Székesfehérváron gyártják a Philips zöld zászlóshajóját - 0.2 W-ot fogyaszt készenléti állapotban

 A Philips közép-kelet európai igazgatója kiemelte, hogy fehérváron gyártják a vállalat zöld zászlóshajójának számító TV készüléket is, ami készenléti állapotban 0.2 W-ot fogyaszt. A televízió-gyártásról tartott szakmai tájékoztatón elhangzott, hogy Székesfehérváron 16 éve versenyképesen működik a cég egyik legfontosabb gyáregysége. A fehérvári gyárban 2005-ben kezdték az LCD TV-k gyártását, tavaly pedig a plazma TV-k és hordozható DVD-k gyártása is a városba került. Kiemelték, hogy a városnak eddig sikerült megvalósítania, hogy versenyképesen termeljen a vállalat székesfehérvári gyáregysége.

2007.06.13. 10:04 |

 A Philips közép-kelet Európai igazgatójának és a cég székesfehérvári gyárának vezetőjének részvételével tartottak sajtótájékoztatót a Sóstó Ipari Parkban. A szakmai tájékoztatón elhangzott, hogy Székesfehérváron 16 éve versenyképesen működik a cég egyik legfontosabb gyáregysége.

 A Philips székesfehérvári gyára a holland Royal Philips Electronics egyik legfontosabb szórakoztató-elektronikai termékeket összeszerelő európai központja. A 16 éve működő gyárban a tavalyi évben 6.5 millió terméket gyártottak és 1.8 milliárd Eurós forgalmat bonyolítottak le. Az üzemben jelenleg 240 szellemi alkalmazott és 2500 gyári munkás dolgozik. A fehérvári gyár igazgatója a foglalkoztatással kapcsolatban elmondta, hogy a csúcsidőszakban 3000 ember dolgozik az üzemben.

 A fehérvári gyárban 2005-ben kezdték az LCD TV-k gyártását, tavaly pedig a plazma TV-k és hordozható DVD-k gyártása is a városba került. A cég közép-kelet európai igazgatója kiemelte, hogy fehérváron gyártják a vállalat zöld zászlóshajójának számító TV készüléket is, ami készenléti állapotban 0.2 W-ot fogyaszt.

 A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a városnak eddig sikerült megvalósítania, hogy versenyképesen termeljen a vállalat székesfehérvári gyáregysége.

Gazdaság

  1. Új igazgató a Mondeleznél

    A Mondelēz International bejelentette, hogy 2026 januárjától Berkó Gábort nevezi ki magyarországi ügyvezető igazgatónak. Berkó Gábor több mint két évtizedes nemzetközi tapasztalattal rendelkezik a fogyasztási cikkek piacán. Az új igazgató a Procter & Gamble-től érkezett a Mondelēz -hez, ahol számos hazai és regionális vezetői pozíciót töltött be, legutóbb a magyarországi ügyvezető igazgatói posztot látta el.

    2026.01.29.
  2. Tudatos évtervezés

    A 2026-os üzleti év tudatos megtervezése volt a fókuszában annak a FIVOSZ által szervezett workshopnak, amelyet fiatal vállalkozók számára tartottak Székesfehérváron. Az esemény célja az volt, hogy a résztvevők ne csupán célokat fogalmazzanak meg, hanem működő keretrendszert kapjanak ahhoz, hogy vállalkozásuk valóban támogassa ezek elérését.

    2026.01.29.
  3. Precíziós gazdálkodás szak indul

    Január végéig lehet jelentkezni az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar frissen meghirdetett, precíziós gazdálkodás szakirány továbbképzésére. A februárban induló képzésre január 31-ig várják a jelentkezéseket.

    2026.01.19.
  4. Ingyenes födémszigetelés!

    Az ingyenesen igényelhető szigetelési programok keretében továbbra is lehetőség nyílik különböző energiamegtakarítási megoldások alkalmazására, a lakossági energiahatékonyság növelésére. A még mindig ingyenesen igényelhető födémszigetelés beépítésével akár 20-30%-os fűtési energiamegtakarítás is elérhető. A lehetőség a székesfehérvári ingatlanok esetében is rendelkezésre áll.

    2026.01.09.