Hírek
-
Több ezer ember látogatott ki az idei Korona vásárra
Szombaton ezrek látogattak ki a hagyományos Korona vásárra Székesfehérvár Belvárosba. Kevesen tudják, hogy a Fejér Megyei Népbolt Vállalat, az 1950-es év végéig működött, majd némi változtatással, kiválva e körből alakult meg a Székesfehérvári Kiskereskedelmi Vállalat, ami Fejér Megyei Iparcikk Vállalat néven működött egészen a nyolcvanas évek elejéig és ezt a ma is létező Korona Rt elődjének lehet tekinteni. A továbbiakban a belvárosi kiskereskedelem történetéről is olvashat...(képgaléria a Korona vásárról itt!)
2006.05.13. 16:21:48 -
Kiállítás nyílt a Vöröskereszt 125 éves születésnapja alkalmából
Kiállítás nyílt a Vöröskereszt székesfehérvári irodájában a szervezet 125 éves születésnapja alkalomából. A tárlat korabeli dokumentumok és tárgyak segítségével mutatja be a Vöröskereszt múltját. Varga István megyei elnök megnyitójában kiemelte: az új típusú katasztrófahelyzetek miatt új kihívásokkal kell szembenézniük a Vöröskereszt tagjainak.
2006.05.13. 10:47:24 -
A legtöbb baleset az elsőbbségadás elmulasztása miatt történt a héten
Tizennyolc személyi sérüléses baleset, négy elhunyt, húsz sérült, hét ittas – ez Fejér megye elmúlt hetének baleseti összesítése. A legtöbb baleset elsőbbség meg nem adása miatt történt, a legkritikusabb időszak pedig a délután volt. Hat baleset oka relatív gyorshajtás volt, kettőé figyelmetlenség, szintén kettőé követési távolság be nem tartása, míg egy baleset szabálytalan előzés miatt történt.
2006.05.13. 07:59:33 -
A legjobb négy között az Albacomp – Idegenben harcolták ki a továbbjutást a fehérváriak
A kosárlabda NB1 negyeddöntőjének negyedik mérkőzésén harcolta ki az elődöntős tagságot az Albacomp együttese. A fehérváriak egyenletes, magabiztos játékkal rukkoltak elő a Kaposvár otthonában, és ennek meg is lett az eredménye: az Albacomp 13 ponttal győzte le riválisát, és jutott a bajnokság legjobb négy csapata közé, 3-1-es összesítéssel. Az elődöntőben folytathatja a Debrecent búcsúztató Pécs, és a Kecskemétet verő Körmend is, míg a Szolnok és a Paks párharca vasárnap ér véget. Kaposvári KK - Albacomp 72-85 (23-24, 18-20, 21-22, 10-19)
2006.05.12. 22:43:54 -
Bravúros nyomozás után fogták el a fejér megyei rendőrök a négygyermekes családanya gyilkosát
Február 24-én eltűnt egy 45 éves négygyermekes családanya. Március 26-án Kincsesbánya és Csór között kirándulók találtak rá egy ismeretlen személyazonosságú női holttestre, amelyről szakértő kimondta, bűncselekmény áldozata lett. Később kiderült az eltűnt 45 éves asszony az áldozat. A fejér megyei rendőrök nyomozásba kezdtek, melynek során megállapítást nyert az elkövető személyazonossága. A 20 éves fehérvári férfit a héten elfogták a nyomozók. Az ügy felderítéséről pénteken délelőtt tartottak sajtótájékoztatót a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányságon.
2006.05.12. 18:22:38
Átvették megbízólevelüket Fejér megye országgyűlési képviselői
Ünnepélyes keretek között csütörtökön átvették megbízólevelüket Fejér megye országgyűlési képviselői a Megyeházán. Az egyéni választókerületekből és a területi listáról egyaránt 7-7 képviselő jutott a Parlamentbe: Warvasovszky Tihamér, dr. Gógl Árpád, dr. Kálmán András, Ecsődi László, Schmidt Ferenc, Lengyel Zoltán , dr Kelemen András. Fejér megye területi listájáról dr. Cser-Palkovics András, Molnár Albert, Mikola István, Szántó János, Dorkota Lajos, Dér Zsuzsanna és dr. Világosi Gábor képviselő vehette át megbízólevelét.
Új játszóteret avattak fel az Ybl lakótelepen
Két székesfehérvári mobiltelefon-tolvajt is elfogtak a rendőrök
A fehérvári nyomozóknak úgy sikerült az elkövetőt beazonosítani, hogy a hasonló módszerrel elkövetett bűncselekmények tetteseiről fényképalbumuk volt. A sértett ebben ismerte fel támadóját, akiről kiderült, korábban többször követett már el rablásokat, melyek miatt már börtönben is ült. Jelenleg bűnügyi őrizetben van és a rablás elkövetése miatt ellene a fehérvári rendőrök gyorsított eljárást indítottak, így ügyében akár két héten belül ítélet is születhet.
Elkezdődött a kedvezményes virágvásár - a közterületekre 130 ezer tő virág kerül
Székesfehérvár kincsei címmel hirdetett rajzpályázatot gyerekeknek az ARISZ
Vonattal és busszal is lehet utazni a Magyar Kupa-döntőre
A Videoton FCF Baráti Kör Egyesület tájékoztatja a Vidi szurkolóit, hogy a május 17-I, FC Fehérvár – Vasas Magyar Kupa-döntőre a város öt helyén lehet megváltani az utazásra, és a belépésre jogosító jegyeket. A különvonatra - amellyel 1400 fő kelhet útra Budapest felé - a felnőtteknek 500.- Ft-ba, míg a diákoknak és a nyugdíjasoknak 300.- Ft-ba kerül a jegy, az autóbuszokra pedig egységesen 1.000.- Ft-ba. Az autóbuszok a Piac-téri parkolóból indulnak 15,00 órakor, természetesen a vonat is ekkor indul majd. A mérkőzésre szóló belépők egységesen 2.000.- Ft-ba kerülnek. A busz, illetve vontjegyek már szerdától, míg a meccsbelépők péntektől vásárolhatók meg.
Ingyenes innovációs menedzser képzést hirdet a Vállalkozói Központ Közalapítvány
A Vállalkozói Központ Közalapítvány ingyenes innovációs menedzser képzést szervez 2006. júniusában. A tanfolyamon 35 közép-dunántúli régióban székhellyel rendelkező mikro-, kis- és középvállalkozás vehet részt térítésmentesen az Innovációs Alapból finanszírozott Baross Gábor innovációs pályázati programnak köszönhetően. A 3*2 napos képzés célja meghonosítani és fejleszteni azt a kultúrát és környezetet, melyben az üzleti siker és a régió kiegyensúlyozott fejlődésének egyik kulcstényezője az innováció.
Az új EU tagok 2010-re kinövik az EBRD-t
A kelet-európai új EU tagországok öt éven belül túlfejlődnek az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) tevékenységi körén, mondta szerdán Londonban az EBRD elnöke. Jean Lemierre, aki a kelet-európai átalakulás pénzügyi olajozására 15 éve létrehozott londoni pénzintézet jövő heti éves közgyűlése előtt tartott tájékoztatót újságíróknak, elmondta: az igazgatótanács által aznap egyhangúlag elfogadott új ötéves stratégia kimondja, hogy a kedvezményezett térségbe tartozó nyolc új EU tagállam 2010 végére "kinövi" az EBRD-t.