Hírek


/ 2006.10.26. 15:21:11 |

Forgalomkorlátozások az autóbuszpályaudvar építése miatt

Értesítjük a Lakosságot és a Gépjárművezetőket, hogy 2006. október 28-án 14.00 órától és 2006. október 29-én az autóbusz-pályaudvar átépítésének aszfaltozási munkái miatt forgalomkorlátozások kerülnek bevezetésre a Piac téren és a Palotai úton. Kérjük a Tisztelt Lakosságot és a Gépjárművezetőket, hogy a kihelyezett közúti jelzéseket fokozott figyelemmel kísérjék és úticéljuk megközelítésére esetleg más útvonalat használjanak. Szíves megértésüket és türelmüket köszönjük!

/ 2006.10.26. 14:11:53 |

Csütörtökön adták át az Axiál egymillió eurós fejlesztéssel épült új telephelyét

 Csütörtökön délelőtt tartották a székesfehérvári Axiál új telephelyének az átadását. A mezőgazdasági és építőipari gépekkel foglalkozó vállalkozás megújult épületének átadásán Gráf József földművelési és vidékfejlesztési miniszter is ott volt. Az Axiál 1994-ben családi vállalkozásként indult Székesfehérváron, ma pedig már az ezredik traktort adták ás Hegedűs József fehérvári mezőgazdasági vállalkozónak. A cég új telephelyének átadásán elhangzott, hogy mintegy 1 millió eurós beruházással bővítettek a városban -mondta Harsányi Zsolt tulajdonos, ügyvezető.

/ 2006.10.26. 12:25:55 |

Megnyílt a "Pályakörkép 2006" - pályaválasztási kiállítás a VOK-ban

 Pályakörkép 2006” címmel nyílt kiállítás október 26-án a Videoton Oktatási Központban, a Fejér Megyei Munkaügyi Központ szervezésében. A kiállítás keretében október 29-ig ismerhetik meg az érdeklődők a bemutatkozó középiskolák, főiskolák és felnőtt-képző intézmények oktatási kínálatát. A rendezvény megnyitóján Székesfehérvár polgármestere kiemelte, az önkormányzat és a pedagógusok felelőssége, hogy megteremtsék azt a hátteret, amely alapján a diákok olyan iskolák, illetve szakmák közül választhatnak, amelyben később megtalálják számításukat. A cikkben képgalériát talál a rendezvényről!

/ 2006.10.26. 09:01:31 |

Csehország: nem lesz euró 2010-ben

 A cseh kormány feladta az euróövezeti csatlakozás 2010-es céldátumát és nem jelölt meg új határidőt. A prágai pénzügyminisztérium és a cseh nemzeti bank a kormány döntését azzal magyarázta, hogy a deficites államháztartást, és a rugalmatlan munkapiacot meg kell reformálni, mielőtt a céldátumról határozni lehet. Elemzők szerint a növekvő jóléti kiadások miatt jövőre 4,2 százalékos államháztartási hiány várható Csehországban, szemben az unióban előírt 3 százalékkal, és a választások utáni parlamenti patthelyzet miatt nincs esélye a költségvetési reformnak.
 

/ 2006.10.26. 00:27:36 |

Román ellenfél a KEK-ben - A Cornexi a Vilcea ellen küzd a továbbjutásért

 Október 24.-én Bécsben megtartották a női kézilabda Kupagyőztesek Európa Kupájának sorsolását. Az izlandi Haukar Hafnarfjördur csapatán túljutó Cornexi-Alcoa-HSB Holding nehéz ellenféllel küzd majd meg a következő körben a továbbjutásért. A fehérváriak útjába a román Oltrim Vicea csapatát sodorta Fortuna a KEK-ben. A legjobb nyolc közé jutásért vívandó párharc első összecsapását január 7.-én vagy 8.-án vívják az együttesek Fehérvárott, a visszavágóra egy héttel később kerül majd sor.
/ 2006.10.26. 00:22:44 |

