Hírek


/ 2006.09.28. 12:19:59 |

Jelzőlámpás csomópontot avattak a Budai út-Nagyszombati út kereszteződésében

 Szeptember 28-án jelzőlámpás csomópontot adtak át a Budai út- Nagyszombati út kereszteződésében. A szakemberek kanyarodó sávot építettek ki a Nagyszombati út irányába, a forgalom elől elzárt területet pedig befogadó sávvá alakították. A mintegy 100 millió forintos beruházással a Budai út teljes hosszában biztonságosan közlekedhetnek majd az autósok és a gyalogosok is. Székesfehérvár polgármestere kiemelte, régi vágya volt a fehérváriaknak a biztonságos közlekedés a csomópontban, ahol korábban több baleset is történt. 
/ 2006.09.27. 23:31:39 |

Horváth Viktor ezüstérmes az öttusa Világkupán

 Az idei versenyidőszak Világkupa-futamain legjobban szereplő 32 öttusázó részvételével az olaszországi Chianciano ad otthont a VK-döntőnek. Az Alba Volán SC és a magyar válogatott kitűnősége Horváth Viktor idén sem adta alább, mint a tavalyi évadban, a tusázó remek versenyzéssel a második helyen végzett. A viadalt a cseh Libor Capalini nyete, a másik magyar induló Fülep Sándor a hetedik helyen zárt. Horváth Viktor jól lőtt, megfelelően vívott, remekül úszott, elfogadhatóan lovagolt, és a futást a harmadik helyről kezdte, végül megelőzte a lett Sikát.

/ 2006.09.27. 23:20:28 |

Elszenvedte idei első bajnoki vereségét az Alba Volán-FeVita

 A keddi magabiztos győzelmet követően meglepődhettek az Alba Volán-FeVita játékosai, hiszen a szerdai újabb bajnoki összecsapáson három góllal maradtak alul a honi pontvadászatba 62 év kihagyás után ismét jégre korcsolyázó Csikszereda Sport Club ellenében. A csíkiek sokkal frissebben mozogtak a fehérvári Jégcsarnok jegén mint a vendéglátók, és ennek eredményeképpen nem is lehetett más a meccs a vége, mint egy vaskos meglepetés. A második harmadban még csupán 1-0-ra vezettek Sándor Szilárdék, majd a zárójátékrészben megszórták az enerváltan hokizó Volánt, mely aklakulat az utóbbi öt nap leforgása alatt negyedik tétmérkőzését vívta, közte egy Magyar Kupa-győzelemmel. Alba Volán-FeVita – Csíkszereda Sport Club 1-4 (0-1, 0-0, 1-3)

/ 2006.09.27. 23:01:22 |

Győzőtt a jobb - "Simán" nyert a Fradi Fehérváron

 Rangadó rangadót követ a Cornexi-Alcoa-HSB Holding életében manapság, a Dunaferr legyőzése után Győrben nyolcgólos vereséget szenvedett Szabó Edina alakulata, az ötödik fordulóban pedig az a Budapest Bank-Ferencváros látogatott a Köfém csarnokba, mely együttes legutóbb elhódította az EHF-Kupát, a női kétilabda NB1 tabelláját pedig 100%-os teljesíténnyel vezeti. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Fradi az úgymond „nagyok” közül a Cornexivel meccselt elsőként, de különösebb gondot nem okozott a fehérváriak legyőzése sem. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Budapest Bank-Ferencváros 28-34 (13-15)

/ 2006.09.27. 22:21:32 |

Új helyre került Kisnagy András térplasztikája

 A mai napon avatta fel Warvasovszky Tihamér polgármester az új helyre került - eddig az 56-osok terén helyt foglaló - Kisnagy András térplasztikát. A vasbeton alkotást még a nyáron szállították át a József utcába, hiszen eredeti helyén a közgyűlés döntése alapján új szobrot állítanak fel a forradalom 50. évfordulójának alkalmából. A szobor köré padokat telepítettek és zöld parkot alakítottak ki. A térplasztikát a közeli általános iskola zenés verses műsorával adták át a környék lakóinak.
/ 2006.09.27. 14:09:39 |

