerdai Magyar Kupa Döntőre koncentrált. 1982-ben az Újpesttől 2-0-ra, 2001-ben a Debrecentől 5-2-re kapott ki a Videoton az MK fináléjában. Mindez már história, és az FC Fehérvár labdarúgói ismét kacérkodhatnak a történelemírással. Szerdán 18 órakor az Üllői úton a bajnokságban gyengélkedő Vasas együttesével száll harcba a Vidi, a Magyar Kupa-győzelemért.
2006.05.15. 22:32:24 -
Újabb 1100 darab Kupadöntő-belépő került forgalomba Fehérváron
Miután mind a 2700 belépőt elkapkodták a labdarúgó Magyar Kupa Döntő iránt érdeklődő fehérvári érzületű futballbarátok, újabb 1100 jegyet bocsátottak forgalomba Székesfehérváron. A tiketteket a jól ismert árusító helyeken lehet beszerezni, ahol jelentkezni lehet még a vonatos, illetve a buszos utazásra is. A IX. kerületi Rendőrkapitányság arra kéri a fehérvári szurkolókat, hogy aki teheti szervezett keretek között utazzon a Magyar Kupa döntőre, és legkésőbb 16.30-ig foglalják el helyeiket az Üllői úti Stadionban.
2006.05.15. 19:50:41 -
Újabb érmek az albatoll.hu tarsolyában
A tollaslabda hazai fellegvárában, Debrecenben tartották a hétvégén a IX. Nemzetközi Meghívásos Ifjúsági versenyt a Kazinczy Kupáért, ahol az albatoll.hu színeit 8 játékos képviselte. A magyar versenyzőkön kívül bolgár és román tollaslabdázók küzdöttek az érmekért. A kétnapos viadal végén 2 arany és 2 ezüstéremnek örülhettek Bánhegyi Gábor tanítványai.
2006.05.15. 15:33:41 -
A következő tanévtől mehetnek a kodolányis hallgatók Fürstenfeldbe
A következő tanévtől a Kodolányi János Főiskola németül jól beszélő, nappali és levelező tagozatos hallgatói tanulmányaik egy részét a szomszédos Ausztriában, Fürstenfeld városában folytathatják. A város 20 km-re fekszik a magyar határtól és 260 km-re Budapesttől. A Kodolányi Fürstenfeldi Oktatási Központjában júliusban és augusztusban német és magyar nyelvű tanfolyamokat is szerveznek osztrák és magyar résztvevők számára. Mint ismert, a magyar felsőoktatási intézmények közül elsőként a fehérvári főiskola hozott létre Oktatási Központot Ausztriában.
2006.05.15. 11:54:41
Horváth Viktor második lett a budapesti Világkupán
Fogyatékosügyi tanácsadás lesz csütörtökön az Esélyek Házában
A székesfehérvári Esélyek Házában a fogyatékosság témakörében –fogyatékos ellátás intézményi lehetőségei, szociális támogatások, egyéni fejlesztés, rehabilitációs tevékenységek- tanácsadást tart Kaposváriné Varga Zsuzsa az ÉFOÉSZ Fejér Megyei titkára (május 18. 14.00 – 16.00) Ugyanitt tartja ügyfélszolgálatát az Alternatíva Közhasznú Mozgássérült Egyesület is (május 18. 13.00 –16.00).
Munkavállalás az EU-ban - elkészült a magyar nyelvű Europass honlap
Magyarországon egy éve működik a munkavállalói mobilitást támogató Nemzeti Europass Központ (NEK), az Európai Bizottság által üzemeltetett Europass honlap magyar nyelvű kiadása májusban készült el. Az Európai Parlament határozata alapján tavaly létrehozott központ feladata az Europass dokumentumok magyarországi bevezetése. Az öt részből - önéletrajzból, nyelvi útlevélből, oklevélmellékletből, bizonyítvány-kiegészítőből és mobilitási igazolványból - álló dokumentumcsaláddal a NEK célja a külföldi munkavállalás és tanulmányok segítése, valamint a munkaerő-kiválasztás megkönnyítése.
Vörös Zsuzsa második lett a Moszkvában rendezett Világkupa-viadalon
Teltház volt a Bőrgyárban - Kétnapos fesztiválnak adott otthont a régi gyárépület
Szent Flórián nap - bérlakások és GPS-rendszer a székesfehérvári tűzolóknak
Nyílt nappal egybekötött Szent Flórián napi ünnepséget tartottak szombaton a székesfehérvári tűzoltók a Szent Flórián körúti tűzoltó-parancsnokságon. A rendezvény ünnepi állománygyűléssel vette kezdetét, melyen Székesfehérvár polgármester az önkormányzat „Év Tűzoltója” elismeréssel tűntette ki Papp László főtörzsőrmestert. Warvasovszky Tihamér polgármester köszöntőjében kiemelte, hogy a közelmúltban részt vett a tűzoltóság 2005. évet értékelő állománygyűlésén, melyen a vonulós állományból többen felvetették, hogy a folyamatosan épülő szociális bérlakásokból - a rendőrökhöz hasonlóan – a tűzoltók részére is biztosíthatnának szolgálati lakást. Képgaléria
Dévának és Fehéregyházának gyűjt könyveket a Krajczáros Alapítvány
Kellemetlen fiaskó Kiskunhalason – Veszélyben a Cornexi 5. helye
A női kézilabda NB1 középmezőnyös rájátszásának utolsó előtti fordulójában egyetlen pontra olvadt a Cornexi-Alcoa-HSB Holding előnye riválisaival szemben, miután a fehérváriak a Kiskunhalas otthonában hatgólos vereséget szenvedtek. A Zsiga Gyula által irányított hazai csapat végig irányított, már az első félidőben hétgólos előnyre tett szert, amit a Cornexi már képtelen volt behozni a találkozó végére. A Cornexi-Alcoa-HSB Holding együttesének így mindenképpen győznie kell a szerdai, Hódmezővásrhely elleni szezonzárón ahhoz, hogy a 2005-2006-os bajnokságot az 5. helyen zárhassa. Kiskunhalasi NKSE - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 36-30 (20-13)
Fölényes győzelem a Sóstói Stadionban – Négy gólt lőtt az FC Fehérvár
Ünnepélyes hangulatban kezdődött a Borsodi Liga 27. fordulójában az FC Fehérvár – Csőszer FC Tatabánya összecsapás, ugyanis a fehérvári csapat virággal köszöntötte a Vesta-City Line női NB1-es futsalbajnokság aranyérmes csapatát, Warvasovszky Tihamér polgármester és Gál László, az FC Fehérvár Kft. ügyvezetője pedig Horváth Ferencet a 250., Schwarcz Zoltánt a 200., Koller Ákost a 150. első osztályú mérkőzése alkalmából ajándékozta meg. FC Fehérvár – Csőszer FC Tatabánya 4-1 (2-1)