-
Nyári futás és gyaloglás
Ismét megrendezik a Székesfehérvári Nyári Futás vagy Gyaloglás Próbát a Halesz Liget rekortán futókörén. A június 30-i, ingyenesen látogatható eseményen minden korosztály saját tempójában és saját maga által választott időtartamban mérheti fel állóképességét.
2026.06.26. -
Köztéri sakkasztalok Fehérváron
Székesfehérváron korábban is nagy népszerűségnek örvendtek a közterületeken elhelyezett sakkasztalok, így a tavalyi hat közösségi asztal telepítését követően idén újabb helyszínekre került és kerül sakktáblaasztal a város különböző pontjain.
2026.06.25. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Natúr Erős Emberek Világversenyének ad otthont Székesfehérvár
A Városházán sajtótájékoztató keretében számolt be Viniczai Tibor alpolgármester arról. hogy július első hétvégéjén Székesfehérvár ad otthont az első Natúr Erős Emberek Világversenyének. A viadal szervezője Fekete László, Magyarország legerősebb embere, aki 1988 óta stabil tagja volt az erős emberek Világelitjének, azonban a sportoló 18 év után megelégelte a tisztátalan sportközeget, és úgy döntött saját viadalt hoz létre, csakis dopping nélkül teljesítő versenyzők számára. Július 6.-án és 7.-én Székesfehérvár ad otthont az első Natúr Erősemberek Világversenyének, melyen tíz ország 14 versenyzője méri össze erejét.
A Városházán sajtótájékoztató keretében számolt be Viniczai Tibor alpolgármester arról. hogy július első hétvégéjén Székesfehérvár ad otthont az első Natúr Erős Emberek Világversenyének. A viadal szervezője Fekete László, Magyarország legerősebb embere, aki 1988 óta stabil tagja volt az erős emberek Világelitjének, azonban a sportoló 18 év után megelégelte a tisztátalan sportközeget, és úgy döntött saját viadalt hoz létre, csakis dopping nélkül teljesítő versenyzők számára. Július 6.-án és 7.-én Székesfehérvár ad otthont az első Natúr Erősemberek Világversenyének, melyen tíz ország 14 versenyzője méri össze erejét.
A fehérvári VB-n tíz nemzet képviselői mérik össze erejüket, az öt magyar induló mellett az USÁ-ból, Litvániából, Kanadából, Lengyelországból, Dániából, Norvégiából, Izlandról, Franciaországból és Romániából érkeznek a súlyos versenyzők.
A Natúr verseny sporttörténelmet ír, hiszen az első fehérvári állomás után jövőre Szlovákiában randevúznak a Világ legerősebb, tisztán viaskodó emberei, majd a küzdelemsorozat a tervek szerint végigjárja Európát. A verseny iránt nagy az érdeklődés, nem is csoda, hiszen látványban nem lesz hiány.
Július 6.-án és 7.-én a kétszeres világbajnok Fekete László és fia, ifjabb Fekete László is megméreti magát, s a Feketéken kívül Góhér Balázs, Gilicze Péter és Kiss Tibor is rástartol a nehéz feladatokra.