Előny a Volánnál - Győzelemmel tért vissza a fehérvári kispadra Jan Jasko

Élesedik a küzdelem az Interligában, hiszen az elődöntőben már nem hibázhatnak a harcoló felek. Az alapszakasz-első Alba Volán-FeVita a három győzelemig tartó párharc első két összecsapását hazai környezetben vívhatja az Újpest ellen, így az immár Jan Jasko irányította fehérváriak a helyzeti előny kihasználásával elérhető közelségben érezhetnék az Interliga fináléját. Az elődöntőt a bokasérüléssel bajlódó csapatkapitány Kangyal Balázs nélkül kezdték a kék-fehérek, az ÚTE azonban teljes haderővel indult csatába a Volán ellen. Alba Volán-FeVita – Újpesti TE 3-1 (1-0, 0-0, 2-1)
2007.01.17. 01:50 |

A találkozó elején nem sok minden történt a jégen, a 6. percben Peterdi veszélyeztetett, amire még ugyanabban a minutumban Csibi és Smidriak válaszolt. A hetedik percben aztán örülhetett a fehérvári érzületű publikum, ugyanis Milos Palovcik terelgette a korongot a lilák kapujától három méterre, majd a megfelelő pillanatban fonákkal helyezte a pakkot Gonda kapus mellett a kapu bal oldalába, 1-0. A harmad hátralevő részében nem rohamoztak túl nagy intenzitással a csapatok, így a megváltást a második harmadtól lehetett várni.

A középső játékrészben már egyértelmű fölényben játszott a Volán, azonban a helyzeteket nem sikerült gólra váltani. Poznik, Stastny, Rajz, Majoross, Gröschl és Ocskay kísérletét is hárította Gonda, eközben az Újpest is eljutott Budai ketrecéig, de a fehérvári hálóőr rendre a helyén volt.

A gyenge játékot feledtetvén a harmadik harmad ötödik percében ismét Milos Palovcik jelentkezett a lilák kapuja előtt, Stastny passzából növelte a fehérvári előnyt kettőre. Az 52. perc végén Stastny emelte a korongot az ellen hálójába, azonban kisles miatt Gebei vezetőbíró érvénytelenítette a találatot… Öt perccel a mérkőzés vége előtt Ancsin János időt kért, és a vendégek nagy rohamra indultak. Az 57. percben szépített is az UTE, Marcinek húzásába Papp Viktor piszkált bele, 2-1. A találkozó hátra levő perceiben az újpestiek kinyíltak az egyenlítés érdekében, ezt pedig Palkovics Krisztián használta ki az utolsó előtti minutumban: Ocskay korongjával robogott ziccerben a lilák kapuja felé, és nem hibázott a befejezésnél. Az Alba Volán-FeVita 3-1-es győzelmével előnyt szerzett az Interliga elődöntőjében, de a Fehérvári Ördögök a jó játékkal adósak maradtak a folytatásra.

Alba Volán-FeVita – Újpesti TE 3-1 (1-0, 0-0, 2-1)

Székesfehérvár, 1000 néző
 Vezette: Gebei (Soós, Bedő)

AVF: Budai – Smidriak, Poznik, Vaszjunyin, Ocskay (1), Palkovics, Ennaffati, Tőkési, Csibi, Palovcik 2, Stastny (1), Fodor, Svasznek, Rajz, Holéczy, Majoross, Borostyán, Ondrejcik, Gröschl, Rehák, Kovács. Vezetőedző: Jan Jasko

UTE: Gonda – Krulis, Jurasko, Borbás, Voskar, Dubek, Gallo, Horváth, Ladányi, Papp 1, Peterdi, Hetler, Sprencz, Szajbert P., Marcinek (1), Buzás, Szajbert K., Sziráki, Rusznyák, Fekecs, Virág. Vezetőedző: Ancsin János

Kiállítások: 16 perc, ill. 17 perc + 10 perc fegyelmi(Voskar), végleges fegyelmi (Jurasko)