Hírek
-
Újra megcsodálhatják a járókelők a "Korsós hölgyet" a Lövölde úton
Átadták a pontosan negyven éve készült és nemrég felújított "Korsós hölgy" szobrot a Lövölde úton. A szobor 40 évig boldogította a környék lakóit, de pár éve a szobor a természet viszontagságai és rongálok munkája miatt megcsorbult. A környék lakóinak felhívására Kálmán Mihály területi képviselő indítványozta a szobor restaurálását, amit Kocsis Balázs restaurátor szobrász végzett el. A szobrot Warvasovszky Tihamér polgármester adta át a szép számban összegyűlt lakók részére. A restaurátor azt is elmondta, hogy az alkotást a fagy és a hőtágulás már nem veszélyezteti.
2006.09.26. 21:14:40 -
Szent Imrére és II. Lajos királyra emlékeztek ma Fehérváron
A Nemzeti Emlékhely területén emlékeztek ma Szent Imre halálának 975. és II. Lajos király születésének 500. évfordulójára. Az ünnepségen részt vett és köszöntőt mondott Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke, Gedai István, a Nemzeti Kegyeleti Bizottság elnökhelyettese és Warvasovszky Tihamér polgármester is. Beszédében Szili Katalin az együttműködést, az együtt építeni tudást és az összefogást nevezte a kor parancsának a magyar nemzet számára.A megemlékezést koszorúzás zárta, ahol a fenti résztvevőkön túl Sólyom László köztársasági elnök úr nevében is koszorút helyeztek el.
2006.09.26. 14:32:01 -
Látássérültek felvonulása az esélyegyenlőségért
A harmadik Esélyegyenlőségi Hónap programjának elemeként került sor szeptember 25-én, délután Székesfehérváron a látássérültek tandemkerékpáros felvonulására. A figyelemfelkeltő felvonulást, illetve az ezt követő csörgőlabda bemutatót a Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesülete (Lárke) valamint a székesfehérvári Esélyek Háza közösen szervezte azzal a céllal, hogy felhívják a figyelmet az esélyegyenlőség ügyére. A résztvevők Szokó Zsolt, a Lárke elnökének vezetésével, délután két órakor érkeztek a Városház térre, ahol Warvasovszky Tihamér polgármester köszöntötte őket. Ezután indultak tovább a Tóparti Gimnáziumhoz, ahol a Magyar Csörgőlabda Válogatott és a Fehérvár Rugby Club részvételével sor került a csörgőlabda bemutatóra.
2006.09.25. 21:48:48 -
A legkorszerűbb technikával épülnek parkolóházak Székesfehérváron
Szándéknyilatkozatot írt ma alá a Siloparking Hungary Zrt. és Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. A nyilatkozat tartalmazza, hogy a felek együttműködnek egy korszerű, mai igényeknek megfelelő parkolási rendszer kialakításában. A Siloparking Hungary Zrt Székesfehérvár Belvárosában és környékén 9 szintes automata 108 autó befogadására alkalmas parkolóházakat épít speciális mélyépítési technikával. A tervek szerint az Alba Régia mögötti parkolóban, a Vörösmarty Színház mögötti részen, illetve közvetlenül a Belváros mellett, vagy a Szent György Kórháznál épülnek föld alatti parkolóházak.
2006.09.25. 16:40:55 -
Gyermekorvosi rendelőt avattak Feketehegy-Szárazréten
Egy hónap alatt készült el Feketehegy - Szárazrét új gyermekorvosi rendelője. Szigli István, a terület képviselője elmondta, közel 1700 gyerek és 18 év alatti fiatal él a körzetben, így nem volt szerencsés, hogy eddig az Ybl telepre kellett elvinni őket. A létrejövő új intézményben dr. Molnár Erika főorvos asszony fog rendelni, itt látják el a védőnői és a tanácsadói szolgálatot is. Warvasovszky Tihamér polgármester az avatáson kiemelte, pár éve még semmi sem volt az épületben, 1996-ban felnőttorvosi rendelő, 2003-ban gyógyszertár költözött ide, most pedig gyermekorvosi rendelő költözött ide a körzetben élők és a város összefogásának köszönhetően.
2006.09.25. 16:35:11
Elektronikus önkormányzati fejlesztés segíti az ügyintézést
Nem csak kinézetében, hanem a szolgáltatások terén is többet nyújt Székesfehérvár új portálja, amin számos elektronikus közigazgatási funkció is található. „Az állampolgárok általában elégedetlenek az ügyintézés gyorsaságával és az információ szintjével: ezen a két problémán javít óriásit a projekt megvalósulása.” – emelte ki a fejlesztés kapcsán Dr. Világosi Gábor önkormányzati képviselő, az országgyűlés alelnöke. Az új portál civil szervezettekkel kapcsolatos pozitívumairól Óber László, az Ifjúsági, Informatikai és Civilkapcsolatok bizottságának elnöke, míg az elektronikus ügyintézés újdonságairól dr.Csapó Csilla, Székesfehérvár aljegyzője számolt be. Megújult Székesfehérvár honlapja - interjúnk dr.Csapó Csillával
Kupagyőztes az Alba Volán-FeVita
Az unió várhatóan elfogadja kedden a szeptember elején benyújtott konvergenciaprogramot
Az Európai Unió várhatóan elfogadja jövő kedden a szeptember 1-jén benyújtott magyar konvergenciaprogramot. A bizottság hat hónap bizonyítási időt ad majd a magyar kormánynak az egyensúly javítására, de ezentúl gyakrabban beszámoltatják majd az országot a program megvalósításáról. A bizottságot nem befolyásolja a jelenlegi magyarországi helyzet a program értékelésében.
EU-közvélemény: Törökország nem lesz az EU-ban 2020-ig, de lesz alkotmány
Huszonkettő baleset, huszonhét sérült Fejérben - az elmúlt hét baleseti statisztikája
Megújult a város honlapja - interneten intézhető hivatalos ügyek
Magyarország 139 milliárd forintos többlettel zárta a tavalyi uniós kasszát
Megújult a Magyarország.hu - elektronikus közigazgatás
A Magyar Kupa döntőjében az Alba Volán-FeVita
A miskolci Városi Jégcsarnok ad otthont az idei jégkorong Magyar Kupa négyes döntőjének. Az elődöntők párosításai közül kiemelkedett a finálénak is beillő Alba Volán-FeVita – Újpest összecsapás, mely a vártnál sokkal símább eredményt hozott. Az Alba Volán magabiztosan, 5-0-ra nyert és jutott az MK vasárnapi döntőjébe, ahol a Dunaújvárossal találkozik majd, mely alakulat a házigazda Miskolcot verte a másik elődöntőn.