Hírek
-
Vasárnap női foci a Sóstói Stadionban
Házi rangadónak ad otthont vasárnap a Sóstói Stadion műfüves pályája. Most azonban nem a férfiak mérik össze tudásukat, hanem a gyengébbik nem képviselői néznek farkasszemet a női megyei labdarúgó bajnokság soros fordulójában. A fehérvári ARISZ a szintén „hazai” Köfém együttesét látja vendégül a hétvégén, vasárnap 9.00 órakor.
2006.10.31. 19:50:47 -
Háborús hősökre emlékeztek a város katonatemetőiben
Halottak Napja alkalmából koszorúzással tisztelgett a város önkormányzata és a honvédség a fehérvári katonatemetőkben nyugvó hősi halottak, katonák emléke előtt. Reggel háromnegyed kilenckor a Helyőrségi Klub udvarán, fél tízkor a Budai úti laktanyában, negyed tizenegykor az orosz katonatemetőben, háromnegyed tizenegykor a Szentlélek katonatemetőben és pontban délben a Városház téri II. Világháborús emlékműnél tartottak megemlékezést, tisztelegve a városban elhunyt hősi halottak előtt. A cikkben képeket talál az eseményről!
2006.10.31. 19:10:54 -
Ünnepélyes állománygyűlésen búcsúztatták a nyugállományba vonuló Győrössy Ferenc altábornagyot
Ünnepi állománygyűlést tartottak ma a székesfehérvári Szárazföldi Parancsnokságon, ahol Győrössy Ferenc altábornagy ünnepélyes búcsúztatására került sor nyugállományba vonulása alkalmából. Az ünnepélyen jelen volt többek között Havril András vezérezredes, Warvasovszky Tihamér székesfehérvári polgármester és országgyűlési képviselő, Gombaszöginé dr. Balogh Ibolya a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, Spányi Antal római katolikus megyéspüspök is. A Szárazföldi Parancsnokság parancsnoki teendőit november 1-től Benkő Tibor dandártábornok látja el. 2007 január 1-től összhaderőnemi integrált parancsnokságot hoznak létre Székesfehérváron.
2006.10.31. 14:11:41 -
Nagy ízutazás a Közép-Dunántúli régióban november 10-11-én
A Nagy Ízutazás menüsorának novemberi főételét a Közép-Dunántúl régió kínálja november 10-11-én. Az első alkalommal megrendezendő Márton-napi Vigadalom kemencés ételekkel, hagyományőrző programokkal és kiváló borokkal várja az Ízutazókat. A Dunától a Balaton-felvidékig terjedő "királyi régió", a Közép-Dunántúl nem csupán a királyok és királynék városaival, Székesfehérvárral és Veszprémmel, rendezvényekkel, várjátékokkal megelevenedő kastélyaival és váraival, történelmi nevezetességeivel, természeti szépségeivel, hanem a térség egyedi hangulatához méltó ételeivel is várja a vendégeket. Különleges gasztronómiai élménnyel gazdagodhatnak azok, akik megkóstolják a régió nevezetes specialitásait...
2006.10.31. 10:08:07 -
Nyitott jégpálya - ingyenes korcsolyázási lehetőség szerdán este
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata kezdeményezésére és az Alba Volán segítségével, a lakosság részére november 1-én (szerdán) 17-20 óráig díjmentes korcsolyázásra nyílik lehetőség. A szervezők felhívják a résztvevők figyelmét arra is, hogy a jégpálya használatával kapcsolatos szabályokat kötelesek betartani és minden résztvevő a saját felelősségére vesz részt a díjmentes korcsolyázási lehetőségen. Mindenkinek jó sportolást kívánnak a szervezők!
2006.10.31. 07:37:56
Vura József a Cornexi új vezetőedzője
Rangos turisztikai elismerést vett át Lugano-ban a város polgármestere
Elkészült a városi közérdekű információs táblarendszer
Győztes bemutatkozás - A listavezetőt győzte le az FCF
Elsöprő siker a premieren. - Konstatálhatta magában az FC Fehérvár új vezetőedzője, Marijan Vlak, ugyanis a most már általa dirigált piros-kék alakulat a listavezető otthonában tudott nyerni. A Borsodi Liga 11. fordulójában a nyolc találkozó óta veretlen MTK vendégeként mutatott be tapsra érdemes produkciót a Vidi. A fehérváriak Dvéri Zsolt góljával nyertek, és feljebb léptek a bajnoki tabellán. MTK-FC Fehérvár 0-1(0-0)
Bosszantó pontvesztés itthon - Menesztették Szabó Edinát
A női kézilabda NB1 10. fordulójában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding csapata papírforma-győzelemre készült a tabella 10. helyén szerénykedő Váci NKSE ellen. A készülődés azonban kevésnek bizonyult, mert a rengeteg hibával tarkított mérkőzést nem sikerült megnyerniük a fehérváriaknak, hiába vezettek szinte végig a hatvan perc alatt. A Cornexi játékosai általában megelégedtek a két-három, majd egy-két gólos vezetésükkel, a véghajrában pedig a hazaiaknak kellett loholniuk az eredmény után, ugyanis a Vác átvette a vezetést. Az utolsó percben egyenlített a Cornexi, majd 15 másodperccel a vége előtt ismét a fehérvári csapatnál volt az előny, ám Szabó Edina alakulata képtelen volt megtartani a fórt, Õri Cecília az utolsó előtti másodpercben egyenlített, és a 26-26-os pontvesztés a vezetőedző, Szabó Edina állásába került. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Váci NKSE 26-26 (13-12)
Óraátállítás: hosszabb lesz a vasárnap egy órával
Tisztújítás történt a Székesfehérvári Kistérségi Társulásban
Az új önkormányzati ciklus kezdetén a Székesfehérvári kistérségben is sor került - az ide vonatkozó szabályozásnak megfelelően - a Többcélú Kistérségi Társulás elnökének és elnökhelyettesének, valamint a bizottsági elnöknek és tagoknak a megválasztására. A kistérség öt településén megválasztott új polgármesterek is a mai üléssel kezdődően kapcsolódnak be a Társulás munkájába. Elnöknek ismét a fehérvári polgármestert Warvasovszky Tihamért, alelnöknek a szabadbattyáni Borsó Pált választotta a testület.