-
Egy kis kamrányi törődés
A világ számos pontjáról érkeznek résztvevők idén is a Székesfehérvári Királyi Napok egyik legnépszerűbb rendezvényére, a Nemzetközi Néptáncfesztiválra. A szervezők újra meghirdették adományozó, támogató akciójukat, hogy egy kis kamrányi törődéssel bárki segíthesse a programsorozat sikeres megrendezését és a méltó vendégvárást.
2026.06.24. -
Musical a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon
Pénteken este a kápolnásnyéki Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon megelevenedik egy történet szenvedélyről, kitartásról, alkotói válságról, barátságról és arról a pillanatról, amikor dönteni kell, hogy feladjuk, vagy tovább megyünk. Az Ember Márk főszereplésével látható különleges előadásra jegyek még kaphatók!
2026.06.24. -
Könyvtár nyílt a strandon
Strandkönyvtár várja az olvasni szeretőket június 27. és augusztus 22. között minden szombaton a városi strandon. A fogadóépület mellett felállított sátorban különféle tematikájú és stílusú olvasnivalók között lehet válogatni.
2026.06.24. -
Diakónusszentelés
A Szent István-székesegyházban ünnepélyes keretek között szentelték szerpappá Egyed Viktor akolitust. Ezen kívül a szertartás keretében hálát adtak a jubiláló papoknak szolgálataikért.
2026.06.24.
Január herceg sajátos világát mutatják be a Csók István Képtárban
Baksa Soós János azaz Január Herceg képeiből nyílt kiállítás a Csók István Képtárban. A művész fotói, rajzai, festményei mellett a galéria egyik elsötétített helyiségben az általa megteremtett világot mutatta be. A kiállítást St. Auby Tamás képzőművész nyitotta meg, aki néhány aprósággal lepte meg az alkotót majd aranyporral szórta be a cipőjét és elmondta, hogy ha Január Hercegről akarna beszélni, akkor fél életét el kellene regélnie. A kiállítás fehérvárra csalta a budapesti művészeket is, akik szervezetten egy busszal érkeztek fehérvárra köztük Wahorn András és Grandpierre Attila is. Tekintse meg képgalériánkat!
2007.05.21. 19:33 |
Baksa Soós János azaz Január Herceg képeiből nyílt kiállítás a Csók István Képtárban. A művész fotói, rajzai, festményei mellett a galéria egyik elsötétített helyiségben az általa megteremtett világot mutatta be. A kiállítást St. Auby Tamás képzőművész nyitotta meg, aki néhány aprósággal lepte meg az alkotót majd aranyporral szórta be a cipőjét és elmondta, hogy ha Január Hercegről akarna beszélni, akkor fél életét el kellene regélnie. A művész a megnyitó után diavetítésen mutatta meg további munkáit. A kiállítás fehérvárra csalta a budapesti művészeket is, akik szervezetten egy busszal érkeztek fehérvárra köztük Wahorn András és Grandpierre Attila is.
Tekintse meg képgalériánkat!
Nehéz a kiállításról bármit is írni, hiszen annyira zseniális munka terül a szemlélődő elé hogy a legtöbben majd egy órán keresztül néma csöndben elakadt lélegzettel szemlélték Január herceg gigantikus alkotását. A képtár egyik részét egy hatalmas fekete fóliával takarták el, ami mögött egy új világ, Január herceg pioneer művész saját kozmikus, utópisztikus világa várta a látogatókat. A fényről betoppanva először csak sötétséget és fényeket lát az ember majd megcsapja az orrát a füstölők illata, illetve Január herceg saját meditatív zenéi(Baksa a 60-as években a KEX együttes énekese volt, egészen disszidálásáig, jelenleg monoton törzsi alapokon nyugvó zenéket játszik). A sötétséget megszokva viszont mindenkinek eláll a lélegzete a látványtól. Baksa Soós egy óriási dobogóra teremtette meg a lelkében élő világot több ezer gyurma alakból. Elsőre csak valami gigantikus méretű káoszt lát az ember majd hosszan minden részletét megszemlélve előjönnek az összefüggések és kirajzolódik az a civilizáció, amit az alkotó elképzelt. Az emberben egyre inkább felrémlik, hogy Baksa Soós a civilizációk előtti bálványimádat korszakát helyezi egy kozmikus térbe és ebből születik meg egy utópisztikus szabad az ösztöneik tudatában élő civilizáció. Gondolkodás nélkül kijelenhető, hogy az elmúlt öt évben ez a legjobb kiállítás, ami a városban látható. A művész által teremtett sajátos világ egészen augusztus 12-ig fedezhető fel.
Tekintse meg képgalériánkat!
Nehéz a kiállításról bármit is írni, hiszen annyira zseniális munka terül a szemlélődő elé hogy a legtöbben majd egy órán keresztül néma csöndben elakadt lélegzettel szemlélték Január herceg gigantikus alkotását. A képtár egyik részét egy hatalmas fekete fóliával takarták el, ami mögött egy új világ, Január herceg pioneer művész saját kozmikus, utópisztikus világa várta a látogatókat. A fényről betoppanva először csak sötétséget és fényeket lát az ember majd megcsapja az orrát a füstölők illata, illetve Január herceg saját meditatív zenéi(Baksa a 60-as években a KEX együttes énekese volt, egészen disszidálásáig, jelenleg monoton törzsi alapokon nyugvó zenéket játszik). A sötétséget megszokva viszont mindenkinek eláll a lélegzete a látványtól. Baksa Soós egy óriási dobogóra teremtette meg a lelkében élő világot több ezer gyurma alakból. Elsőre csak valami gigantikus méretű káoszt lát az ember majd hosszan minden részletét megszemlélve előjönnek az összefüggések és kirajzolódik az a civilizáció, amit az alkotó elképzelt. Az emberben egyre inkább felrémlik, hogy Baksa Soós a civilizációk előtti bálványimádat korszakát helyezi egy kozmikus térbe és ebből születik meg egy utópisztikus szabad az ösztöneik tudatában élő civilizáció. Gondolkodás nélkül kijelenhető, hogy az elmúlt öt évben ez a legjobb kiállítás, ami a városban látható. A művész által teremtett sajátos világ egészen augusztus 12-ig fedezhető fel.