Egy lépésre az Interliga döntőjétől az Alba Volán-FeVita

Az Interliga elődöntőjének szlovén érdekeltségű ágán a Slavija Ljubljana némi meglepetésre 3-2-re nyerni tudott az Olimpija otthonában, és hasonló bravúrra készült az Újpesti TE is a második Alba Volán-FeVita elleni összecsapáson. A fehérváriak nem kívántak asszisztálni a lilák terveihez, így máris két kapuralövéssel kezdték a három győzelemig tartó párharc újabb meccsét. A kezdeti Volán-offenzívát aztán az Újpest egyre inkább csillapította, és néhányszor Peterdiék ajándékozták meg kellemetlen pillanatokkal a kék-fehér védelmet, de az újpesti legények nem nyújtották tudásuk javát, még üres kapuba sem találtak be...
Alba Volán-FeVita – Újpesti TE 3-1 (1-0, 2-1,0-0)

2007.01.17. 21:25 |
 Az Interliga elődöntőjének szlovén érdekeltségű ágán a Slavija Ljubljana némi meglepetésre 3-2-re nyerni tudott az Olimpija otthonában, és hasonló bravúrra készült az Újpesti TE is a második Alba Volán-FeVita elleni összecsapáson. A fehérváriak nem kívántak asszisztálni a lilák terveihez, így máris két kapuralövéssel kezdték a három győzelemig tartó párharc újabb meccsét.

A kezdeti Volán-offenzívát aztán az Újpest egyre inkább csillapította, és néhányszor Peterdiék ajándékozták meg kellemetlen pillanatokkal a kék-fehér védelmet, de az újpesti legények nem nyújtották tudásuk javát, még üres kapuba sem találtak be. A Volán mezőnyfölénye a harmad végén emberelőnnyel is párosult. A szimpla fór után fél percig kettős előnyben is hokizhatott Jan Jasko alakulata, de csak a játékrész utolsó percében, négy mezőnyjátékos ellen tudott gólt szerezni a hazai csapat: Ocskay passzából Anton Poznik volt eredményes.

A fehérváriak ott kezdték a második játékrészt, ahol az elsőt befejezték. 31 másodperc telt el a harmadból, amikor egy kontraakciót vezetett a Volán, Stastny robogott el a bal szélen, centerezésére pedig Csibi József a legjobbkor és a legjobb helyen érkezett, és nem hibázott, 2-0. A folytatásban Ladányi, illetve Csibi és Fodor próbálkozásait is hárították a kapusok, majd a 37. percben az Újpest játszhatott emberlőnyben, Horváth András közeli lövését pedig képtelen volt védeni Budai, 2-1. A szépítő találat után nem kaphatott erőre az UTE, mert a 40. percben Palkovics Krisztián bombagóllal zökkentette vissza a lilákat kétgólos hátrányukba, 3-1. A harmad legvégén ismét Palkovics veszélyeztetett, azonban szólója végén megeresztett lövését védte Gonda Kamill.

A csapatok az elődöntő második meccsén is hozták az egy gólnélküli harmadot, a záró játékrészben már nem rezdültek a hálók, pedig Kovács Csaba agilis játékának köszönhetően Gondának és az újpesti kapuvasnak is akadt dolga.
 Az Alba Volán-FeVita 3-1-es győzelmével már csak egy diadalnyi távolságra jutott az Interliga fináléjától. A három győzelemig tartó párharc harmadik összecsapását szombaton 18.30-kor a Megyeri úton vívják a csapatok.