Parkerdőt alakítanak ki a város szélén

Feketehegy-Szárazrét területén lévő parkerdő kialakításáról írt alá szándéknyilatkozatot a VADEX Mezőföldi Erdő- és Vadgazdálkodási Zrt és Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. A parkerdőt a város határában alakítják ki, a terület kijárata az Iszkaszentgyörgyi úton lesz. Az erdőben szinte valamennyi hazai fafajta megtalálható, a természeti szépségekben gazdag terület bejárása 2-3 órát vesz majd igénybe a kialakított ösvényeken. Szigli István, Feketehegy – Szárazrét önkormányzati képviselője elmondta, a parkerdő tömegközlekedéssel is jól megközelíthető lesz, a bejáratot buszmegálló közelében alakítják ki.  
/ 2006.09.27. 14:05:15 |

Átadták a Széchenyi út - Csíkvári út kereszteződésében kialakított körforgalmat

Hivatalosan is átadták ma az autósoknak a Széchenyi - Csíkvári úti körforgalmat. A mintegy 106 millió forintos beruházás keretében 1586 méter szegélyt és 4630 m2 aszfaltburkolatot építettek és 220 m taktilis jelet fektettek le, amelyek a gyengénlátók közlekedését segítik. A kivitelezés másfél hónap alatt készült el, ezalatt szinte valamennyi közmű átépült, így a távközlés, az ivóvíz és a szennyvíz közművekhez várhatóan jó pár évtizedig nem kell majd hozzányúlni. „Régi vágya volt a fehérváriaknak, hogy kulturált közlekedéstechnikai eszközökkel oldódjon meg a Széchenyi-Csíkvári út kereszteződésének problémája” – mondta az avatáson Warvasovszky Tihamér polgármester.
/ 2006.09.27. 10:24:46 |

Elfogadta az Európai Unió a magyar konvergencia programot

Elfogadta az Európai Bizottság a magyar konvergenciaprogramot keddi strasbourgi ülésén, de leszögezte, hogy annak szigorú végrehajtása kulcsfontosságú. Joaquín Almunia pénzügyi biztos üdvözölte, hogy a többszöri célmulasztás után a programban most reális, konkrét intézkedések szerepelnek, de jelezte, hogy még komoly kockázatok vannak a megvalósításához. Veres János pénzügyminiszter üdvözölte a döntést, és hozzátette: az unió fejnehéz programot vár, tehát a legdrasztikusabb intézkedéseket kell legelőbb végrehajtani.

/ 2006.09.27. 00:08:05 |

Románia és Bulgária is EU tag lesz 2007-től

Az Európai Bizottság elfogadta végső jelentését Románia és Bulgária EU-csatlakozásáról, s ennek végkövetkeztetése: mindkét ország 2007. január 1-től megkaphatja az EU-tagsággal járó jogokat és kötelezettségeket - jelentette be kedden délután Strasbourgban, az Európai Parlament ülésén José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke. Barroso felszólalásában - amelyet az internet révén Brüsszelben is követni lehetett - leszögezte, hogy a történelmi tapasztalatok szerint a bővítés segíti a gazdasági növekedést, előmozdítja a társadalmi kohéziót, s egyben megerősíti az EU szerepét a világban.

/ 2006.09.26. 22:30:11 |

Magabiztos Volán-siker a sporttörténeti bajnokin

Utoljára 1944-ben, vagyis 62 évvel ezelőtt volt rá példa, hogy a Csikszeredai Sport Club a magyar jégkorong-bajnokságban szerepelt. 2006 őszi idényében a csíkiek újra elrajtoltak a legjobb magyar csapatok mezőnyében. A romániai együttes hatnapos portyáján a bajnoki címvédővel kétszer, a Fehérvári Titánokkal háromszor mérkőzik meg, és az első állomás alkalmával nem játrak sikerrel a vendégek. Az Alba Volán-FeVita visszafogott játékkal is magabiztosan, három góllal nyert a Csíkszereda ellen. Alba Volán-FeVita – Csíkszereda Sport Club 4-1 (3-0, 0-1, 1-0)