Elindult a buszgyártás az Ikarus székesfehérvári gyárában

Két új jármű összeszerelése folyik, több váza pedig vár a sorára az Ikarusbus székesfehérvári gyárában. Az alvállalkozókkal kötött szerződések alapján egyelőre néhány tucat Ikarus készülhet Széles Gábor érdekeltségénél. A tavaly még Műszertechnika érdekeltségként működő, ma már egy magánszemély tulajdonában lévő IK Járműtechnika Kft. műhelyében készülő autóbuszok látszólag megegyeznek az Ikarus tavaly bemutatott modelljével. Az Ikarusbus tulajdonosa nemcsak a buszgyártásban lát lehetőségeket. A nyolchektáros terület megvásárlásáról a motorvonatgyárának helyet kereső Stadler AG-val tárgyalnak.
2007.05.23. 08:32 |
 
Két új jármű összeszerelése folyik, több váza pedig vár a sorára az Ikarusbus székesfehérvári gyárában. Az alvállalkozókkal kötött szerződések alapján egyelőre néhány tucat Ikarus készülhet Széles Gábor érdekeltségénél. A tavaly még Műszertechnika érdekeltségként működő, ma már egy magánszemély tulajdonában lévő IK Járműtechnika Kft. műhelyében készülő autóbuszok látszólag megegyeznek az Ikarus tavaly bemutatott modelljével.


 Az új busztípusból egyelőre nyolcvanat gyártatna le az Ikarusbus Kft. A székesfehérvári telepen jelenleg hét új Ikarus autóbusz-vázszerkezet, valamint több tucat egyéb alkatrész - homlok- és hátfal - várja az összeszerelést. A hét jármű közül az elsőn már hetek óta dolgoznak, így az autóbusz hamarosan elkészülhet. De a második gyártásban lévő Ikarus is rövid időn belül kigördülhet a szereldéből.

A beígért évi kétszáz darabos termelést - legalábbis az eddigi előkészületek alapján - az idén már nehezen érheti el székesfehérvári telepén az Ikarusbus. Egyelőre nem lehet tudni, hogy az új Ikarusok kinek a megrendelésére készülnek, hol állnak majd forgalomba. Mindenesetre a hírek szerint a járművek feltehetően nem hazánkban közlekednek majd. A legvalószínűbb, hogy az Ikarusbus új járművei Szlovákiába kerülnek. A szakértők mindenesetre úgy tartják: az új Ikarusok helyközi, távolsági autóbuszok lesznek. Erre utal, hogy vázszerkezetük magas padlós, így a városi forgalom igényeinek nem felel meg.

Az Ikarusbus tulajdonosa nemcsak a buszgyártásban lát lehetőségeket. A korábbi bejelentések szerint legalábbis a cég székesfehérvári telephelyének egy részét eladják. A nyolchektáros terület megvásárlásáról a motorvonatgyárának helyet kereső Stadler AG-val tárgyalnak.

Gazdaság

  1. Érkeznek a midibuszok

    Ahogy arról korábban hírt adtunk, a városrészi lakossági igényekhez igazítva további menetrendi módosítások várhatóak Székesfehérvár helyi közösségi közlekedésében. Fontos előrelépés lesz, hogy a várhatóan ősszel érkező midibuszok új területek – Harmatosvölgy, Sóstó I. és II., valamint Öreghegy – bekapcsolására is lehetőséget adnak.

    2026.06.18.
  2. A sportélet és gazdasági háttere

    A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.

    2026.06.11.
  3. A FIFA-vbtől a védelmi iparig

    Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.

    2026.06.03.
  4. VOSZ fórum júniusban

    A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!

    2026.06.03.