-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
Székesfehérvár- Veszprém: folytatódott a Fejlesztési Pólus Csúcstalálkozó
Veszprémben egyeztetett Warvasovszky Tihamér székesfehérvári és Debreczenyi János veszprémi polgármester a Fejlesztési Pólus program projektjeiről és a kapcsolódási pontokról. Ennek eredményeként a környezetipar, bioenergetika, mechatronika és informatika (– nanotechnológia) tématerületek kerültek kiemelésre, amelyekben a szorosabb együttműködés kiépítése a cél. A mai, veszprémi megbeszélésen döntés született, hogy a munkákat ennek szellemében kell folytatni, hogy a 2007. január 31-i határidőre a projektekhez olyan megvalósíthatósági tanulmányokat lehessen bemutatni a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség felé, amelyből tükröződik, hogy a társpólus együttműködve és egyként kíván sikeresen szerepelni a források megszerzésében induló versenyben.
2007.01.17. 19:44 |
Veszprémben egyeztetett Warvasovszky Tihamér székesfehérvári és Debreczenyi János veszprémi polgármester a Fejlesztési Pólus program projektjeiről és a kapcsolódási pontokról. A megbeszélés a múlt heti, székesfehérvári találkozó folytatása volt, ahol az együttműködés jegyében elkezdték összehangolni a fejlesztési terveket a városok és a felsőoktatási intézmények szakemberei.
2007. év elejére a Székesfehérvár-Veszprém Fejlesztési pólus tengely programmal kapcsolatos teendők a projektek kidolgozásának és azok egyeztetésének fázisába érkeztek. A munkálatok fontosságát magyarázza, hogy a két város a legmagasabb szinten kezdett érdemi párbeszédet a konkrét együttműködések érdekében. A két polgármester által vezetett szakmai fórum 2007. január 10-én ült össze először Székesfehérváron, ahol a városi vezetők és szakértőik mellett a Pannon Egyetem, a Budapesti Műszaki Főiskola Regionális Oktatási és Innovációs Központjának vezetői vették sorra azokat a kulcsprojekteket, amelyeknek megvalósítása a közeljövőben megkezdődhet.
A mostani egyeztetés célja a múlt héten elkezdett munka folytatása volt: a városok kulcsprojektjeit tartalmi összehangolása, kiemelve azokat a területeket, ahol további szorosabb együttműködés lehet a székesfehérvári és veszprémi felsőoktatási intézmények, kutatóhelyek, vállalatok között.
Az egyeztetések eredményeként a környezetipar, bioenergetika, mechatronika és informatika (– nanotechnológia) tématerületek kerültek kiemelésre, amelyekben a szorosabb együttműködés kiépítése a cél. A mai, veszprémi megbeszélésen döntés született, hogy a munkákat ennek szellemében kell folytatni, hogy a 2007. január 31-i határidőre a projektekhez olyan megvalósíthatósági tanulmányokat lehessen bemutatni a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség felé, amelyből tükröződik, hogy a társpólus együttműködve és egyként kíván sikeresen szerepelni a források megszerzésében induló versenyben.
2007. év elejére a Székesfehérvár-Veszprém Fejlesztési pólus tengely programmal kapcsolatos teendők a projektek kidolgozásának és azok egyeztetésének fázisába érkeztek. A munkálatok fontosságát magyarázza, hogy a két város a legmagasabb szinten kezdett érdemi párbeszédet a konkrét együttműködések érdekében. A két polgármester által vezetett szakmai fórum 2007. január 10-én ült össze először Székesfehérváron, ahol a városi vezetők és szakértőik mellett a Pannon Egyetem, a Budapesti Műszaki Főiskola Regionális Oktatási és Innovációs Központjának vezetői vették sorra azokat a kulcsprojekteket, amelyeknek megvalósítása a közeljövőben megkezdődhet.
A mostani egyeztetés célja a múlt héten elkezdett munka folytatása volt: a városok kulcsprojektjeit tartalmi összehangolása, kiemelve azokat a területeket, ahol további szorosabb együttműködés lehet a székesfehérvári és veszprémi felsőoktatási intézmények, kutatóhelyek, vállalatok között.
Az egyeztetések eredményeként a környezetipar, bioenergetika, mechatronika és informatika (– nanotechnológia) tématerületek kerültek kiemelésre, amelyekben a szorosabb együttműködés kiépítése a cél. A mai, veszprémi megbeszélésen döntés született, hogy a munkákat ennek szellemében kell folytatni, hogy a 2007. január 31-i határidőre a projektekhez olyan megvalósíthatósági tanulmányokat lehessen bemutatni a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség felé, amelyből tükröződik, hogy a társpólus együttműködve és egyként kíván sikeresen szerepelni a források megszerzésében induló versenyben.