-
Nyári futás és gyaloglás
Ismét megrendezik a Székesfehérvári Nyári Futás vagy Gyaloglás Próbát a Halesz Liget rekortán futókörén. A június 30-i, ingyenesen látogatható eseményen minden korosztály saját tempójában és saját maga által választott időtartamban mérheti fel állóképességét.
2026.06.26. -
Köztéri sakkasztalok Fehérváron
Székesfehérváron korábban is nagy népszerűségnek örvendtek a közterületeken elhelyezett sakkasztalok, így a tavalyi hat közösségi asztal telepítését követően idén újabb helyszínekre került és kerül sakktáblaasztal a város különböző pontjain.
2026.06.25. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Egy lépésre az Interliga döntőjétől az Alba Volán-FeVita
Az Interliga elődöntőjének szlovén érdekeltségű ágán a Slavija Ljubljana némi meglepetésre 3-2-re nyerni tudott az Olimpija otthonában, és hasonló bravúrra készült az Újpesti TE is a második Alba Volán-FeVita elleni összecsapáson. A fehérváriak nem kívántak asszisztálni a lilák terveihez, így máris két kapuralövéssel kezdték a három győzelemig tartó párharc újabb meccsét. A kezdeti Volán-offenzívát aztán az Újpest egyre inkább csillapította, és néhányszor Peterdiék ajándékozták meg kellemetlen pillanatokkal a kék-fehér védelmet, de az újpesti legények nem nyújtották tudásuk javát, még üres kapuba sem találtak be...
Alba Volán-FeVita – Újpesti TE 3-1 (1-0, 2-1,0-0)
2007.01.17. 21:25 |
Az Interliga elődöntőjének szlovén érdekeltségű ágán a Slavija Ljubljana némi meglepetésre 3-2-re nyerni tudott az Olimpija otthonában, és hasonló bravúrra készült az Újpesti TE is a második Alba Volán-FeVita elleni összecsapáson. A fehérváriak nem kívántak asszisztálni a lilák terveihez, így máris két kapuralövéssel kezdték a három győzelemig tartó párharc újabb meccsét.
A kezdeti Volán-offenzívát aztán az Újpest egyre inkább csillapította, és néhányszor Peterdiék ajándékozták meg kellemetlen pillanatokkal a kék-fehér védelmet, de az újpesti legények nem nyújtották tudásuk javát, még üres kapuba sem találtak be. A Volán mezőnyfölénye a harmad végén emberelőnnyel is párosult. A szimpla fór után fél percig kettős előnyben is hokizhatott Jan Jasko alakulata, de csak a játékrész utolsó percében, négy mezőnyjátékos ellen tudott gólt szerezni a hazai csapat: Ocskay passzából Anton Poznik volt eredményes.
A fehérváriak ott kezdték a második játékrészt, ahol az elsőt befejezték. 31 másodperc telt el a harmadból, amikor egy kontraakciót vezetett a Volán, Stastny robogott el a bal szélen, centerezésére pedig Csibi József a legjobbkor és a legjobb helyen érkezett, és nem hibázott, 2-0. A folytatásban Ladányi, illetve Csibi és Fodor próbálkozásait is hárították a kapusok, majd a 37. percben az Újpest játszhatott emberlőnyben, Horváth András közeli lövését pedig képtelen volt védeni Budai, 2-1. A szépítő találat után nem kaphatott erőre az UTE, mert a 40. percben Palkovics Krisztián bombagóllal zökkentette vissza a lilákat kétgólos hátrányukba, 3-1. A harmad legvégén ismét Palkovics veszélyeztetett, azonban szólója végén megeresztett lövését védte Gonda Kamill.
A csapatok az elődöntő második meccsén is hozták az egy gólnélküli harmadot, a záró játékrészben már nem rezdültek a hálók, pedig Kovács Csaba agilis játékának köszönhetően Gondának és az újpesti kapuvasnak is akadt dolga.
Az Alba Volán-FeVita 3-1-es győzelmével már csak egy diadalnyi távolságra jutott az Interliga fináléjától. A három győzelemig tartó párharc harmadik összecsapását szombaton 18.30-kor a Megyeri úton vívják a csapatok.
