-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Székesfehérvár is köszöntötte katonáit a Magyar Honvédelem Napján
Székesfehérváron több mint tíz éves hagyománya van annak, hogy a város polgárai egy ünnepi esten köszöntik a katonákat, míg a helyőrség alakulatai különböző színvonalas programokon adnak számot képességeikről a bemutatók helyszíneit felkereső érdeklődőknek. Az önkormányzat, a MH Összhaderőnemi Parancsnokság (MH ÖHP), továbbá a Honvédség és Társadalom Baráti Kör (HTBK) szervezésében az idén is megtartották e rendezvényt. Az Alba Pláza előtti Benkő Tibor vezérőrnagy, az MH ÖHP parancsnokhelyettese és Pénzes Mihály alpolgármester megnyitója után kezdődtek a programok. A nap eseményei a Vörösmarty Színházban rendezett ünnepi esttel zárultak, ahol átadták a Gyuricza-gyűrűt is.
2007.05.22. 07:51 |
Székesfehérváron több mint tíz éves hagyománya van annak, hogy a város polgárai egy ünnepi esten köszöntik a katonákat, míg a helyőrség alakulatai különböző színvonalas programokon adnak számot képességeikről a bemutatók helyszíneit felkereső érdeklődőknek. Az önkormányzat, a MH Összhaderőnemi Parancsnokság (MH ÖHP), továbbá a Honvédség és Társadalom Baráti Kör (HTBK) szervezésében az idén is megtartották e rendezvényt, Székesfehérvár köszönti katonáit címmel, az úgynevezett honvédelmi hét keretében. Utóbbi nyitányára egyébként már május 18-án sor került, amikor dr. Szekeres Imre honvédelmi miniszter átnyújtotta a köztársasági elnök által adományozott csapatzászlót az MH ÖHP parancsnokának, záróakkordja pedig a hónap utolsó vasárnapján esedékes hősök napja lesz.A magyar honvédelem napján, május 21-én kora délután az Alba Pláza előtti téren kezdődött a programok sora. Benkő Tibor vezérőrnagy, az MH ÖHP parancsnokhelyettese és Pénzes Mihály alpolgármester megnyitója után az MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Zászlóalj aknakereső kutyáinak bemutatóját tekinthette meg a publikum, majd az MH 25/88. Könnyű Vegyes Zászlóalj katonái adtak ízelítőt tudásukból. Emellett a helyőrségi zenekar, illetve számos könnyűzenei együttes koncertje, vetélkedők és játszóház gondoskodott a szórakozásról.
Ezzel párhuzamosan a közeli Hiemer-ház konferenciatermében kerekasztal-beszélgetés zajlott a Magyar Honvédséget érintő aktuális kérdésekről, Honvédelem és expedíciós műveletek címmel. Az eszmecserét megelőzően előadást tartott dr. Tálas Péter, a ZMNE Stratégiai Védelmi Kutató Központ igazgatója, dr. Gazdag Ferenc egyetemi tanár, dr. Szenes Zoltán nyugállományú altábornagy, egyetemi docens, illetve Tömböl László mérnök altábornagy, az MH ÖHP parancsnoka, aki az expedíciós műveletek előkészítése, végrehajtása során a Magyar Honvédségre váró feladatokról beszélt.
A nap eseményei a Vörösmarty Színházban rendezett ünnepi esttel zárultak, ahol – egyebek mellett – átadták a Gyuricza-gyűrűt is. A Baráti Körök Országos Szövetségének választmánya által, titkos szavazással, az idén hatodik alkalommal odaítélt díjat – Görög István, Tóth Zsigmond, Nagy László, Berencsi Attila és Warvasovszky Tihamér után – ezúttal Neparáczki Ferenc, a hódmezővásárhelyi helyőrségi klub intézményvezetője kapta. Az ünnepségen Simon M. Veronika festőművész Batthyány Lajosnak, az első felelős magyar kormány miniszterelnökének a portréját adományozta a Honvédség és Társadalom Baráti Kör székesfehérvári szervezetének.
(honvedelem.hu)