Tizen túli Titánok - Az Alba Volán-FeVita most sem kegyelmezett

 A Borsodi Jégkorong Liga soros játéknapján az Alba Volán-FeVita immár harmadszor korcsolyázot jégre a Fehérvári Titánok együttese ellen. A Volán egy sikerrel vett szlovéniai túrát követően nézett farkasszemet Kóger István tanítványaival, az Olimpija Ljubljana otthonában nyertek 2-1-re Ocskayék az Interliga keretében. A Fehérvári Titánok elleni találkozó nem hozott meglepetést, a fiatalok most sem úszták meg tíz kapott gól alatt. Alba Volán-FeVita - Fehérvári Titánok 11-0 (2-0, 4-0, 5-0)

/ 2006.10.25. 23:17:05 |

"Négypontos" siker - Fontos győzelmet aratott a Cornexi

 “Négypontos” mérkőzésre készült a bajnoki tabella ötödik helyén álló Cornexi-Alcoa-HSB Holding női kézilabda csapata az NB1 9. fordulója előtt. A fehérvári hölgyek a nyomukban loholó  - hatodik pozícióban tanyázó – Kiskunhalas NKSE-t fogadták szerdán délután, sikerrel. A cornexi gólgazdag mérkőzésen nyert, iramodott az élmezőny után. Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Kiskunhalas NKSE 37-33 (19-16)

/ 2006.10.25. 20:44:05 |

Alakuló ülését tartotta a város Környezetvédelmi Bizottsága szerdán délután

 Szerdán délután tartotta alakuló ülését Székesfehérvár Megyei Jogú Város Környezetvédelmi Bizottsága. A testület elnöke dr. Radics József állatorvos megköszönte az előző bizottság munkáját, majd javaslatot tett az ülések gyakoriságára és a munkatervre. Dr. Radics József hangsúlyozta, hogy a Környezetvédelmi Bizottság a jövőben egyeztetni fog a területi képviselőkkel és folytatni fogja azokat a programokat és pályázatokat is, amiket elődje dr. Banizs Károly elkezdett.
/ 2006.10.25. 19:12:35 |

Katonákra és hősi halottakra emlékezik a város október 31-én

A hagyományoknak megfelelően a Halottak Napja alkalmából koszorúzással tiszteleg a városi önkormányzat, a honvédség, a fehérvári katonatemetőkben nyugvó hősi halottak, katonák emléke előtt. Október 31-én (kedden) 8.45 órakor a Helyőrségi Klub udvarán, 9.30 órakor a Budai úti laktanyában, 10.15 órakor az orosz katonatemetőben, 10.45-kor a Szentlélek katonatemetőben és 12 órakor a Városház téri II. Világháborús emlékműnél tartunk megemlékezést. Minden tisztelegni vágyót szeretettel várnak a szervezők!

/ 2006.10.25. 10:15:14 |

"Reális továbblépési programot is kell alkotni..." - interjú Pénzes Mihály alpolgármesterrel

 A gazdasági terület alpolgármestere Pénzes Mihály, aki az előző önkormányzati ciklusban a Városfejlesztési Bizottság elnökeként és gazdasági tanácsnokként is szerzett tapasztalatokat. A város új alpolgármestere szerint a konszenzus fontos alapja lehet a következő négy éveben, hogy mind az MSZP-SZDSZ, mind pedig a Fidesz jelentős számú egyéni képviselővel rendelkezik. "A megválasztott képviselők legfontosabb célja, hogy megfeleljenek a választóik igényeinek: ez kellő alapot jelenthet a közös munkához. Abban bízom, hogy kiegyensúlyozottabb és konszenzusokkal teli döntéssorozat elé nézünk a következő négy évben." - tette hozzá Pénzes Mihály alpolgármester, aki szerint a szennyvíz-csatornázások és az alap-infrastruktúra megteremtésének évei után a következő években már a fehérváriak életminőségének javítására koncentrálhat a város.