Hírek


/ 2006.05.09. 08:33:53 |

Rendben lezajlottak a magyar írásbeli vizsgák - ma matekból érettségiznek a diákok

 Néhány apróbb hibától eltekintve rendben lezajlottak a magyar írásbeli érettségi vizsgák. Középszinten Márai Sándor Halotti beszédének értelmezését is lehetett választani. Rendben lezajlottak hétfőn délelőtt magyar nyelv és irodalom tantárgyból a közép- vagy emelt szintű írásbeli érettségi vizsgák, amelyeken összesen 97 600 diák adott számot tudásáról - közölte az oktatási tárca sajtóirodája. Az 1234 vizsgahelyszínen csaknem 200 000 feladatlap felhasználásával lezajlott vizsgákon idén is előfordult, hogy néhány csoport - különböző okokból - némi késéssel kezdte meg a munkát. (a magyar érettségi tartalmi összefoglalója a cikkben olvasható)

/ 2006.05.09. 08:09:46 |

Indiai táncosok érkeznek Székesfehérvárra

 A Bharatnatyam együttes május 21-én lép föl a Budapesten a Stefánia Palotában, előtte azonabn két vidéki városban Székesfehérváron és Kaposváron is megcsodálhatja őket a közönség. Radzsiv Madán, az indiai nagykövetség kultúrattaséja elmondta, hogy az ő szervezésükben vendégszerepel Magyarországon a Bharatnatyam, amely tíz táncosból és négy zenészből áll. A csoport székhelye Új-Delhiben van, de a déli országrész, Tamil Nadu állam táncait mutatja be.
/ 2006.05.09. 07:53:27 |

Az ország egyik legnagyobb break és hiphop bulija lesz az ARÉV Sportcsarnokban

 A King City Battle 2006 Magyarország eddigi legnagyobb streetdance (break és hiphop) versenyének ígérkezik, melynek házigazdája a PiCool Hip-Hop SE. A rendezvény hagyományteremtő szándékkal indul útjára május 13-án Székesfehérváron az ARÉV Sportcsarnokban. A 15 órakor kezdődő program átöleli a hiphop kultúra szerves részeit, egész napos izgalmas szórakozást biztosítva a nézők számára. A verseny közben színpadra lép Sub Bass Monster, a Connections, a Hősök, Fluor Filigran és Johnny, valamint bemutatkoznak a május 6-án Pécsett megrendezésre került II. Országos Beatbox Bajnokság döntősei is.
/ 2006.05.09. 07:41:52 |

Ismét Fehérvár Szépe választás - június 15-ig várják a lányok jelentkezését

 Az idén már negyedik alkalommal rendezik meg a Fehérvár Szépe szépségversenyt. Olyan hölgyek jelentkezését várják június 15-ig, akik augusztus 31-ig betöltik a 16. életévüket. A szépségverseny döntője a hagyományokhoz hűen az ARÉV Sportcsarnokban lesz augusztus 26-án. A verseny plakátjai hamarosan elkészülnek: a jelentkezéseket a Balatoni út 17 sz. alatt található Magma Fitt Központban és a Távirda u. 13-15 alatt lévő Sothys kozmetikai szalonban lehet leadni.
Képek a sajtótájékoztatón tartott fürdőruha-bemutatóról
Képek a 2005-ös Fehérvár Szépe választásról

/ 2006.05.08. 20:25:08 |

Átadták az első régiós díjat a Közép-Dunántúlon

 Királyi régióért díjjal tüntették ki Rauf Pált. A HÍD Egyesület elnökének Dunaújvárosban adta át az elismerést a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke. Rauf Pál személyében azt a társadalmi munkát, társadalmi szervező erőt díjazzuk, ami a HÍD Egyesület munkájához vezetett.  Tevékenysége nélkül sem a Duna híd, sem az M4-M8-as projekt nem jött volna létre, és ezen fejlesztések regionális hatása megkérdőjelezhetetlen –indokolta a döntést Agócs István. Az ezüst emlékérem Ecsedi Mária képzőművész terve alapján készült és a régió nagyvárosainak jelképeit ábrázolja, mint a székesfehérvári Szent Anna kápolna vagy a veszprémi István és Gizella szobor.
/ 2006.05.08. 15:21:32 |

Megkezdődik a Fejér Megyei Levéltár rekonstrukciós terveinek elkészítése

 Május 8-án írták alá azt a szerződést, amelynek értelmében a Középülettervező Rt. elkészíti a Fejér Megyei Levéltár felújításának és bővítésének kiviteli terveit és a kivitelezés során a helyszíni tervezői művezetést is, közel bruttó 50 millió forint értékben. A megyei levéltár kutatószolgálata május 15-től ideiglenesen szünetel, szeptember 1-től a Kikindai út 1. szám alatt lesz a központ. A Fejér Megyei Levéltár 2009 elején költözhet vissza a jelenlegi helyére, a felújított intézmény a Szent István tér felé a XIX. század elejét, a Várkörút felé pedig a XXI. századot mutatja majd.  
/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 2006.05.08. 11:39:04 |

Vandálok jártak vasárnap hajnalban a Rózsa ligetben

 A Rózsa ligetből rongálásról tettek bejelentést, ugyanis ismeretlen személyek a ligetben lévő betonasztalok közül néhány fedlapját leemelték, némelyiket össze is törték, a kovácsoltvas padokat megrongálták, öt szemetest el is vittek. A lopással 155.000,-Ft., a rongálással 200.000,-Ft. kárt okoztak a ligetben.

/ 2006.05.08. 10:37:47 |

Összesítő site-on lesznek elérhetőek az európai uniós intézmények honlapjai

 Az idei Európa-naptól, május 9-től az európai uniós intézmények honlapjai a .eu kiterjesztésű internetes címeken lesznek elérhetők. Az europa.eu külön internetes „márkává”, az uniós intézmények és ügynökségek egységes online belépési pontjává válik. Valamennyi uniós intézmény és ügynökség az EUROPA égisze alá kerül majd, és címük az „europa.eu”-család részévé válik. Az intézmények eddigi „.eu.int” címei még legalább egy évig élni fognak.

/ 2006.05.08. 09:09:06 |

Minden bolt köteles lesz visszavenni a háztartási gépeket

 Szigorodik az elektromos és elektronikai berendezések hulladékainak visszavétele május 9-től, gyakorlatilag bármilyen új eszköz vásárlásakor a kereskedő köteles lesz visszavenni a régit. A kormányrendelet melléklete sorolja fel azokat az eszközöket, amelyeket vissza kell venniük a kereskedőknek. Ebben is történt némi módosítás: bekerült a 10 kilogrammnál nem nehezebb számítógép és külön sort kapott a felsorolásban a printer és a kaputelefon is.