Hírek
-
Ezer kacsa pusztult el a Széchenyi úti tűzben
A tűzoltók kiérkezésekor a Széchenyi utcai családi ház udvarán, a házzal egybeépített melléképületek mögött egy körülbelül 120 négyzetméteres, L alakú, alumínium hullámlemez fedésű, fából készült ól teljes terjedelmében égett. A tűzben körülbelül ezer kacsa pusztult el és vált a lángok martalékává, a faépület megsemmisült. A tűz veszélyeztette az ól melletti melléképületet, aminek a tetőszerkezete megrongálódott -írja a langlovagok.hu. (Megrázó képek a tűzről)
2006.05.17. 20:09:33 -
A Köfém lakótelepen is átadták az új játszóteret
Újabb játszóteret avattak fel Székesfehérváron, ezúttal a Köfém lakótelepen. Az ünnepélyes avatáson részt vett Székesfehérvár polgármestere Warvasovszky Tihamér és dr. Banizs Károly, a körzet önkormányzati képviselője is. A Köfém lakótelepen mintegy 9 millió forintot költött az önkormányzat a játszótérre. (képek a játszótér átadásáról itt)
2006.05.17. 16:17:24 -
Izzik a kupaláz Székesfehérváron
Óriási várakozás előzi meg az FC Fehérvár – Vasas labdarúgó Magyar Kupa Döntőt. Az összecsapás előtt néhány órával piros-kékbe öltözött Vidi-hívek sétálgattak Székesfehérvár belvárosában, majd 15 órakor egységesen indulnak útnak Budapest, a finálé helyszíne felé. Az FC Fehérvár játékosai magabiztosan, ám óvatosan készülnek a 18 órakor, az Üllői úton kezdődő találkozóra. (A Nemzeti Sport élő közvetítése) Íme a két csapat kezdő összeállítása:
2006.05.17. 13:53:54 -
Óriáskivetítőn a Magyar Kupa Döntő
Több ezer székesfehérvári szurkoló kíséri el az FC Fehérvár labdarúgó csapatát a budapesti Magyar Kupa Döntőre, azonban akik itthon maradnak azok is átérezhetik a kupadöntő hangulatát. A 18 órakor kezdődő FC Fehérvár – Vasas találkozót a Városháza előtt felállított óriáskivetítőn is figyelemmel követhetik az érdeklődők, sőt, az MK-finálét követően a Bajnokok Ligája döntőt is megtekinthetik. Az FC Fehérvár kupagyőzelme esetén pedig a Városházára érkezik a csapat, ahol a szurkolókkal együtt ünnepelhetnek...
2006.05.17. 13:40:42 -
Pénzszerzésre oktatnak a régió szakemberei Erdélyben
Az elnökök közötti kézfogással pecsételték meg azt a szóbeli megállapodást, amelyet a Közép-dunántúli régió Kovászna megyével kötött Erdélyben. A Tanács és az Ügynökség vezetői Demeter János tanácselnök meghívásának eleget téve látogattak Háromszékre. Az együttműködés első lépéseként az árkosi volt agronómusházban kialakítandó, június 16-án nyíló európai uniós képzőközpontban fognak oktatni a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség Kht. szakemberei.
2006.05.17. 08:57:27
Székesfehérváron élnek az ország legszegényebb és a leggazdagabb hajléktalanjai is
Garázdaság a Selmeczi utcában - légfegyverrel lőtték be az ablakot
"A zarándok" című produkciót mutatják be az ÖKH-ban pénteken
Megalakult az "egész ország gyűlése" - a kormány ügyvezetőként dolgozik tovább
Ünnepélyes esküt tettek a képviselők az Országgyűlés alakulóülésén. A parlament még megválasztja a házelnököt, az alelnököket és a jegyzőket. Bejelentik a kormány megbízatásának megszűnését, amely ügyvezető kormányként dolgozik tovább az új kabinet megalakulásáig. A kampánynak vége, mostantól más beszédmódra van szükség - jelentette ki Sólyom László államfő az Országgyűlés alakulóülésén. "A választások után a tények, a döntések és a felelősségvállalás ideje jött el" - fogalmazott a köztársasági elnök a megnyitó beszédében. Hangsúlyozta: az Országgyűlés az egész ország gyűlése, együtt van benne minden politikai irányzat, amely Magyarországon számottevő támogatottságot élvez, és minden képviselő egyenlő legitimáció birtokosa.
A rutin és az ifjonci hév diadala - Ötödik helyen zárt a MÁV Előre NB1-es röplabda csapata
Kaposvárra került idén a női röplabdázók NB1-es bajnoki serlege, azonban a MÁV Előre sem szégyenkezhet: Fésüs Irén amatőr együttese az ötödik helyen végzett a honi mezőny második vonalában. A fehérváriak mostoha körülmények között kezdték az idei bajnokságot – szinte új csapatot kellett építeniük – és a furcsa pontszámolási rendszer sem segítette a Mávos röpiseket. Fellegváriék csupán egyetlen szettel maradtak le a legjobb négy csapat küzdelemsorozatáról, így a MÁV Előre kénytelen volt az alsóházi rájátszásban brillírozni, ahol magabiztosan utasította maga mögé a mezőnyt begyűjtve ezzel az ötödik helyet.