Alba Volán-FeVita – Újpesti TE 3-1 (1-0, 2-1,0-0)
Székesfehérvár, 700 néző
Vezette: Nyeste (Abonyi, Wolf)
AVF: Budai – Ondrejcik, Poznik 1(ee), Kovács, Ocskay (2), Palkovics 1, Ennaffati, Tőkési, Csibi 1, Palovcik, Stastny (1), Borostyán, Svasznek, Vaszjunyin, Holéczy, Fodor, Gröschl, Rajz, Majoross, Simon. Vezetőedző: Jan Jasko
UTE: Gonda – Krulis, Jurasko, Borbás, Voskar, Dubek, Gallo, Horváth 1(ee), Ladányi (1), Papp, Peterdi, Hetler, Szajbert, Szajbert P., Marcinek, Virág, Sprencz, Szirányi, Rusznyák, Fekecs, Buzás. Vezetőedző: Ancsin János
Kiállítások: 12 perc + 10 p. fegyelmi ill., 16 perc + 10 p. fegyelmi
A kezdeti Volán-offenzívát aztán az Újpest egyre inkább csillapította, és néhányszor Peterdiék ajándékozták meg kellemetlen pillanatokkal a kék-fehér védelmet, de az újpesti legények nem nyújtották tudásuk javát, még üres kapuba sem találtak be. A Volán mezőnyfölénye a harmad végén emberelőnnyel is párosult. A szimpla fór után fél percig kettős előnyben is hokizhatott Jan Jasko alakulata, de csak a játékrész utolsó percében, négy mezőnyjátékos ellen tudott gólt szerezni a hazai csapat: Ocskay passzából Anton Poznik volt eredményes.
A fehérváriak ott kezdték a második játékrészt, ahol az elsőt befejezték. 31 másodperc telt el a harmadból, amikor egy kontraakciót vezetett a Volán, Stastny robogott el a bal szélen, centerezésére pedig Csibi József a legjobbkor és a legjobb helyen érkezett, és nem hibázott, 2-0. A folytatásban Ladányi, illetve Csibi és Fodor próbálkozásait is hárították a kapusok, majd a 37. percben az Újpest játszhatott emberlőnyben, Horváth András közeli lövését pedig képtelen volt védeni Budai, 2-1. A szépítő találat után nem kaphatott erőre az UTE, mert a 40. percben Palkovics Krisztián bombagóllal zökkentette vissza a lilákat kétgólos hátrányukba, 3-1. A harmad legvégén ismét Palkovics veszélyeztetett, azonban szólója végén megeresztett lövését védte Gonda Kamill.
A csapatok az elődöntő második meccsén is hozták az egy gólnélküli harmadot, a záró játékrészben már nem rezdültek a hálók, pedig Kovács Csaba agilis játékának köszönhetően Gondának és az újpesti kapuvasnak is akadt dolga.
Az Alba Volán-FeVita 3-1-es győzelmével már csak egy diadalnyi távolságra jutott az Interliga fináléjától. A három győzelemig tartó párharc harmadik összecsapását szombaton 18.30-kor a Megyeri úton vívják a csapatok.
Alba Volán-FeVita – Újpesti TE 3-1 (1-0, 2-1,0-0)
Székesfehérvár, 700 néző
Vezette: Nyeste (Abonyi, Wolf)
AVF: Budai – Ondrejcik, Poznik 1(ee), Kovács, Ocskay (2), Palkovics 1, Ennaffati, Tőkési, Csibi 1, Palovcik, Stastny (1), Borostyán, Svasznek, Vaszjunyin, Holéczy, Fodor, Gröschl, Rajz, Majoross, Simon. Vezetőedző: Jan Jasko
UTE: Gonda – Krulis, Jurasko, Borbás, Voskar, Dubek, Gallo, Horváth 1(ee), Ladányi (1), Papp, Peterdi, Hetler, Szajbert, Szajbert P., Marcinek, Virág, Sprencz, Szirányi, Rusznyák, Fekecs, Buzás. Vezetőedző: Ancsin János
Kiállítások: 12 perc + 10 p. fegyelmi ill., 16 perc + 10 p. fegyelmi